Нашите цветя - обща тема 4

  • 26 324
  • 748
  •   1
Отговори
# 165
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Аз иамх един такъв и го отрязах до стеснената част и поасадих горната част отделно. Долният започна да се развива доста по-красиво.

# 166
  • Мнения: 861
Момичета някоя от вас може ли да ми каже защо падат пъпките които трябва да цъфнат на Мадарския жасмин , и защо ново листо което сега избива е станало жълто?

# 167
  • Мнения: 7 776
Здравейте момичета!
Обичам цветята, но имам проблем с един кактус и първо потърсих тема в бг.мама. Така ви открих и се надявам да ми помогнете.

Не ми харесва начина, по който се разви. Коя е причината да расте на височина?
Хубав ден!
Ами мъчи се кактуса. Тази изтънялата част е в следствие на лоши условия - не е имало слънце. Това гърненце има ли дупка отдолу за дренаж. Почвата каква е? Като цяло видът му показва,че гони отчаяно слънцето.

# 168
  • Мнения: 1 115
Аз иамх един такъв и го отрязах до стеснената част и поасадих горната част отделно. Долният започна да се развива доста по-красиво.
ДамаТрефа, благодаря!
Малко от моите цветя:

# 169
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045


Една красавица за добър ден!

вълшебна е. Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1 115

Ами мъчи се кактуса. Тази изтънялата част е в следствие на лоши условия - не е имало слънце. Това гърненце има ли дупка отдолу за дренаж. Почвата каква е? Като цяло видът му показва,че гони отчаяно слънцето.
[/quote]
LittleCactus🌵,напълно сте права.Намира се на северна тераса, няма дупка, но не го поливам много.
Благодаря, ще се погрижа!

# 171
  • Мнения: 7 776
Местите го на слънчев прозорец и му сменяте задължително в саксията. Хубаво е,че е глинено гърненце,но без дренаж,колкото и рядко даъсе полива, ще държи почвата мокра,а това е смърт за кактуса и потенциално загниване на корена. Като смените саксийката (има глинени такива малки в jumbo по 1-2 лева), му правите пръста така 2:1 камъчета: пръст. Пресаждете и не го поливате поне седмица. После може едно поливане и го оставяте на мира. На каква температура ще зимува?

# 172
  • Мнения: 5 378
Данилу, много е хубава сукулентката Heart Eyes а какво е розовкото зад нея?

Ани, за мадагаскарския жасмин, или стефанотис. На моя също няколко листа му пожълтяха и сега чета за него. Възможни причини са: варовита вода, недостатъчно светлина, твърде слънчево място с директно огряване, смяна в условията на отглеждане, задържане на вода в саксията, недостатъчно поливане. Може да има и други.

# 173
  • Мнения: 14 786
Днес снимах кливията в коридора при личната лекарка:


Има бебета,саксията е почти пред пръсване. 😆

# 174
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Флокс, една мини бегония.П.С. е мини мушкато:flushed:
Не се доверявам да гледам кливия! Вижда ми се сложно. Преди купувах какво ли не, но след няколко месеца, или година , все нещо обърквах и цветето заминаваше в цветния рай Disappointed Relieved Явно си искат по-сербез цветарка. Тази кливия явно не й обръщат внимание и тя се чуди как да привлече внимание и се кипри като мома на хоро... А аз колкото повече искам да им е добре и им купувам какво ли не, еми не и не... Не щат да ме радват!
Тара, все едно си снимала моят хибискус... много е хубав. Ето и моят от тази сутрин. А и другите два покрай него се напъват да цъфтят.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 21:59 от danilu

# 175
  • Мнения: 14 786
Да,предполагам,че освен вода,друго не вижда. 😁 Обаче самата ЛЛ много обича цветя,в кабинета й има към 15 орхидеи,в стаята на сестрите също има много красиви цветя,виоли,разни други красоти и все цъфтят. Тази кливия ще дебна да видя дали ще я приберат на топло. 😁 Слънце не вижда,макар да е на светличко.
Аз имам,подарък от Злодеида. За сега само две листа изкара,цвят не знам кога и дали ще видя. 🥺

# 176
  • Мнения: 5 378
Флокс, една мини бегония.
Благодаря! За първи път виждам такава, изобщо не прилича на бегониите, които аз познавам. Нито цветовете, нито листата, нито клонките.
Първо помислих, че е нещо пеларгониево Grinning
Много е красива, и как обилно е нацъфтяла Blush

# 177
  • Мнения: 6 893


Една красавица за добър ден!

Аз ли съм кьорава, ама тук не виждам бегония. С розовите цветове ми прилича на дребноцветните пеларгониуми.

А красавицата как се казва? Не съм виждала такава. Много е интересна!

# 178
  • Мнения: 861
Флокси,  ако водата е много варовита как да махна от нея ? С каква вода да го ползвам този жасмин? Много ще ме е яд да го окипазя

# 179
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Ами няма да видиш бегония, щото е мушкато:joy: Уф, днес главата ми е много разсеяна....

Общи условия

Активация на акаунт