Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 24

  • 20 924
  • 724
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 71
Моята миялна е 45 см. за вграждане. Тава от фурната се събира само в едно положение и под наклон, като трябва да се махне кошничката за прибори. Последните, в такива случаи, ги слагам в горната кошница. За кръглите тави няма проблем, но те също са под наклон, за да не опират в перките. Под тавите съм слагала някои съдове и няма проблем, всичко се измива. Въпрос на опитване и подредба.

# 586
  • Мнения: 13 188
И в големите се слагат под наклон. В книжката го пише. Моята е 45 см. и не махам кошничката, подпирам я върху нея най-често.

# 587
  • Мнения: 224
Как трябва да се поставят леки пластмасови предмети като капачки на шейкъри за дя не подскачат вътре?

# 588
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Капачки слагам, в чекмеджето за прибори, иначе в кошниците, струята ги подмята.

# 589
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ето пример:
  И

# 590
  • Мнения: 6 305
На мене с моите 5л тенджери ми се заема половината кошница. А да събера и голяма тава с нея е абсурд. Кошницата пък за приборите ми се разделя на 2 по тънки кошници и обикновено ползвам само едната, като я тикам където ѝ намеря място. Капачки слагам в горната кошница. И да подскачат не ми е драма, а горе перка няма, че да се заклещят и да стане някоя бела.

# 591
  • Мнения: 4 572
За ползващите миялна в София (с мека вода) - на колко време слагате сол и трябва ли да чакам индикатор, за  да добавя? Ползвам таблетки, които уж имат, но нямам много доверие колко им е солта. Освен това по съвет от упътването всеки път натискам бутона за таблетка, което чета, че може да доведе до това миялната да не си взема солта. Не искам да минавам на течен или прах, намерила съм си таблетки, от които съм много доволна и лесно ги дозирам, разтварят се идеално, мият идеално. Половин зареждане пускам много рядко.

# 592
  • Мнения: 758
Течния не се ли слага пак в отделението за таблетки? Поне при мен е така и си натискам бутончето.

Vessela Nickolaeva кои са таблетките от които си доволна? Аз имам мострени на Финиш, но според мен драскат чашите

# 593
  • Мнения: 2 961
Течния не се ли слага пак в отделението за таблетки? Поне при мен е така и си натискам бутончето.
Да , там се слага

# 594
  • Мнения: 32
За ползващите миялна в София (с мека вода) - на колко време слагате сол и трябва ли да чакам индикатор, за  да добавя? Ползвам таблетки, които уж имат, но нямам много доверие колко им е солта. Освен това по съвет от упътването всеки път натискам бутона за таблетка, което чета, че може да доведе до това миялната да не си взема солта. Не искам да минавам на течен или прах, намерила съм си таблетки, от които съм много доволна и лесно ги дозирам, разтварят се идеално, мият идеално. Половин зареждане пускам много рядко.
Би трябвало да имате индикатор, който да показва когато солта е намаляла (поне при моята е така). Освен индикатор би трябвало да има и степен на "омекотяване" на водата. Конкретно за София се ползва най ниската степен.

# 595
  • Мнения: 758
Може ли да ми кажете как слагате голямата тава от фурната? Не мога да я наглася никак

# 596
  • Мнения: 5 674
В горната кошница, заема почти цялото пространство.

# 597
  • Мнения: 13 188
Мие се в долната, полегнала, горе са по-нежните неща.

# 598
  • Мнения: 2 961
Може ли да ми кажете как слагате голямата тава от фурната? Не мога да я наглася никак
В долната кошница над чинии .

# 599
  • Мнения: 758
Благодаря ви! Ако я сложа отдолу, върху другите неща, това означава че вода от долната перка няма да отива на горната кошница, както и от горната на долните съдове. Извинявам се за тъпите разсъждения, ама ......абе ще пробвам. Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт