ОСМИ клас 2020/2021 - "С къса клечка или не, ОСМОКЛАСНИКЪТ e все добре!"

  • 24 667
  • 766
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 24 467
При нас подобни паники никой не е вкарвал, слава Богу. Засега децата учат по програма и никой не врачува какво ще правят следдве седмици. Имат по някое болно, както всяка година и това е.
Маски на открито - друг път! Протестите ще се разрастнат неимоверно и ще обхванат цялата държава.
Бива да въведеш някоя щуротийка в изпълнение на някоя поръчка, но големите глупости вече няма кой да ги търпи!
Значи ще си играем на лъжи на заразени, ще отчитаме такива навред, ще затваряме обаче само училища и паралелки, всичко друго ще си работи, и ще им позволя да ми поставят намордник, за да не дишам нормално въздух, когато ходя по пътя, където не срещам дори никой в рамките на километър! Айде без мен и тоя път! Но няма да съм само аз! И този път няма да се крия по чукарите за да мога да дишам и да се движа нормално! Май ще сме повечко и няма като да си замълчим.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 17:16 от Judy

# 601
  • софия
  • Мнения: 25 482
Да, маски на открито, а чалготеките и заведенията работят безконтролно.
В момента правят някакви измислици с цифрите.

В момента при Цветанка Ризова говори извън партийната линия лекар инфекционист, който лекува пациенти с Ковид. Ако ви е интересно, можете да го изгледате. Подозирам, че за съжаление, няма да разпространят мнението му и няма да го поканят някъде другаде скоро. Много "по-сериозно и професионално" е мнението на някакъв ортопед, защото е шеф на Пирогов. 🤢

Мрън и още няколко деца от нейния клас са решили да ходят в събота на цирк. Днес са избирали представители на класа, а двете деца, които са карантинирани са участвали в часовете дистанционно. Вече със сигурност си харесва училището, което не означава, че ходи с удоволствие 🙂 В момента "си почива" (не знам от какво), а утре има 3 кратки изпитвания. Широко й е около врата. Подозирам, че догодина ще вие.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 18:19 от zvаnchе

# 602
  • Мнения: 607
В новините по Канал 1 преди малко казаха, че в четвъртък ще се вземе решение дали ще се премине към ДО.
Чакаме...

# 603
  • Мнения: 3 049
Звънче, дай есенцията за тези, които не могат да гледат. (за мнението на този доктор).

# 604
  • Мнения: 6 926
Звънче, дай есенцията за тези, които не могат да гледат. (за мнението на този доктор).
https://www.btv.bg/video/shows/lice-v-lice/videos/d-r-trifon-val … htu-covid-19.html

# 605
  • софия
  • Мнения: 25 482
Разумно и професионално изложено мнение на лекар, който работи инфекции и ковид, а не е лаладжия, ламтящ за държавен пост.
Значи, ще затворим училищата, ще ходим като малоумни с маски по улиците, но заведения и чалготеки ще работят фул макс, защото някой нещо е обещал на някого 🤐 И никой не осъществява никакъв контрол по вече наложени смешни "мерки". Няма да стане този път.

# 606
  • Мнения: 559
Понеже стана дума дали е учебен 2.11 - по Канал 1 мининстърът каза, че понеже 1.11 е официален празник и на база на `отпочиването` на такива дни, когато се падат в уикенд - за учителите първи работен ден ще е 3.11
Тоест и децата ще са на училище на 3.11

ПП Не съм гледала по-ранните му интервюта днес - дано не казва различни неща във всяка телевизия...

# 607
  • Мнения: 6 926
Не казва, едно и също е интервюто. Аз съм изпуснала това, че в четвъртък щяло да се решава за ДО. Това кой го каза? От Вълчев съвсем друго чух днес.

На мен ми е интересна американската система, та, Звънче, я кажи за тези представители на класа. Каква точно им е функцията? Едно време имахме отряден председател. Така и не разбирах какво вършеше, освен че в ЧК даваше отчет кой колко кг хартия е предал.

# 608
  • София
  • Мнения: 7 194
Въпрос: ако маските навън стават задължителни, това означава ли, че може да се ходи с прозрачните полушлемове? Понеже изрично писаха (в заповедта на здравния министър) че не стават в училищата. Според мене няма проблем да се носи такова нещо навън. Иначе ще трябва да се откажа от пешеходстването.
Иначе дори не искам да коментирам тази колосална глупост с новите разпоредби.
Какво точно са казали по новините за ДО? Цитиран министър или журналистическа интерпретация?

# 609
  • софия
  • Мнения: 25 482
Мария, за момента, а и от преди, като организация доста ми прилича точно на старата система, с много "малката" разлика, че правилата наистина са за всички и всичко, което е обявено, се спазва и прилага не по желание или половинчато. Задълженията, правата и правилата са за всички и няма учители/ученици. Дисциплината наистина е на ниво без да се налага кресливо. Информацията е дадена предварително и не ти идва като гръм от ясно небе. Естествено, проблем може да възникне от различното й разбиране, но това е риск, който винаги съществува.
Друго, за което писах и което много ми харесва, и днес обсъждахте е, че има точна обратна връзка от преподавателя. По всяка поставена задача по коректен и деликатен начин посочват слабостите и как можеш да ги подобриш, както и кое е хубавото.
Не знам каква е ролята на тези представители. Трябва да я питам. Желаещите да бъдат такива е трябвало да имат реч и после са гласували електронно за кандидатите. Мрън, поради особености на характера, спазва дистанция от подобни инициативи и много се старае да не споделя подробно за тях 🙃

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 19:35 от zvаnchе

# 610
  • София
  • Мнения: 9 111
Много ми допадна този лекар. Доста трезва и подплатена с опит гледна точка.

# 611
  • Мнения: 7 395
Ето какво намерих аз ровейки из ютуб.
                       Малко е дългичко та не знам дали ще имате търпение да го изгледате,но......добра тема за размисъл относно сегашната ситуация.
                        Работя с 27 деца от 29 и то без маска.Няма начин как да ме чуят когато обяснявам гласни,съгласни. Yum За щастие така е вече почти 4 месеца.Всички са здрави и освен тях се срещам и с почти толкова родители.Нещо в повече ми идва тази истерия и нямам намерение да нося маска,когато вървя по улицата.
                       Ако ни затворят отивам при протестиращите.Не мога да се съглася с изучаването на непознат чужд език с ДО.Резултатът от втория чужд език при внука вече е налице - по 1 час седмично едвам успели да вземат нещо и ДО.Сега ,ако не си доведем испанец в къщи ще трябва да го учим и ние за да помагаме.Входящото ниво е било пълна трагедия за целия клас и учителката е казала,че няма да зачита оценките.Като пиша се сетих,че бащата на гаджето на голямата е с майчин език испански. Smiling Imp Май освен гаджето ще каним и баща му у нас! Yum
                      ПП.Пропуснах - осигурили сме японка .Аз ще и гледам детето ,ако градината не работи ,а тя ще учи нашето. Yum Бартер! Smirk

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз съм в потрес. Няма по чутовна глупост от маски на открито. Те не помагат, а само симулират, че нещо сме направили. Но ще си замълчим са пореден път,не очаквам друго. Днес говорих с учителката на малката дъщеря, в потрес е от ДО. Каза, че дори и тя предпочита 0 година пред ДО. Нищо не научават според нея и изцяло изгубват навиците си да учат. Аз ви казах, че и в класа на другата щерка има голям проблем с пристрастяването към телефоните, днес беше слънчево, а в голямото между пасив Излезнаха само 3 деца!!! Всичко вътре останаха да цъкат. Такова нещо нямаше миналата година. Аз го виждам и по моите деца същото. А за неграмотността, която следва, не ми се мисли. И учителите го виждат и го знаят. Набора, мине ли на ДО, за мен ще е просто голяма глупост записването в ЕГ. Няма да се справят. Никакъв шанс. Иначе, моя познат е медицинския София каза, че и те минават дистанционно. Е, да да ни честити великите нови доктори, които ще учат по този начин. Аз не искам да ме лекува такъв доктор!!! А нямат много заразени, просто от страх. Така и в УНСС, в ПУ Пловдив май са си ДО отначало. И те така. Малко по малко се оказва, че са ни лъгали март месец, но що сега да вярваме?
Туиг, ще си оправи оценката, къде ще ходи, не се притеснявай.

# 613
  • Мнения: 24 467
...
                       Ако ни затворят отивам при протестиращите.Не мога да се съглася с изучаването на непознат чужд език с ДО....

Категорично. И аз това писах. И няма да сме само двама души горница.
Не съм отрепка, да си бършат ръцете с мен и с децата и да отчитат, че нещо били свършили.
Докато всичко друго работи, аз парцал на лицето си навън няма да сложа! Да видим дали просто отчитаме някакви квази-мерки за сметка на обикновените граждани, както винаги, или им стиска да затворят бизнесите, повечето от които са си техни.


Цитат
Иначе, моя познат е медицинския София каза, че и те минават дистанционно. Е, да да ни честити великите нови доктори, които ще учат по този начин. Аз не искам да ме лекува такъв доктор!!! А нямат много заразени, просто от страх. Така и в УНСС, в ПУ Пловдив май са си ДО отначало. И те така. Малко по малко се оказва, че са ни лъгали март месец, но що сега да вярваме?
Бих се посмяла, ако работата не беше за плач!

# 614
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Аз имам приятел който преподава анатомия във Варна в медицинския университет. Отдавна няма тела за упражнения, та им преподава чрез мултимедия, или в дома си прави на 3D принтер органи, стави, кости, за да ги изпитва. Питам го - как се учат да шият поне бъдещите хирурзи? На свински крачета по-старателните. Какви лекари ще дойдат...

Общи условия

Активация на акаунт