Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 007
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Аз чакам рускините да почнат да показват идеи за Коледа.
И си признавам, че украсявам къщата за Коледа и за Великден. И толкова.

# 1 426
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 148
Yana, откъде гледаш украсите на рускините? Аз нямам Фейсбук, но може тази година да се прежаля и да си направя един фиктивен акаунт, за да плакна окото в групите за деко.

# 1 427
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Сега погледнах, че нямат сайт, свободно да се гледа. Следя Море идей - рукоделие, декор дома, поделки и hand made. За всякакви празници има идеи - за украса, за подаръци и др.
Ето линкове:
https://www.facebook.com/more.idey/
https://vk.com/moreidey

# 1 428
  • под тепетата
  • Мнения: 9 269
Ето малко есенно - таралежчето е от Лидл, а тиквата от миналата година. Щерка ми каза, че са пуснали вече коледни работи по магазините в Англия.


# 1 429
  • Мнения: 7 012
Днес пътьом се отбих в един магазин да погледна за някаква есенна декорация. Набутана е на няколко рафтчета, а останалите няколко големи стелажи са заети с хелуински и коледни декорации. В хранителните магазини мернах и коледни сладкиши вече.
Егати.
Обожавам Коледата и украсяването на къщата за тоя празник, но ми идва в повече тая ранна истерия.

# 1 430
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Пипи, аз вчера си купих шпекулациус, щото е пуснат вече по магазините Simple Smile Ама на 25 градуса ми е трудно да го ям Simple Smile

# 1 431
  • София
  • Мнения: 3 765
Аз съм на есенна декорация. Правях я миналата седмица, но ми обещаха шишарки да имам за коледните идеи.
Споделете някои групи във ФБ, които следите

# 1 432
  • Мнения: 18 547
Аз искам да ди направя есеннен венец за вратата, ама се чудя как и с какви подръчни материали,та дайте някоя идея ако сте правили. Не искам да е купен, а да си го направя аз. Също така чакам бабите да ми донесат тикви.

# 1 433
  • Мнения: 493
Ема, в Кик гледах едни ратанови венци - само преплетени здрави пръчки, добра големина в диаметър.
Нещо такова:
Скрит текст:
На тази "основа" могат да се лепят, хващат с телче, връзват или промушват през дупките разни неща в зависимост от сезона и да става "сезонен" венец, включително после и коледен. Аз лично съм привърженик на естествените материали, така че - шишарки, кестени, жълъди, сухи цветя и, разбира се, есенни листа. В момента дивата лоза е започнала да почервенява, та ако имаш наблизо, може да свърши работа. Но не знам колко ще траят листата. Едно време, като бяха малки децата, събирахме листа и ги топяхме в разтопен восък и помня, че можеха да стоят с месеци.
Това не е ли по-скоро за темата за Декорации на дома, а не за Коледни декорации?

# 1 434
  • Мнения: 18 547
Май е за там, аз се обърках вепе с тези теми.

# 1 435
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Аз искам да ди направя есеннен венец за вратата, ама се чудя как и с какви подръчни материали,та дайте някоя идея ако сте правили. Не искам да е купен, а да си го направя аз. Също така чакам бабите да ми донесат тикви.

Това е моят, от миналата есен. Всичко е от паркове и горички, където сме ходили, нищо не съм чупила, само намерени по земята. Клонки, листа, жълъди, кестени (вече взеха да падат и тазгодишните край нас), топъл силикон. Тази година ще го обновим малко, като добавим шипки и глогинки, за цвят.
Скрит текст:

В Лидл имаше и различни видове пернати, подходящи за различни сезонни/празнични украси. Гирлянди с бухалчета, катерички, таралежи ... Не ги пропуснах и тях.

# 1 436
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 148
Ема Удхаус, нещо такова? Евентуално с някаква панделка?

 





Миналата година си бях събрала клонки от бреза, винаги има изпопадали под дърветата, а са меки и жилави и много лесно се огъват и стават добра основа за венци.
Тези памучета също са симпатични и изглеждат лесни за направа



https://www.livemaster.com/topic/2328535-how-to-make-cotton-with-your-hands

# 1 437
  • Мнения: 493
Очевидно повечето хора следят Коледната тема, но по принцип има отделна тема за сезонните декорации (извън коледните): Декорация – за повече красота и уют в нашия дом
Иначе на мен ми е приятно и тук да си обсъждаме есенни неща, но ми се искаше другата тема да стигне поне 50 странички преди да се пренасочим към коледната и то към предстоящата нова коледна за тази година.
Pipi, на твоето мнение съм, но истерията я създаваме всички ние. Магазините искат да продават... ако няма търсене, няма да има и предлагане. Аз пък бях впечатлена от няколко търговски кампании посред лято, наречени "Коледа през юли" или нещо подобно с един дядо Коледа с червена шапка и бяла брада, но по бански. А идеше реч за намаления. Един вид "коледни намаления посред лято". Не знам защо се експлоатира толкова темата наистина.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 11:28 от EdeIweiss

# 1 438
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 148
Момичета, хората тиктакаме различно, понякога и в различни часови зони. Stuck Out Tongue Winking Eye Това, че някой е писал в коледната тема, не означава, че и другите, които в момента не са на такава вълна, трябва да го правят. Всички сме тук доброволно, та ако ще да е юли месец. Аз ще се интересувам от бански и beach body програми през есента и зимата, понеже февруари/март ще бъде морската ни почивка. И ако пиша в съответната тема не виждам защо трябва да се държи сметка, че не въртя козунаци като е ранна пролет, а лятото е далеч. Теми има за всички и всичко, а коледната винаги се е раздвижвала по това време, че и по рано ( като междувременно минава и през Хелоуин). В съседната тема за декорация разговорът зави в гледане на цветя и системи за напояване  нищо, че не е за цветарство и градинарство. Лошо няма, щом пишещите се интересуват от това. След няколко поста ще се върне обратно към първоначалната тема. Драма няма. Hands V

# 1 439
  • Мнения: 493
"Държи сметка"? Абсурд Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт