Почти сме в списака на децата с...астма:(

  • 4 068
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте отново. Ами на нас си ни остана само кашлицата. Сополи вече нямаме никакви  Praynig пу-пу от 2  дена. Спи и диша съвсем спокойно през носа. Само тази кашлица. Странна работа. През нощта и следобед докато спи е суха а през останалото време когато покашля е влажна. Иначе казано в легнало положение - суха в право - влажна. newsm78 Направо не знам какво да мисля. Личната ни изписа Зиртек и сега пием сироп Синекод. Сингулар-а всяка вечер по едно дъвчащо "бонбонче" и да...безплатен ни е. Нас също Райчева ни лекува в болницата. Аз не мога да се оплача от нея а точно обратното. Много внимателна и сериозно се отнесе към проблема. Водя го и аз всеки ден да го слушат, че съм си наплашена но нищо му нямало. Само дето гласът му се променя от време на време но личната смята, че това било от...вируса. Ами това за нас за сега.
marychery  съжалявам за твоите премеждия. Аз съм решила сериозно да си къпя инхалатор за вкъщи. Сега му правя в домашна обстановка на котлона със сода. Дърпа се много ама няма начин. Мисля, че от тях точно кашлицата намалява. Peace

# 16
  • Мнения: 816
Така както описваш нещата много ми прилича на една чисто алергична кашлица. И с двете си деца минах през тези проблеми. С малката за съжаление нещата са доста по-зле.  Каката я оправих бързо с помощта на класическа хомеопатия. Имаше алергичен ринит, и бронхиална астма, която слава Богу, както писах не беше в много тежко състояние.  Съвет - детето трябва да спи на висока възглавница.  Редовно проветряване на помещенията, миене на подове и повърхности единствено с вода, или с нещо по-силно само ако детето не е в къщата. Цветя ако имате - изкарай ги на балкона или ги дай на някой.
Сиропите за кашлица на билкова основа са опасни - могат допълнително да причинят алергия на детето. Алергия и билки са несъвместими неща ( в повечето случаи). Изключи за малко повече време силно белтъчните храни, като мляко, кашкавал. Наблегнете на плодове и зеленчуци.
Кашлицата обикновено минава най-бавно, така че не се тревожи.
Да, електрическия инхалатор е една добре инвестиция. Дори при най-обикновена хрема инхалациите с физиологичен разтвор действат много добре.  Не дей да правиш инхалации над котлона - много голям е рискът от инциденти с изгаряния и доста неприятни последствия.
Вентолин на сироп не бива да се приема повече от 5 дена, уврежда  сърцето.
Мънечката ми всеки месец прави поне по един спазъм за около 7-10 дена всеки път. Гърдите й свирят  и се чуват през две затворени врати. Така е от три-месечна.  В началото много се шашках, и за това лежахме два пъти в болница. Но свикнах и вече си се оправяме без лекарска намеса.
За съжаление при нея много не подейства хомеопатията, а и аз нямам много финансови възможности , та за сега се оправяме само с Вентолин инхалер  и физиол.р-ор. Трябва и Флексотид да впръсквам всеки ден по два пъти, ама аз не го правя ( няма и да го правя).
Успех ви желая  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 546
DOROTEIA благодаря за съветите. Аз също предполагам, всъщност вече съм убедена, че всичко е на алергична основа. Той от бебе е с диагноза АБКМ и пихме до 1 г. Фризопеп. После като по-голям изкара от една вирусна инфекция Лактозна непоносимост. Все още смятам, че не се е оправил напълно но на толкова години вече е трудно детето да го лишиш от каквото и да било. За билките сигурно си права защото ми направи впечатление, че след първата доза вечерта кашля още повече а след инхалациите се подобрява. а Пристъпа септември го направи след пиене на чай от лайка. Дали е съвпадение - не се знае. За какви плодове и зеленчуци може да става дума като той хич не ги обича. Whistling Ами това е за сега. Благодаря и пак ще си пишем.  Peace

# 18
Здравейте, следя редовно мненията на всички и даже научавам много неща. На DAMA мога да препоръчам да не дава на детето си цитрусови плодове - те съдържат някакви спиртни вещества и пречат. Могат да се консумират всички наши плодове и зеленчуци. Да ограничат царевични пръчки, ядки и шоколади и детето да се къпе преди лягане. От опит съм забелязала, че трябва да се къпе детето с по груба гъба, за да се отмият мъртвите клетки - стях се хранят т.нар. акари. Дай боже всички деца като поотраснат да мине всичко. Това от мен.  

# 19
  • София
  • Мнения: 1 546
Твърдо решихме да си вземем инхалатор. Сега стои дилемата...какъв??? newsm78 Мъж ми е минал през ТСМ и е гледал някакъв на Tchibo за 65 лв. Ама в Интернет гледам, че има и някакви ултразвукови. Някъде бях чула, че не са препоръчителни за деца, но може и да се бъркам. Дайте ми съвет какво правя? Какъв инхалатор да взема за детето?
Благодаря ви предварително.  Hug   bouquet

# 20
  • Мнения: 816
Ето по темата, ще ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132102.msg2483408#msg2483408

там са описани предимства и недостатъци на разните ел. инхалатори.
Успех  bouquet и дано не се налага често да го ползвате.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 546
DOROTEIA Благодаря ти. Тази вечер ходихме до един магазин на ТСМ и гледахме там един за 59 лева.Все още се чудя какъв да взема. Мисля до края на седмицата да съм се ориентирала в избора си  и да правим покупката. Ще пиша какво сме направили по въпроса.  Peace

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!
От няколко дни и моят почти тригодишен син е с диагноза астма. Сега сме на инхалации с Вентолин до утре. След това продължаваме само с Кетотифен, който пие от май месец и точно, когато го спряхме той се разкашля. На първия преглед миналата седмица лекарката каза, че след като приключим с Вентолина най-вероятно ще изпише поддържащо лечение с Флексотит. Днес обаче каза, че остава само Кетотифен. А личната му ми спомена за Сингюлер. По принцип това са двете лекарства, които срещам да се споменават навсякъде. А Кетотифен една колежка е давала на сина си, но той сега е 5 или 6 клас (т.е. преди доста години). Започвам вече много да се чудя. newsm78 Ще съм Ви много благодарна ако споделите нещо повече.

# 23
  • Мнения: 369
Аз също предполагам, всъщност вече съм убедена, че всичко е на алергична основа. Той от бебе е с диагноза АБКМ и пихме до 1 г. Фризопеп. Все още смятам, че не се е оправил напълно но на толкова години вече е трудно детето да го лишиш от каквото и да било. За билките сигурно си права защото ми направи впечатление, че след първата доза вечерта кашля още повече а след инхалациите се подобрява. а Пристъпа септември го направи след пиене на чай от лайка. Дали е съвпадение - не се знае. За какви плодове и зеленчуци може да става дума като той хич не ги обича.

dama И ние сме сме от бебе с АБКМ също на Фризопеп до 1г . Така като чета всичко което си писала за вас се отнася и за нас .
Василенка от един месец е вече на Фликсотид 50 инхалер.
Така тя си боледува често и то като започне с сополи се стига веднага до гръдна кашлица дълбока , и досега сме се оправяли с Дехидрокортизон хапчета , вентолин сироп и Суметролим сироп . Като всеки месец си пиехме някакви противоалергични сиропчета и капки. Но последния пристъп направо беше с почти спиране на дишането . Лежахме в отделение на лечение с Орбазон венозно и инхалации с вентолин , като първата нощ спахме с кислородна маска. Всичко беше чудесно и на седмия ден ни изписаха , но след 5 дена пак направи пристъп обаче го хванахме по навреме и от тогава сме на Фликсотида . Облекчението след първото впръскване беше учудващо голямо. Лекарката каза че поне два месеца трябва да го впръскваме като поддържащо лекарство , не е споменала за астма или нещо такова но малко ме притеснява.
Имахме проблеми и с носа един месец сополи -жълто зелени и всяка седмица нови капки докато не направихме микробиологично изследване и се показа бактерия  която излекувахме с Бактробан паста .
На градина е ходила само една седмица и се разболя а така се бях настроила и аз- детенце на градина мама на работа но уви не стана .Вие не разбрах ходите ли на градина или ще ходите . ?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 546
Купихме си ето този. http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/44/products_id/888
Някой ако има същия моля да сподели опит. Нещо тия малки чашки не разбрах как се използват. Embarassed
Благодаря. Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
Скорпионка от септември месец ходим на градина. Пристъпа го направихме в началото на септември и от тогава сме добре. Сега покашля повечко но неговата лекарка смята, че сега това се дължи на ларингит от вирусната инфекция.Гласът ту му е нормален ту присипва. Не знам вече.  ooooh! През деня само се обажда от време на време но нощно време си кашля здраво.

# 26
  • Мнения: 369
И нашия пристъп (най сериозния) го направихме септември месец. Лекарката ни посъветва да си направим тест за алергия . Вие правили ли сте такъв.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 546
Ами нас пък ни казаха, че сме още малки за тестване и е хубаво да изчакаме с теста. На тази възраст не давали точни резултати.

# 28
  • Мнения: 5 531
Е аз съм мама, но и аз вече съм в този списък - астма . :crazyeyes. Направо лудост ме обхваща.

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Ами нас пък ни казаха, че сме още малки за тестване и е хубаво да изчакаме с теста. На тази възраст не давали точни резултати.

 - по-лошото е че малкото може да "прихване" някоя алергия при това тестване, тъй като тези мн. силни алергени се вкарват директно в кръвния ток Shocked

Общи условия

Активация на акаунт