Септемврийчета 2020

  • 25 164
  • 661
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 635
И двата са от групата на прницилиновите аб. За дозировката прочети листовката.
Четох ама пак не схващам.

# 646
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Аз бих се върнала в аптеката да попитам, може би така е най- добре.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Еднакви са и дозировката е същата. Вижте си и активното вещество е едно и също.

# 648
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Е, как ви дават антибиотик без да ви обяснят как се дава! 🤦Бих се върнала в аптеката да питам.

Как са наборчетата, момичета?
Радост е добре вече спи в градинката,  и няма проблеми с това. Все още не я водим всеки ден, че все някой успява да я гледа, но поне 3 дни в седмицата е там. Аз започнах работа преди 3 седмици и затова се наложи да започнем да я оставяме да е по цял ден.  Много говори и е голямо диване.

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 17:31 от irka

# 649
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Малката изкара скарлатина скоро и беше кошмар.
Вече я запидах на градина и ще тръгне септември, но не знам как ще е, т.к. е много залепена за мен.
Вече отказва следобедния сън, но и за мен е по- добре, защото ако спи следобвд, после до 11-12 ч не може да си легне, а иначе заспива в 8.
Много е палава, не слуша изобщо, обръща къщата и така.

# 650
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Рано е спряла със следобедния сън Симонка. Щом се чувства добре и издържа, супер. Радост още си спи на обяд по около два часа и вечер заспива към 9.00-9.30.

# 651
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Всъщност, едва издържа до 19.30- 20, но така за всички ни е по- добре 😃 в противен случай ни очакват бели нощи. Не знам защо се получи така, откакто махнахме бибата на 2г и сънят й се разбърка много, трудно заспива

# 652
  • Мнения: 2 119
Привет и от нас!
Иво си хапва както преди, нищо не отказва и все още е на детска кухня. Говори много, обича да пуска всякакви неща зад и под дивана, слуша избирателно. Не мога да се оплача. Само дето не иска да върши работата в гърнето и по този въпрос сме назад .. Става в 8, ляга в 22. Следобед спи от 14 до 16 горе-долу. Обича книжки, заиграва се сам, но също така много обича да играем заедно.

# 653
  • Мнения: 32
Ето и малко новини от нас с Виктор Relaxed
В продължение на това,което бях писала последно относно обиколка на глава, закъснение с говора и прочие...мисля,че обиколихме нужните специалисти междувременно. За обиколката на главата вече не ща и да чуя Laughing Водихме го на психиатър - поне изключи аутизъм и хиперактивност. Беше категорична. Но също така беше категорична,че закъснява с говора. Така или иначе за диагностика каза,че е малък - след 3г - тогава. Водих го и на логопед - и там работата с него ще бъде от септември нататък. Единствено усилено работим в момента върху фината моторика,защото мозъчният дял отговарящ за говора е същият като този за фината моторика.
Проблемът при нас,обаче, май се оказва друг. Викторчо е с проблемна трета сливица откакто се е родил, буквално. Всъщност закъсняване с говора при него ще се окаже благодарение на намален слух заради сливицата - тя просто е толкова голяма,че запушва всичко около нея. Както и заради честите боледувания покрай сливицата той рядко посещава ясла,за да има кой знае какви социални взаимодействия,които да подпомогнат говора...Предстои ни операция по премахването й на 28/03 в ИСУЛ. Пък дано след нея да почнем да покачваме ръст и тегло (все сме си 11,1кг и 86см)... Stuck Out Tongue

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 13:29 от FB591304BGM

# 654
  • Мнения: 96
Здравейте група, 🌷
При нас нещата вървят нормално в общи линии.
Димитър боледува отвреме на време. Относно третата сливица доктор (с които мисля да заменя настоящата педиатърка) обясни че при момченцата след 2 рата годинка до около 5, се уголемява заради растежа. Разбира се честите вируси допринасят за стигане до по-сериозно положение. На нас ни изписаха сироп Имунотрофина да се пие 3 месеца, допринасял да минават леко настинките и да не се уголемява сливицата. Освен това ноември месец лекувахме бактерия и се оказа че през Февруари пак я е лепнал същата 🤔. Сега след като излекувахме бактерията, все още нослето му похърква понякога вечер, което си е показателно че сливицата не е в нормалния си размер.Февруари изкара почти 3 седмици на ясла и когато се разболя отново, док. каза че това е грипът. Аз изразих съмнение, защото вдигна Т еднократно и после имаше леки стомашни проблеми, които бързо отшумяха. Но вторият път протичал така, при вече изграден имунитет. Впрочем започнах да чета книгата “Детски имунитет” издадена миналата година. Харесвам я, но още не съм успяла да я прочета цялата. Бях писала, че давах коластра през декември и наистина е описано, че от крави, но явно дава готови антитела. Имам познати, които дават постоянно заедно със зелена енергия, децата им наистина боледуват доста по-малко, но мисля че така не се позволява на детето да направи свои антитела. Февруари му давахме 7 дни вит. Ц и също един пробиотик(цяла опаковка), които уж допринася за имунитета. Сега ми казаха масло на Моллерс (пак през  този сезон като се всигнат Т навън) то реално си е рибено масло. Витамин Д, през зимния период също. Това е относно боледуването.
Иначе Димитър е доста енергичен, от яслата се научи да пищи яко като иска нещо… вярно че е в такава възраст, но имат едно дете което изпада в истерии, а нашия доста копира поведение. Иначе бърбори, играе, обича да кара баланс-колело, интересува се от багери, вишки и друга строителна техника 😁

# 655
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
И при нас всичко върви нормално.
Не давам нищо, не съм фен на разни добавки. С тях и без тях децата все ще се сблъскат със заобикалящите ги вируси. Някои боледуват повече, други по- малко, така е било винаги.

# 656
  • Мнения: 32
Здравейте група, 🌷
Относно третата сливица доктор (с които мисля да заменя настоящата педиатърка) обясни че при момченцата след 2 рата годинка до около 5, се уголемява заради растежа. Разбира се честите вируси допринасят за стигане до по-сериозно положение.

При нас това сериозно положение е от както се е родил. А дори не сме стигнали пик на сливицата.. тази седмица направихме рентген на епифаринкса (изискаха ни го за операцията) и се оказа, че е 4та степен аденоидна вегетация. Намерих и една статия,в която е описана тази степен, при само 3 известни 🤭 Това обясни закъснението с говора и защо започва с думите отначало. Сливицата още във втора-трета степен нарушавала паметта поради това, че детето не диша през носа дълго време и мозъкът не се оросява.
Моят съвет е да не се чака пик на уголемяване,ако детето има проблеми с хранене,сън и говор, защото както ми каза един от всичките доктори, които посетихме през последните 2 години "докато дойде време сливицата да закърнее, последствията ще са необратими" .

https://bg.iliveok.com/health/stepeni-na-adenoidi-pri-deca-kakvo … 128314i15951.html

Последна редакция: нд, 26 мар 2023, 11:56 от FB591304BGM

# 657
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
FB591304BGM благодаря за информацията. Въобще не съм запозната със сливиците. Дано операцията е минала леко и вече има облекчение в състоянието. Дано скоро се похвалиш и с  подобрение в говора и цялостното развитие на Виктор. Пиши как е минала операцията.

При нас нищо ново. Радост си ходи на градинка и е щастлива там. Пее песни, говори, не се спира. От месец насам си ходи всеки ден по цял ден. Да чукам на дърво, ама от Септември до сега е вдигала Т три пъти за по 1 ден и веднъж имаше разстройство. Заради Т е изпуснала два дни на градинка, другите пъти бяха събота и неделя. Специални добавки не давам, само витамин Д и Омега 3.

# 658
  • Мнения: 2 119
Привет на наборчетата!Как сте? Предполагам повечето ходят на градина, може би всички дори. Ивчо не ходи, няма да го пускам все още, защото стана батко и да не носи вируси на бебето, което е на един месец.
Влизам да честитя РД на септемврийчетата, които са станали на 3 - нека бъдат живи и здрави и много да ви радват, да растат щастливи и обичани! 🍀
И да попитам - как отбелязахте РД? Ще се радвам да споделите, за да черпя идеи.. 🙂

# 659
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Jupiter sea честито бебче! Здраво и с късмет да расте! Да се разбират и обичат много с Ивчо! Момченце или момиченце си имате?

Ние отбелязахме 3 РД на Радост в семеен кръг с торта на тема барбароните. Хубаво мина и тя беше много щастлива. На градина още
Не е тръгнала, но скоро и това ще стане
Честит рожден ден на порасналите наборчета и лека адаптация в градината! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт