Вегетарианска тема - 14

  • 24 863
  • 794
  •   1
Отговори
# 285
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Кюфтета от тиквички.
Салата 1 - червен и бял доб, царевица, червен лук, сварена киноа, сварени моркови и грах - лимон, олио, сол, черен пипер.
Салата 2 - краставици, айсберг, червено зеле и моркови на пръчици, авокадо, лимон, сол.
Пържени подлучени тиквички с кисело мляко.
Запечен грилован сандвич с чедър и песто.
Бисквити с цедено мляко и ягоди за закуската на ММ утре.
Круши, киви.

# 286
  • София
  • Мнения: 5 247
От вчера имам ястие тип гювеч с тиквички, картофи моркови лук домати с босилек и зехтин.
Днес пекох лазаня по рецепта на Катерица с патладжан булгур морков чушка и лук. Отгоре заливка с 4 яйца. Сложих куп подправки индийско орехче сол девисил чер пипер червен пипер зехтин и даже малко сминдух и стана разкош.
С благодарност към Ася и Катерица, че ме подсетиха и окуражиха да използвам индийското орехче.



Сварих и кочани сладка млечна царевица. Лешници и ябълки , чай и овесено мляко за мен, че постя. Хапнах турска халва и направо прекалих.

# 287
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Инд.орехче много върви вкъщи. Без него синът ми не яде доста неща.

Бърза супа от броколи, картоф и пащърнак
Спанак с яйца и сирене
Паста с чушки-доматен сос

Яде ми се кезекухен, утре, ако ми остане време, ще направя и запеканка с арпа фиде.

# 288
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Панирана моцарела  в кори за баница.
Млечна салата за мен и малкия; за баща му - таратор.
Дип - пюре от много магданоз, чесън, зехтин, сол и печени люти чушки - ръсим го и го слагаме на всичко (синът ми дори го слага на хот-дога си днес).
Утре ще направя един кекс със сушени сини сливи, стафиди и канела - да кажа 'Благодаря" на америкаснка
приятелка, която цяло лято ме снабдяваше безплатно с био зеленчуци от ферма.
Малини, къпини, грозде и райски ябълки.

# 289
  • Мнения: 12 473
Шакшука днес.

# 290
  • Мнения: 2 641
Какво правите с пресен грах? Ние освен на салата, овкусен с чесън , зехтин и оцет не го ядем. А много го харесваме.

# 291
  • Мнения: 216
Цитат
Какво правите с пресен грах?
На крем супа е много вкусен.
Задушен с малко масло на тиган като гарнитура или самостоятелно ястие.
Слагала съм и в лазаня, след като е сварен, и на яхния с други зеленчуци.

# 292
  • Мнения: 9 152
Пресен грах май никога не съм купувала/ готвила. Само замразен или консервиран.
А е мноого вкусен! Колега веднъж си беше взел, за "следобедна закуска" от близкото пазарче. Хапна го суров и на мен даде. 😋
За днес готвих спанак, задушен с лук и моркови, картофено пюре и тортелини.
От вчера имах и задушени зеленчуци ( картофи, лук, тиквичка, броколи, моркови и  карфиол) с чубрица.

# 293
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пресен и аз не съм намирала в Германия, замразеният ми е много сладък. Две години имах пресен от градината, но зрее поетапно и винаги имах по една шепичка само.

Иначе го слагам в мусака, ризи е бизи, в омлет, на яхния, на пюре, на супа, само с масло и сол, с гъби и сметана.

Кезекухенът стана супер, но пак спадна.
Зеленчукова паеля
Патладжан и картофи на кубчета, запържени, после с моцарела към тях
Мляко с ориз
Родопска закуска

# 294
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес правих голяма богата салата с каквото имам- розови домати червени чушки краставица тофу червен боб зародиш маслинена паста лук. Хапвахме с хлебчета.
Отделно паста с масло и крем сирене. Варена царевица.

# 295
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Пресент (или замръзен) грах със заквасена сметана или изцедено кисело мляко и малко кромид лук (или зелен) става хубава млечна салата.

Мусака със соева кайма. Ние дояждахме 2 вида кюфтета от ИКЕА, и после направих питки със сирене и яйца.

# 296
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес готвих спанак.  Сложих му индийско орехче и на него. Кеф.
Доизяждаме от вчера.
Аз съм на царевица лешници ябълки халва боза чай и овесено мляко

# 297
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Яхния със зрял боб

# 298
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес пекох кюфтенца от целина с моркови 1 картоф брашно от тиквени семки 2 яйца и подправки
салатата е снежанка
от вчера имаме и спанак
пекох тиква стана разкошна оранжева сладка....м-м-м-м-м
който иска хапва и друго- козе сирене, ябълки, чай , фурми и орехи

# 299
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
опекох само един бананов кекс (bananna bread). За утре планувам супа топчета със соеви късчета.

Общи условия

Активация на акаунт