Частни училища-информативно-дискусионна тема 43 - back to school

  • 37 800
  • 810
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно както си говорихме вчера - така няма да изгубят вече готовите клиенти и децата, които не са съвсем по математиката, но искат стабилна общообразователна подготовка, ще си останат в "обикновените" класове след пети клас. А след седми могат да кандидатстват в която искат гимназия, включително и да имат предимство за ПЧМГ в гимназиален курс.

# 241
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Незнам дали биха имали предимство, мисля че сега нямат. Но си имат подготовка, която очевидно е добра. Децата без много хвалби отиват в топ училища и доста от тях с АК.
Аз имам друга дилема - всички ме убеждават, че без уроци по Бел няма да стане. А младежът заяви, че си харесва госпожата и смята да се подготвя в седми клас само с нейните часове. Каза че няма никакво намерение да ходи при друг учител освен при нея...

# 242
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен дилема няма - по-добре допълнителни уроци, колкото и да е страхотна подготовката в училище. Още по един-два часа седмично уроци по БЕЛ води до затвърждаване на вече усвоеното, оттрениране на формата и попълване на дребни пропуски или доразбиране, дообясняване на неяснотите.  На моите деца им вярвам като казват дори сега, от дистанцията на многото години - имаха страхотни учители в основното училище, едната учителка изкарва деца до националния кръг на олимпиадата по БЕЛ, обаче и двамата твърдят, че на курсовете много им е помогнала подготовката, за да изкарат почти пълни шестици по български.
Който както си реши, но аз съм с две ръце за допълнителна подготовка, защото седми клас е състезание, на което не можеш да се явиш два пъти.

# 243
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Има ли някой с шестокласник на частни уроци за Нво отсега? Говоря за чу.
Питам щото чух за друго училище и направо се изненадах. Не е Пт тройката...

Анди, той ми звучи доста твърдо. Ще видим. Кой знае какво има да се случи до юни...

# 244
  • Мнения: 6 301
Тя Анди винаги това си говори, и на мен ми звучи ужасно!
Аз без никакви уроци, не съм и сънувал да ходя на уроци, изкарах пълно шест на изпита за МГ и после и на матурата по БЕЛ, при нас само такава имаше, също изкарах пълно шест, и на кандидатстудентския изпит също изкарах 6,00 и влязох първи по успех, без грам уроци и без грам курсове.
В момента повечето родители, а със сигурност повечето от пишещите тук, са напълно откачени на тема уроци и учене, но това не значи, че са прави.
Не всички все пак, Санака и Онна са ми оставили впечатление, че не са от откачените.😃😀😄 Сигурно има и други. Пипи естествено, но тя е с ПУКче и не е критерий засега.

# 245
  • София
  • Мнения: 254
Lejka_moja, моето дете е в седми клас в ПЧМГ и не ходи на уроци нито по математика, нито по български. Според мен зависи къде иска да кандидатства детето. Ако първото желание е езикова гимназия или АК, вероятно са необходими уроците по БЕЛ. В нашия случай обаче първите желания ще са природоматематически паралелки и затова преценихме, че няма нужда да се инвестира време за тях, т.к. оценката по БЕЛ е с нисък дял в бала. На лято ще се разбере дали сме били прави Simple Smile

# 246
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти и аз може да не сме ходили на уроци, но сега играта е друга. Който иска да рискува да си доказва как може без уроци детето му да влезе в някоя от най-желаните. Аз съм от страхливите, които предпочитат да се презастраховат, за да не се ядосват после на тема "защо не го записах, дори да не помогне кой знае колко, поне нямаше да навреди". И сега да трябваше да правя упражнението "кандидатстване в седми клас", хич нямаше да се замисля, а направо от шести клас и двамата на курсове или уроци - нито щяха да ми свидят парите, а и съвестта ми като родител щеше да е чиста, че съм направила каквото е зависело от мен, пък нататък какъвто им е късметът. За себе си мога да рискувам, но за децата си се подсигурявам.

# 247
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Стискам ви палци, айка!
Много ти благодаря.
Аз за математиката нямам никакво съмнение; не може да има по-добър учител от сегашния. В училище.
В интерес на истината имам същото мнение и за госпожата по БЕЛ, но там имам съмнения в моето гардже Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 16 193
Моят малкия син частен урок не е помирисал, няма никаква представа какво е. Единствено е ходил на "школа" в Лого-3 за АК, но то пък е по-скоро "частен курс", отколкото урок.

# 249
  • Мнения: 5 639
Моята също.
Мецане, бе, тук няма вманиачени по ученето.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 751
Аз бих говорила с учителката по български, ако й имам доверие, щом е добър специалист и да премисля на база споделеното от нея. Навремето аналогично бях спокойна за математиката заради СМГ и защото виждах, че на Диването не му е зор, но по български си знаех, че е неграмотен и затва с шут тръгна в Лого-3 от средата на шести клас. Но при него беше очеизвадно колко е зле. Така де, няма как да не се слуша и вътрешния усет. Успех в решението.

# 251
  • София
  • Мнения: 10 825
Ходенето на уроци още в 6 клас е абсурд безсмислен, ненужно пресилване на детето  и неясни родителски амбиции, освен ако детето не учи в кварталното училище в Левски Г.

# 252
  • Мнения: 2 182
Lejka_moja, моето дете е в седми клас в ПЧМГ и не ходи на уроци нито по математика, нито по български. Според мен зависи къде иска да кандидатства детето. Ако първото желание е езикова гимназия или АК, вероятно са необходими уроците по БЕЛ. В нашия случай обаче първите желания ще са природоматематически паралелки и затова преценихме, че няма нужда да се инвестира време за тях, т.к. оценката по БЕЛ е с нисък дял в бала. На лято ще се разбере дали сме били прави Simple Smile
Няма нужда да чакате на лято да се разбере 🙂 Още от декември започват пробни изпити в много школи и училища. Запишете го освен в ПЧМГ и на още 1-2 места и ще стане ясно как върви подготовката. Ако не е ОК, ще имате време да вземете мерки.

# 253
  • София
  • Мнения: 254
Да, говорихме и с учителката и тя потвърди решението ни. Определено и пробните изпити ще са полезни според мен за ориентир.

Но си е до дете и до желания за след 7 клас. И до родители, де. Като първо дете, експериментираме на неин гръб Simple Smile Така и на курс по английски не е стъпвала до сега и първата година в ПЧМГ си ѝ беше трудно докато навакса.

# 254
  • София
  • Мнения: 11 981
Пробните изпити, които се провеждаха в самото училище, за мен бяха напълно достатъчен ориентир. Предполагам, че и в ПЧМГ правят такива.

Общи условия

Активация на акаунт