Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 212
  • 798
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма как да е иначе, природата е могъща и противоестествени неща не биха могли да съществуват с изкуствено живото-поддържане (дълго време).
Ако е такъв рай за бизнес, кой ще бяга да направи едни милиони от селата, с евтина и образована работна ръка.

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 12:41 от Танграта

# 646
  • Мнения: 5 262
...
Ако е такъв рай за бизнес, кой ще бяга да направи едни милиони от селата, с евтина и образована ръботна ръка.
от старци ...

# 647
  • Мнения: 316
...
Ако е такъв рай за бизнес, кой ще бяга да направи едни милиони от селата, с евтина и образована ръботна ръка.
от старци ...

Ако беше рай за бизнес нямаше да са останали само старци Wink

# 648
  • Мнения: 9 946
Там и манталитетът е друг. Селски тип.
В Калофер имаше обява, която видях с очите си, за 800 лв за работа в местния магазин железария. И чух коментара - ма няма да.му работя на тоя за 800 лв! Преди около 2-3 години да е било, защото заплатата беше повече от моята.
Та, там и манталитетът им е такъв.

Имаме мъничка къщичка там. Ей, не можеш да намериш свестен човек да ти свърши работа. Мислехме да я правим за селски туризъм, ама ни е далеч от нас. А с това мислене на местното население, е невъзможно.
И са... Ми не много умни. Масово работят жените шивачки за под минимума. Ама мъжете за на някой да изкарват, не искат да се хванат. Занимават се с животни.
Не че са се счупили да печелят, ама ... Нали не изкарват на някого пари.??

# 649
  • Мнения: 9 937
То в София доста хора биха се зарадвали на 800 лв. преди 2-3 години.

# 650
  • Мнения: 5 262
То в София доста хора биха се зарадвали на 800 лв. преди 2-3 години.

интересно е с колко ще се задоволяват след няколко месеца като наблюдавам европейското развитие на нещата

# 651
  • Мнения: 9 946
Заплатата беше добра, но мисленето им е селско. Затова е трудно да се развива бизнес по малките населени места

# 652
  • Мнения: 2 901
Какво е европейското развитие?

# 653
  • Мнения: 1 000


Какво значи да се убива поминъкът?
Аз нещата ги разбирам така:
- Живее си някаква популация сърнички някъде, изведнъж идвам аз, изсичам гората, позастрелвам някоя и друга и те изчезват. Това е убиване.
- А сега си представи, че някъде пак живеят сърнички, ама защото някой всеки три дни им кара камион с храна, понеже там те не могат да се изхранват и популацията се поддържа изкуствено. Изведнъж този човек по някаква причина спира да ги храни (умира, мести се, обеднява) и те измират. Това второто дали е убиване?

Бизнесът по селата  е като втория случай и никой не го убива, просто никой не иска да го поддържа без печалба и той сам си умира.  Не знам защо го пиша това (макар да има връзка с имотите в края на краищата), но се дразня като чета толкова често, как някой нарочно убивал супер печелившите бизнеси по селата. Ми пълни глупости са това. Текат си едни процеси и бизнесът просто ги следва, а не се опитва да плува срещу течението.
Раздържавиха НАРКООП-а и ТКЗС то в които работеха над 400 човека. Разпродадоха целия инвентар и налична техника. Ликвидираха палметните градини и лозята. Ликвидираха три ферми - една офцеферма и две кравеферми. Ликвидираха изградени машинни станции и водоизравнители за напояване вкл. и подземно. Ликвидираха шивашки цех, детска градина, училище  и Техникум в който се обучаваха кадри за нуждите на Селското спопанство. Шлосери, монтьори, трактористи и прочие. Голям дърводелски цех + цех за изработка на малки каучукови изделия - заминаха. Варов възел и малко цехче за арматурни заготовки - в историята. Огромни метални Силози за съхранение - за скрап и в историята. Филиал на керамична фабрика за производство на тухли  ( правеха хубави лъскави плътни тухли си спомням , понеже имаше наблизо хубава глина) - в историята. Ела Станция и пак ми философствай за сърнички. Всичкото това нещо можеше да се модернизира и да се адаптира към новата среда (каквато и измислена да е тя ). Но трябваше да се разграбва. Как пък през периода 65-85 година почти всички в селото си построиха нови къщи , макар и не всички на плочи, а на гредоред, но нови, и как изучиха деца студенти.

# 654
  • Мнения: 9 946
Стига с тази носталгия. Не можеш да върнеш времето. Гледай напред просто.

# 655
  • Мнения: 1 000
Стига с тази
 носталгия. Не можеш да върнеш времето. Гледай напред просто.
Румка, права си ! Макар че хоризонта ми на мен е вече доста близо Laughing

# 656
  • Мнения: 9 946
Нищо ти няма, ти си младо, атлетично и грижещо се за себе си момиче!❤️

# 657
  • София
  • Мнения: 2 491
Не мога да се въздържа.

Maria 56, човек не знае откъде да почне, за да ти отговори. Нещо фундаментално се разминаваме във възгледите, щом онова време ти се струва по-добро.

Тук ключовите думи са "ти се струва".
От време на време тук някой повдига въпрос за балон, но по-голям балон от тоя, надуван до 89-та няма!

Не виждам да си оборила с аргументи ЧС в метафората ѝ със сърничките. Само казваш, че освен че са ги хранили, са им построили и къщи.

# 658
  • Мнения: 41 974
Раздържавиха НАРКООП-а и ТКЗС то в които работеха над 400 човека. Разпродадоха целия инвентар и налична техника. Ликвидираха палметните градини и лозята. Ликвидираха три ферми - една офцеферма и две кравеферми. Ликвидираха изградени машинни станции и водоизравнители за напояване вкл. и подземно. Ликвидираха шивашки цех, детска градина, училище  и Техникум в който се обучаваха кадри за нуждите на Селското спопанство. Шлосери, монтьори, трактористи и прочие. Голям дърводелски цех + цех за изработка на малки каучукови изделия - заминаха. Варов възел и малко цехче за арматурни заготовки - в историята. Огромни метални Силози за съхранение - за скрап и в историята. Филиал на керамична фабрика за производство на тухли  ( правеха хубави лъскави плътни тухли си спомням , понеже имаше наблизо хубава глина) - в историята. Ела Станция и пак ми философствай за сърнички. Всичкото това нещо можеше да се модернизира и да се адаптира към новата среда (каквато и измислена да е тя ). Но трябваше да се разграбва. Как пък през периода 65-85 година почти всички в селото си построиха нови къщи , макар и не всички на плочи, а на гредоред, но нови, и как изучиха деца студенти.

Ми, нормално, ще ги раздържавят. Не е работа на държавата да управлява тези неща и да им покрива загубите.
Тези машинни станции, цехове и прочее е трябвало да минат на самоиздръжка и ако са били жизнеспособни са щели да оцелеят, ама не са. Сега, сигурно е можело и по-добре да стане раздържавяването на селското стопанство и преобразуването на ТКЗС-тата, но е нямало начин да останат. И наистина няма начин да се разберем с тази твоя тъга по соца, явно си много здраво закърмена с някои идеи и не искаш да ги изоставиш.

# 659
  • Мнения: 1 000
Раздържавиха НАРКООП-а и ТКЗС то в които работеха над 400 човека. Разпродадоха целия инвентар и налична техника. Ликвидираха палметните градини и лозята. Ликвидираха три ферми - една офцеферма и две кравеферми. Ликвидираха изградени машинни станции и водоизравнители за напояване вкл. и подземно. Ликвидираха шивашки цех, детска градина, училище  и Техникум в който се обучаваха кадри за нуждите на Селското спопанство. Шлосери, монтьори, трактористи и прочие. Голям дърводелски цех + цех за изработка на малки каучукови изделия - заминаха. Варов възел и малко цехче за арматурни заготовки - в историята. Огромни метални Силози за съхранение - за скрап и в историята. Филиал на керамична фабрика за производство на тухли  ( правеха хубави лъскави плътни тухли си спомням , понеже имаше наблизо хубава глина) - в историята. Ела Станция и пак ми философствай за сърнички. Всичкото това нещо можеше да се модернизира и да се адаптира към новата среда (каквато и измислена да е тя ). Но трябваше да се разграбва. Как пък през периода 65-85 година почти всички в селото си построиха нови къщи , макар и не всички на плочи, а на гредоред, но нови, и как изучиха деца студенти.


Ми, нормално, ще ги раздържавят. Не е работа на държавата да управлява тези неща и да им покрива загубите.
Тези машинни станции, цехове и прочее е трябвало да минат на самоиздръжка и ако са били жизнеспособни са щели да оцелеят, ама не са. Сега, сигурно е можело и по-добре да стане раздържавяването на селското стопанство и преобразуването на ТКЗС-тата, но е нямало начин да останат. И наистина няма начин да се разберем с тази твоя тъга по соца, явно си много здраво закърмена с някои идеи и не искаш да ги изоставиш.
Нищо не е било на загуба Станция, изнасяхме вагони с домати, ябълки , грозде и дини. Пшеница, царевица и слънчоглед си спомням едни огромни руски камиони постоянно минаваха покрай нашата улица Агънцата никога не стигаха, за кравефермите да не говорим. Помеждудругото бизнесът по селата е един от най печелившите в момента. Можеш да се допиташ до тримата Земевладелци Зърнопроизводители които стопанисват над 40 000 декара от землището ни. Но наистина, отказвам се да споря, безсмсилени са този вид спорове.

Общи условия

Активация на акаунт