Как да кача килограми

  • 4 131
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 109
Здравейте, на всички!
Дайте ми съвет как да кача килограми? Висока съм 1.72 и съм 50 кг. Искам да кача още 4-5кг. понеже за тази височина изглеждам твърде слаба! Има ли витамини, които биха могли да допринесат за по- голям апетит?
Благодаря предавателно! Simple Smile)

# 1
  • София
  • Мнения: 18 730
На колко сте години?
Аз съм като вас,дори 46 кг бях преди да родя,сега съм към 52.
Изглеждам си перфектно.

# 2
  • Мнения: 109
На колко сте години?
Аз съм като вас,дори 46 кг бях преди да родя,сега съм към 52.
Изглеждам си перфектно.

На 20 години съм!
Но съм прекалено висока, не се чувствам добре с тези килограми, даже подбирам какви дрехи да нося!

# 3
  • Мнения: 41 297
Спорт - фитнес с големи тежести. Просто с ядене само сланина ще натрупаш. С големите тежести във фитнеса мускулите ти ще се стегнат, ще набъбнат леко (леко, не очаквай да станеш културистка) и ще се оформят приятно. Иначе си права, че слабосилни слаби момичета без мускулен тонус изглеждат зле. Но ако наблегнеш на манджата ще съжаляваш много скоро.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 730
Какви тежести ,глупости на търкалета.
Кардио и балансирано хранене.
При все,че гена е такъв ,няма да качи и на 50.

# 5
  • Мнения: 41 297
И с кардио ще качи мускулна маса? Друг път.

# 6
  • Мнения: 3 732
Аз съм 1.60 висока. Дълго време държах 42 кг, в момента съм около 40 кг - ген. Отделно имам проблеми с храненето - не отразявам храната като храна. Също съм под голям стрес на работа и вкъщи.
Преди години, когато стреса беше малко, опитах с бирена мая и се получи. Пих я месец, караше ме да ям и станах 50 кг. Оформих бюст и дупе. Спрях я и кг паднаха.

Аз съм страшен мързел и фитнеса не е решение.
Дразнят ме коментарите на околните.


В отговор на въпроса - бирена мая.

# 7
  • Мнения: 3 040
Много ядене на калорична храна. 😉

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 116
Спорт - фитнес с големи тежести. Просто с ядене само сланина ще натрупаш. С големите тежести във фитнеса мускулите ти ще се стегнат, ще набъбнат леко (леко, не очаквай да станеш културистка) и ще се оформят приятно. Иначе си права, че слабосилни слаби момичета без мускулен тонус изглеждат зле. Но ако наблегнеш на манджата ще съжаляваш много скоро.

+1. Ще изглежда много по-добре отпреди и ще има извивки. Много слаби хора слагат само мас като надделеят всеки и стават още по-безформени.

Ето как изглеждат слаби жени след силови тренировки. Някои са качили тегло.

https://bretcontreras.com/strength-training-is-fat-loss-training/

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 23:55 от Nevena Virolan

# 9
  • Мнения: 109
Спорт - фитнес с големи тежести. Просто с ядене само сланина ще натрупаш. С големите тежести във фитнеса мускулите ти ще се стегнат, ще набъбнат леко (леко, не очаквай да станеш културистка) и ще се оформят приятно. Иначе си права, че слабосилни слаби момичета без мускулен тонус изглеждат зле. Но ако наблегнеш на манджата ще съжаляваш много скоро.

Да, но нямам време да ходя на фитнес! Работя по 8 часа на ден + това имам и други ангажименти! Бих мога да отделям по 1 час  на ден за някакъв вид тренировка, но не знам дали би имало ефект без тежести.

# 10
  • Мнения: 12 473
Пчелно млечице, бирена мая?

# 11
  • Мнения: 41 297
Да, но нямам време да ходя на фитнес! Работя по 8 часа на ден + това имам и други ангажименти! Бих мога да отделям по 1 час  на ден за някакъв вид тренировка, но не знам дали би имало ефект без тежести.

Винаги има време, но за несвикнал човек е трудно да си го организира. Не знам тогава, яж повече и ще надебелееш като всички.

# 12
  • Мнения: 11 571
Глас и от мен за бирената мая.
Дали си внушавах, не знам, че е от нея, но ми се отвори голям апетит.
Качих 10кг., загладих косъма, бях станала 60 кг.
Е, после отслабнах пак, но това е друга тема.

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 116
1 час с тежести е предостатъчен. Даже половин час е достатъчен, но само със щанги. Не е нужно да се ходи ма фитнес. Купуваш си щанги, даже на старо и започваш.

Има упражнения и с телесно тегло. Можеш да легнеш, да си сложиш чувал с пясък на корема и да го вдигаш на мост, да клякаш с него.

Само със седене и плюскане се качва единствено мазнина. След определен процент мазнини тялото не качва мускул, а само мас. Най-лошото е, че тя отива във вътрешни органи, а не под кожата както при сумистите, примерно.

# 14
  • Мнения: 6 622
+ За това, че когато слабите хора качат мазнина изглеждат много зле. Имам една приятелка, която винаги е била много кльощава. Наскоро качи някое друго кило. Реално и сега не е дебела, но понеже каченото е само мазнина тялото ѝ изглежда безформено.
Вземи си по-тежки гирички+ пудовка и тренирай вкъщи. Половин час е предостатъчно. Гледай да не е на гладно. Щом искаш да качваш е желателно да е след хапване на повечко протеин.

# 15
  • Мнения: 41 297
Каквото и да прави няма да е същото като фитнеса. Там си има точните уреди, а и обстановката е мобилизираща. Трябват и 3 пъти седмично по 1 час, не е толкова трудно за намиране. 10 упражнения, всяко в три серии по 8-10 повторения сумарно отнемат 15 минути. По минута почивка между сериите и станаха 45 минути. И 15 минути за загрявка и готово.

# 16
  • Мнения: 6 622
То е ясно, че във фитнеса е по-добре, но и вкъщи не е невъзможно. Има много клипчета с упражнения. Аз си тренирам вкъщи. С две деца, едното под 2, няма шанс да се добера до фитнеса.

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 14 116
Каквото и да прави няма да е същото като фитнеса. Там си има точните уреди, а и обстановката е мобилизираща. Трябват и 3 пъти седмично по 1 час, не е толкова трудно за намиране. 10 упражнения, всяко в три серии по 8-10 повторения сумарно отнемат 15 минути. По минута почивка между сериите и станаха 45 минути. И 15 минути за загрявка и готово.

Ако тренира всеки ден 10 минути загрявка и 20 минути упражнения с тежести стигат.

Ако си вземе щанги може да постигне много у дома. Имам приятелка, която се занимава в гаража и няма нищо извън лост за щанги и тежести за лоста. Нейното мнение е, че машините карат тялото да се извива по неестествен начин и могат да предизвикат по-големи травми от щангите. Има завидно тяло, което извая сама, с помощта на книга с упражнения  от които даже не прави всички. Тръгна от 46кг и сега е 58-59 със същата талия . Не отделя над половин час дневно.

# 18
  • Мнения: 41 297
Да де, ама начинаеща не може да кляка правилно с щанга на врата, нито да прави мъртва тяга, а ако опита да вдига от лежанка ще си изпусне щангата на носа. Специално за жена, особено начинаеща, упражненията , за гърди, гръб, вътрешни и външни бедра, задни повърхности на бедрата и трицепси на уред се получават най-добре. А и 3 пъти по 1 ас за мен е по-икономично от всеки ден по половин. Иначе може всякак и все ще е по-добре от нищо.

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 116
Ясно е, че ще почва без тежести, после с малки.

Да, по-лесно и икономично е 1 час × 3 вместо половин × 6. Все пак душът и преобличането отнемат еднакво време.

# 20
  • Мнения: 41 297
И загрявката е една и съща, и събличането и обличането... Най-добре си е да се оптимизират нещата. А и във фитнеса все има някой инструктор да покаже правилното изпълнение, ако не той разни кавалери все ще има да и помогнат с уредите. За начинаещ не е работа да почва сам.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 862
Бирена мая. Преди години и аз бях станала много слаба, но с бирена мая и редовно хранене качих килограми. За ръст 165 бях 42 кг., но изглеждах много слаба. Пих бирена мая по съвет на лекаря ми и за 3 месеца успях да кача около 7-8 кг.

# 22
  • Мнения: 6 930
Упражнения с тежести (най-добре в началото поне с инструктор във фитнес) +  ВСАА аминокиселини.
И разнообразно хранене с много протеин, разбира се.

# 23
  • Мнения: 41 297
Да, аминокиселини е по-добре от протеини. Изобщо не са вредни, а помагат за мускулите.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 726
Ядене, ядене и пак ядене! На 2000 калории съм и още не мога да кача камоли да задържа. Всяко тяло качва на различни калории. Иначе се храня чисто и имам по 4-5 хранения сумарно. Няма не  ми се яде попринцип. Ако искаш да качиш е хубаво да се храниш особенно ако ще започваш да спортуваш нещо. Тялото ти трябва да се възстановява добре и ти е от значение и съня.

# 25
  • Мнения: X
Ех, само да беше възможно, с какво удоволствие бих ви подарила от моите... Sweat Smile

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 116
Ядене, ядене и пак ядене! На 2000 калории съм и още не мога да кача камоли да задържа. Всяко тяло качва на различни калории. Иначе се храня чисто и имам по 4-5 хранения сумарно. Няма не  ми се яде попринцип. Ако искаш да качиш е хубаво да се храниш особенно ако ще започваш да спортуваш нещо. Тялото ти трябва да се възстановява добре и ти е от значение и съня.

Ако искаш да качваш кила трябва да се храниш рядко и с по много, с протеин и калории, а не по 4-5 пъти. Храня се често като искам да отслабна.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 726
Ядене, ядене и пак ядене! На 2000 калории съм и още не мога да кача камоли да задържа. Всяко тяло качва на различни калории. Иначе се храня чисто и имам по 4-5 хранения сумарно. Няма не  ми се яде попринцип. Ако искаш да качиш е хубаво да се храниш особенно ако ще започваш да спортуваш нещо. Тялото ти трябва да се възстановява добре и ти е от значение и съня.

Ако искаш да качваш кила трябва да се храниш рядко и с по много, с протеин и калории, а не по 4-5 пъти. Храня се често като искам да отслабна.

Ами ако се храня 2 пъти на ден ще падна някъде по пътя. Все пак и съм в залата 4 дни в седмицата и не вдигам гирички от по 1кг. Simple Smile Както казах ям си стабилно, но метаболизма ми е доста бърз. И 2000 калории не са изобщо малко особенно за чиста храна. Протеина е пресметнат според килограмите ми, както и въглехидрат, мазнини и фибри. Общо взето 2000 калории както и да ги ядеш въпроса е да ги достигнеш. Може би след седмица ще ми вдигнат храната .

# 28
  • Мнения: 2 593
2000 калории никак не са трудни за достигане. Общо взето толкова приема млада активна жена, която и леко следи за линията си. Grinning Сега, друг е въпросът, че с времето ще почва да качва.
Това при положение, че не брои калории и няма представа, че приема 2000.
Аз винаги съм казвала, че с възрастта тялото се променя и кг неусетно се качват, колкото и да е слаба жената.
Но, по пътя към килограмите е добре да се избягват боклуците. Привиква се с тях и после е трудно "отбиването".

# 29
  • Мнения: 6 930
2000ккал за активно спортуващ млад човек са нищо. Не виждам как може да качи с толкова, освен, ако не е 40кг на поне 165см височина.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 726
Ми за 48кг жена не са малко 2000 калории Wink особенно за такава, която не е стъпвала във фитнеса преди това. Не може изведнъж да кача на 3000 или повече, защото първо няма да се изяждат и второ не е плавно покачването. И пак казвам 2000 чиста храна, а не 2 мазни банички и всеки достигал 2000 калории, то смятам, че с вредна храна може и повече да се достига. Като цяло 400гр картофи за едно ядене за мен бяха много. С течение на времето свикнах. Месото и зеленчуците не ми бяха проблем, но въглехидрата и то в такива грамажи не мисля, че е малко.

# 31
  • Мнения: 50
Червена мака - на прах или таблетки, също помага за качване на килограми.

# 32
  • Мнения: 4
Спорт + повече хапване.
Пиле с ориз е най-добрата комбинация. Хем дава енергия, хем трупа материал там където трябва.

Общи условия

Активация на акаунт