Вегетарианска тема - 14

  • 23 957
  • 794
  •   1
Отговори
# 735
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Данилу,  камино - пещ ли си имате? Изглежда толково натурално. Тестото твое ли е?
Тити- много обичам царевица.
пещ за пици. Не е камина.

# 736
  • Мнения: 1 076
Онзи ден сандвичи за закуска, за обяд китайско от местния ресторант. Към него правих салата от стъклени нудъли, както и една салата с киноа, червено зеле и фъстъци, с тайландски привкус.



Вчера каша за закуска, детето дояждаше овесени палачинки, обядът беше зимна яхния (Ейнтопф), с праз, зеле, картофи, моркови, бакла, червен боб, целина. Вечеря пак дояждахме.

Днес не знам. Ще мисля май нещо с червен боб. И един пудинг с чия, какао и фъстъчено масло ми се върти, ама да видим какво ще се случи.

# 737
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
в нас - много рядка заленчукова супа и малко сушени гъби към нея. По скоро прилича на много вода и нещо плува вътре - но на вкус е прекрасна Simple Smile Не съм я готвила аз, мм я направи. Предупредих го да не слага много гъби защото гъста супа с гъби не мога да ям. Той отиде в другата крайност... но много ми харесва, та чак и за закуска ще я пия Simple Smile

# 738
# 739
  • Мнения: 1 076
Мляко от шам фъстък звучи уникално вкусно! Като ми попадне суров, непременно ще опитам.

В нас вчера гювеч за обяд, за вечеря буритота. Имаше и салата, плодове, ядки.
Днес ще дояждаме гювеч, вечерята още я мисля. Едно чили с киноа съм харесала. Хляб ще сложа също в машината.

# 740
  • Мнения: 2 641
Wednesday, как докарваш тайландския вкус на салатата с киноа? У дома киноа се яде само с просо и амарант за закуска със сирене и масло.

Напоследък харесваме лилаво зеле овкусено с малко чесън и зехтин и оцет.
Вчера моркови с куркума, портокалов сок и соев сос във фраера, гъби по същия начин + черен пипер.
Червени печени чушки с чесън и зехтин и оцет. Палачинки, баница, бисквитки с остатъчен квас с парченца шоколад, ореховки, торта с маскарпоне, тиква

# 741
  • Бостън
  • Мнения: 13 469
Вчера моркови с куркума, портокалов сок и соев сос във фраера, гъби по същия начин + черен пипер.
^^^
Моля за рецепта!

От мен идея за салата със киноа (както със всичко, което готвя търпи безкрайни вариации)

https://www.foodiecrush.com/healthy-quinoa-salad/

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 21:15 от Agent Provocateur

# 742
  • Мнения: 1 076
Nivea, ето я оригиналната рецепта. На нас много ни допадна, и гости имахме, те също я харесаха.
https://cookieandkate.com/thai-peanut-quinoa-salad-recipe/


В нас днес - каша и сандвичи за закуска, за детето кутия за градина.
Обяд - арабска леща и картофи на фурна
Вечеря - домати с ориз, хумус
И пълнозърнест хляб с меласа сложих в машината.

# 743
  • Мнения: 1 418
Закуската беше смути "Банофи пай"



Салата с три вида зелени салати, рукола, чери, маслини каламата и горчичен дресинг.

И тези Хрупкави тиквички, които не мога да не ви нахваля- без мазнина, без глутен, без брашно, без пържене. Приготвям ги вече няколко пъти.

# 744
# 745
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пълн.ориз и зеленчуци в сладко-кисел сос
Фарфале с пармиджано
Зеленчукова супа

Следобед ще направя сладолед от кисело мляко.

# 746
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
макарони на фурна с мляко, яйца, сирене и захар.

# 747
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Пържени филийки с яйце, поляти с мед. Топъл шоколад домашен (разтопен шоколад + мляко).
Овесени ядки с чия, мака, боровинки, накиснати в мляко от ленено семе (хапвам това за закуска от отдавна и ме държи сита с часове).
Бял боб на гъста яхния с много зеленчуци.
Салата (домати, краставици, лук, маслини, авокадо).
Бъркани яйца. Доматена салца.
Ягоди, круши и печени ядки за снак.

# 748
  • Мнения: 2 641
Agent, даже не помня оригиналната рецепта, оптах да я намеря, но не успях.

Аз ги правя така - нарязвам на кръгчета моркови и слагам в кошничката на фраера, добавям сока от един портокал и 2 с.л. соев сос , 1 с.л олио от гроздови семки и настройвам да се пекат за 25 мин. След 25 мин ги поглеждам и ако са леко златисти, добавям куркума и чесън и оставям за още 2-3 минути. Не съм сигурна за времето от 25 мин понеже зависи колко моркови съм сложила. Хубаво е да ги изчакаш до като леко започват да покафеняват.

Сега се сещам, че оригиналната рецепта е за печене във фурната и там съм ги правила, обаче с портокал и клонки розмарин, също стават прекрасни.

Гъбите във фраер правя като добавя соев сос и черен пипер и на 15 мин, преди да извадя добавям чесън и малко пушен пипер.

Благодаря ви за салатата с киноа. Ще я пробваме при първа възможност.

# 749
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Печени чушки (от буркан) в доматен сос (от консерва); препечено тофу на тиган само със сол и черен пипер - дълго го пека докато стане хрупкаво.

Общи условия

Активация на акаунт