Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 24

  • 20 920
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Аз съм с Уърпул, харесва ми доизсушаването на отворена врата (а и винаги мога да го спра като опция). Досега нищо не съм изваждала неизсъхнало.
И аз ползвам опцията на отворена врата, но пластмасовите чаши си остават на капки.
AEG-то от линка май единствена е с енергиен клас А три плюс.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 561
Ха, ти ме изненадваш Simple Smile Аз чаши нямам пластмасови, но купи, прибори и кутии си ги изкарвам сухи. По принцип не бързам веднага след отварянето и охлаждането да вадя измитата посуда, може би затова в момента, в който вадя нещата, всички са сухи. Изчаквам примерно 30-40 минути след като се е отворила вратата на миялната (за да не са топли съдовете, пък и обикновено си имам какво друго да правя, та докато й дойде ред всичко е сухо и охладено).

# 62
  • Мнения: X
Възможно е и аз да ги вадя много бързо, но като се замисля и след много време да съм ги извадила по вътрешната част на пластмасовите чаши си има капчици..а и в дъната на повечето чаши не се е отекла водата.

# 63
  • Мнения: 6 305
И моята ги вади така, но има опция за допълнително сушене. Не я ползвам обаче засега. Оставям ги да си доизсъхнат. За АЕГ фаворит става въпрос.

# 64
  • Мнения: 492
Миете ли кристални чаши и купи в миялната? Имам доста стар кристал ,който рядко се ползва и ми се иска да го пробвам в миялна най-накрая ,но ме притеснява да не помътнее.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Мила съм,но на кратка, 30мин.
Нищо им няма.

# 66
  • Мнения: 5 914
И аз съм мила кристал инцидентно и то на 55 градуса, но с гел.

# 67
  • Мнения: 4 239
Аз също, на най-ниската температура и с гел. В тази връзка искам да попитам за впечатления ползващите таблетките на Лидл, най-обикновените. Прочетох на опаковката, че нямат "защита" за стъклото. Ежедневните ми чаши са от обикновено стъкло, без някакви надписи по тях или златисти/цветни кантове, които да избледняват, но не бих искала да помътнеят. Има ли такъв риск при употребата на тези таблетки?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 872
Слагам кристалите в миялната от 2000-та, откогато имам такъв уред. С тях нямам проблеми, независимо от програмата, да уточня, че ползвам само таблетки. Обаче...един от сервизите ми обикновени изчистени чаши стана на петна, на около 2 см от гърлото, и няма оправия. Тези чаши са на повече от 25 години, изобщо не знам откъде са купувани. Но това не ме притеснява особено, защото имам доста такава посуда. Прибрах ги в дъното на шкафа и си стоят там, за всеки случай, ако някой е намерил трик да се оправят. Друг обикновен сервиз е със златен кант, и с него проблеми не съм имала. Та, според мен зависи от качеството на стъклото.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аз също, на най-ниската температура и с гел. В тази връзка искам да попитам за впечатления ползващите таблетките на Лидл, най-обикновените. Прочетох на опаковката, че нямат "защита" за стъклото. Ежедневните ми чаши са от обикновено стъкло, без някакви надписи по тях или златисти/цветни кантове, които да избледняват, но не бих искала да помътнеят.
Има ли такъв риск при употребата на тези таблетки?
Има да, да се наредарат. Таблетките не са препоръчителни за стъкло. Не знам за какви "защити" говориш, но сами по себе си са твърди и дерат. Освен това всяко стъкло е различно - някои се надират лесно, други по-трудно. Или рискуваш или си купуваш гел. Прецени си кое ще ти е по-на сметка - по-скъп препарат, не без смяна на посуда или обратното - евтини таблетки и периодична смяна на посуда, като междувремнно я ползваш надрана. Е, може и да си от малкото късметлийки, на който почти не им се надира стъклото.

# 70
  • Мнения: 5 914
Няколко години ползвах само таблетки на Лидл, от по-скъпите. Никакви щети, на нищо. Имам чаши "куче марка", не са мръднали. Не зная дали не е от значение, че делях таблетката /45 см е миялната /. Но зависи и от температурата на програмата. При мен най-високата е 70 град. Рядко я ползвам. Обикновено 55 град.

# 71
  • Мнения: 20 165
И аз имам надрани чаши, вече забравих от какво, май от Феъри Платинум.
Така че или гел, или да си знаеш, че може и да се надере нещо, няма 100-процентова гаранция.

# 72
  • Мнения: 4 239
Кристал не бива да се мие на висока температура.
Имах комплект рекламни високи халби от тънко стъкло на бира Бургаско, на които с течение на времето златния кант и надписа започнаха да избледняват, а в един момент на две от шестте чаши помътня стъклото. Не си спомням с какви таблетки съм ги пускала да се мият, но е сигурно, че често е било на 70 градуса. Допуснах тогава, че май точно в тези чаши бях сипвала айрян. Впоследствие се пооправиха, вече отдавна не са налични вкъщи въпреки сантимента Simple Smile
На кутията таблетки на Finish е отбелязано GLASS PROTECTION само в All in 1 max  и в Quantum max.
В Classic и All in 1 няма. Дано добре се вижда на снимката.
Питането ми е за таблетките тип класик на Лидл какви впечатления имате.

# 73
  • Мнения: 433
Здравейте!
Къде в сайта на Бош регистрирате продуктите си с удължена гаранция?
Никъде не откривам.

# 74
  • София
  • Мнения: 8 561
https://www.bosch-home.bg/mybosch но иска първо да си направиш акаунт.

Общи условия

Активация на акаунт