Хиперактивност при дете на 1г и 2м

  • 2 893
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Седна на 7 месеца, обърна се на 4 месеца, пролази на 4 крака на 11 месеца (иначе лазеше на 2 крака и глава от 7 месец), проходи на 1 година и 1 месец. Много е схватлива в ръцете, примерно си слага и си маха сама капачката на бибероната, умее да се пази и като пада (да чукна на дърво) си пази главата, изправя се самичка и последното което научи преди 2 дни е да се катери сама по стълбите на пързалката на 4 крака.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Е за пореден път се убеждавам, че има доктори дето трябва да се занимават с нещо друго.

# 17
  • Мнения: 3 116
Благодаря ви майчета   bouquet Heart Eyes  bouquet

Здраве ви желая на всичките и на семействата ви също  Heart Eyes

Въпросната докторка  smile3513, а аз ще взема да  beer за успокояване на наранената ми душа  Crazy

# 18
  • Мнения: 1 581
Да, много странно е желанието на някои лекари да поставят бързи диагнози  Close
На Виктор му бяха изписали Ноотропил на 1 год., понеже трябвало да казва 4-6 разбираеми думи, а той казваше само АМ (беше недоносен, а и имаше някои проблеми преди това). Като му прочетох листовката на сиропа, веднага заведох Виктор на друг невролог - и според него само 30% от децата проговаряли преди 18 месеца.

Така че според мен трябва да си се радваш на детенцето, но не е лошо да идеш при някой друг невролог, който да те успокои   bouquet

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Е за пореден път се убеждавам, че има доктори дето трябва да се занимават с нещо друго.

 Peace

  Много искам да я видя тази "докторка" ако й заведат наистина хиперактивно дете на 4-5 годинки например, тогава какво ще каже  Close
  Умират си да поставят "модерни диагнози"... Ама първо да си дочетат учебниците и тогава да шашкат майките.

  ritka, прочетох внимателно всичко, което описваш за детенцето си. И аз не видях нищо притеснително. Ако много държиш, посетете и друг невролог, който да разсее притесненията ти, но аз мисля, че на този етап е излишно.
 

# 20
  • Мнения: 6 417
То по докторската логика като видиш един човек пиян трябва да му сложиш диагноза алкохолизъм newsm78 Една такава лекарка каза, че дъщеря ми е за логопед, защото на 4 г. не можела да казва Р и доста грубо попита всички вкъщи ли били с такъв дефект. #Cussing out

# 21
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
здравей Ритка, на 1 ги 2 м не може да се постви диагноза хиперактивен синдром - защото е синдром ик зашотот са нарушени психични функции, които на 1 г и 2 м. още даже не са започнали да се развиват #Cussing out
Хиперактивният синдром е много модерен от около 1-2 години насам и го приписват на всеки, за когото не знаят какво да кажат
освен това дали реакциите с почукването са му харесали или не, няма нищо общо с хиперактивния синдром на 1 г и 2 мес #2gunfire #2gunfire
на тзаи възраст децата:
задържат вниманието си около 5 мин с играчка и около 2-3 мин при четене на приказка, показват между 5 и 7 картинки, познават частите на тялото - не всички но задължително нос корем - т.е. средната линия, знаят къде е врата, лампата, отговарят на единична команда - ела, седни ( но не и дай Wink), казват между 5 и 7 седем прото думи - думи, които значат реални неща, но са казани по идеялно правилния начин, имитират мин. 3 животни или превозно средство
До колкото разбирам детенце прави всичко това, така, че няма от какво да се притесняваш Hug  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
здравей Ритка, на 1 ги 2 м не може да се постви диагноза хиперактивен синдром - защото е синдром ик зашотот са нарушени психични функции, които на 1 г и 2 м. още даже не са започнали да се развиват #Cussing out

А на каква възраст може да се постави такава диагноза /ако това е диагноза/?

# 23
  • Мнения: 3 116
здравей Ритка, на 1 ги 2 м не може да се постви диагноза хиперактивен синдром - защото е синдром ик зашотот са нарушени психични функции, които на 1 г и 2 м. още даже не са започнали да се развиват #Cussing out
Хиперактивният синдром е много модерен от около 1-2 години насам и го приписват на всеки, за когото не знаят какво да кажат
освен това дали реакциите с почукването са му харесали или не, няма нищо общо с хиперактивния синдром на 1 г и 2 мес #2gunfire #2gunfire
на тзаи възраст децата:
задържат вниманието си около 5 мин с играчка и около 2-3 мин при четене на приказка, показват между 5 и 7 картинки, познават частите на тялото - не всички но задължително нос корем - т.е. средната линия, знаят къде е врата, лампата, отговарят на единична команда - ела, седни ( но не и дай Wink), казват между 5 и 7 седем прото думи - думи, които значат реални неща, но са казани по идеялно правилния начин, имитират мин. 3 животни или превозно средство
До колкото разбирам детенце прави всичко това, така, че няма от какво да се притесняваш Hug  bouquet

Ами Мая вчера над 20 минути разглежда книжки например самичка. Знае и имитира над десетина вида животни (включително казва грух-грух за прасенце, което ми се вижда доста сложно), като я питаш коя е Мая показва себе си и казва "аз", знае как прави колата и тъй като има играчка с табло на кола, като я накараш да я запали ходи и врътва ключа и пали, също така знае как се сменят скоростите със скоростния лост и още какво ли не Simple Smile С две думи почти готов шофьор е Simple Smile Отговаря на доста сложни действия (например дръпни пердето, обуй си обувката, сложи си шапката)  а също така и на дай  newsm78 Това с 5 до 7 думи ми е малко неясно, трябва да ги изговаря като голям човек ли, например важи ли "ам-ам" за ядене. Иначе казва "мама", "дай", "аз", "ало", "ако" (за ако и мръсно), а вчера научихме "да" и "не" да изговаря и да ги използва  Blush Днес беше много смешна, аз и казвам за нещо "не", а тя ми се хили и вика "да" и така "да-не-да-не" Wink Много често търчи из вкъщи с едно колело в ръцете, върти го и вика "бу-бу", т.е. кара кола  Hug

Нати, това което аз  четох е че такъв проблем се установява на Simple Smileй-рано на 3 годишна възраст, даже на 4 в повечето случай. Може би мамите с опит трябва да кажат  Hug

За показването, показва уши, нос, уста, зъби, коса, цици ( Wink ), дупе, буба, крака, ръце, като носа не винаги го улучва. Е очи още не мога да я науча да ги показва, но определени знае какво е, защото ги показва по картинките. За корем не съм се сетила да я уча Simple Smile

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 15:10 от ritka

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, това което аз  четох е че такъв проблем се установява на Simple Smileй-рано на 3 годишна възраст, даже на 4 в повечето случай. Може би мамите с опит трябва да кажат  Hug

Благодаря  Grinning

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ritka
Цитат
Иска да я водим на  контролен преглед след месец, но на мен този човек не ми хареса  Sick

 - Дали сте много живо описание на цялата ситуация.  Laughing

 - Лекарите не обсъждат и не осъждат - те лекуват! Peace

 - Проблем би било ако е хиперактивно плюс деструктивно поведение - а вашия случай май не е такъв. Hug

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.........
 - Лекарите не обсъждат и не осъждат - те лекуват! Peace
..................

  Простете за ОФФ-а, но лекарите трябва да обсъждат с родителите състоянието на детето им и съответното лечение. Само тогава, ако информацията е поднесена ясно и разбираемо, родителят ще има пълното доверие на дадения специалист. Доктор, който мълчи, не обяснява и просто назначава лечение, не би могъл да внесе спокойствие и увереност в пациентите си.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Седна на 7 месеца, обърна се на 4 месеца, пролази на 4 крака на 11 месеца (иначе лазеше на 2 крака и глава от 7 месец), проходи на 1 година и 1 месец. Много е схватлива в ръцете, примерно си слага и си маха сама капачката на бибероната, умее да се пази и като пада (да чукна на дърво) си пази главата, изправя се самичка и последното което научи преди 2 дни е да се катери сама по стълбите на пързалката на 4 крака.

Супер сте....голяма сладурана   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 585
            90% от лечението се състои в това, лекарят да вдъхне увереност на болния. Предпочитам да ми говори.
        Secretgarden, интересно ми е, че си чувала за хиперболичния парабалоид. Предполагам и за лемниската на Бернули, хипициклоида.

# 29
  • Мнения: 3 116
Много благодаря на всички ви  newsm51

Всъщност на контролен преглед няма да ходим, така решихме  Hug

Освен това след внимателно проведени от моя страна наблюдения сред връстниците на щерката и разговори с техните майки, стигнах до извода че ако моята дъщеря е хиперактивна, то на всички нейни връстници може да бъде поставена такава диагноза  Laughing

Онзи ден докато баба ми я гледаше как фучи, каза че аз съм била същата гледка и ме е държала вързана с колан за да може да ме удържа (тъжно, но факт  Mr. Green ), така че има откъде да дойде тази жизненост, не е като да няма  Crazy

Целувки на всички ви  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 16:16 от ritka

Общи условия

Активация на акаунт