Вегетарианска тема - 14

  • 24 886
  • 794
  •   1
Отговори
# 240
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Печени ябълки с канела - любимо! Аз правя мързелив щрудел с много ябълки и овесени ядки. Ябълките /поне 5 бр./ смилам на ситни парчета в блендера. Ако овесът е едър - правя същото и с него. Добавям стафиди/фурми, дребни парченца орехи и канела. Смесвам всичко с ръка и разстилам в тавата. Отгоре заливам с две супени лъжици гхи или кокосово масло. Пече са на предварително загрята на 180 градуса фурна, за околко 30-40 мин.
Колко овесени ядки слагаш, и яйца не слагаш ли? Нещо като сода или бакполувер? Каква е консистенцията на това нещо като е опечено? Звучи ми като на бисквити. Аз правех подобни бисквити, но не само с ябълки, а и с настъргана тиква стават, може и капки шоколад.

# 241
  • София
  • Мнения: 5 247
Майка ми печеше сини български сливи. Много вкусни стават. Аз не е ясно защо не пека. Май защото все сурови ги изяждаме. Печени харесвам ябълки и сливи. Също малки глави лук.
Чудех се дали да не си купя мушмули. Наред с кестени има и мушмули. Райските ябълки като ги купя ги чакам да узреят.

# 242
  • Мнения: 1 182
Малко "на око", но около 300-400 гр. овес на 5 големи ябълки. Не слагам нито сода/бакпулвер, нито яйца. Консистенцията на готовия щрудел е, като на сочен кекс. С повече ябълки на това кол.овес е още по-сочно.

# 243
# 244
  • Мнения: 17
Майка ми печеше сини български сливи. Много вкусни стават. Аз не е ясно защо не пека. Май защото все сурови ги изяждаме. Печени харесвам ябълки и сливи. Също малки глави лук.
Чудех се дали да не си купя мушмули. Наред с кестени има и мушмули. Райските ябълки като ги купя ги чакам да узреят.
Мушмулите са нещо уникално, помня как ги хапвахме на село като малка, обожавах ги. Heart

# 245
  • Мнения: 2 641
Аз вчера правих тиква на пара. Лично аз не я харесах, не ми беше достатъчно плътна и сладка. Реших да я оползотворя на тиквени бисквити. Обаче се оказа, че нямам достатъчно брашно. И гледах 5 рецепти и накрая комбинирах - сложих 1 чаша тиква, 1/2 чаша масло, 1 чаша захар и подправки ванилия, канела, карамфил, инд.орехче  + 2 чаши брашно и 200 г лимецови ядки (това имах) и 200 г шоколадови капки. Пекох на 175 С 20 минути. Станаха прекрасни. Въобще не се усещаше флейкса.

Днес карфиол с подправки във фрайъра и патладжан с куркума.

# 246
  • Мнения: 12 473
Днес ме изненадаха с уникален зеленчуков борш..💕

# 247
  • Мнения: 9 152
Боршът изглежда много апетитно. 😊 С червено цвекло е, нали?
Днес правих салата - червена чушка, рендосан морков, домат, магданоз, кромид лук и подправки.
Ястие с просо, картофи, тиквичка, лук, грах, моркови, магданоз.

Аз днес пия мед, лимон, зелен чай и Аюрведа смеските. За профилактика, че много Ковид около мен.

# 248
  • Мнения: 12 473
Да, с червено цвекло е.

ММ прави в големи буркани смес с от мед, лимон и джинджифил и си хапваме по 2-3 лъжици всеки ден противогрипно..)

# 249
  • Мнения: 359
Благодаря за новата тема! 
Вече не помня какво отчетох, че съм направила, затова малко отзад-напред:
Сладкишите - ябълков пай и голямо количество (грозни, но вкусни) класически меденки.
Основното за днес е домати с ориз.
Салатите са от краставици, домати, пресни чушки, маслини, в някоя от тях слагам я царевица, я нахут за нахранване.
За закуска за два дни: хладилно тесто. Утре ще се правят БГ пици, други ден може би хачапури.

Може ли рецепта на ябълковия пай

# 250
  • Мнения: 6 017
Този борш изглежда феноменално!

От мен:
Баварски крем

# 251
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Праз с гъби и просо
Омлет с карфиол и гъби
Зеле с майонеза на салата
Тортелони (купени)
Крем супа от картоф и карфиол
Крекери от семена
Кекс с банани (без глутен)

Днес няма да готвя, ще сложа майонеза на останалото зеле 😁

# 252
  • Мнения: 12 473
Ризото с гъби, карфиол и пармезан днес.

# 253
  • Мнения: 9 152
Пълнени чушки с киноа и зеленчуци ( морков, лук и чубрица)
Кьопоолу ( с добавка на авокадо и суров морков)

# 254
  • Мнения: 359
Ризото с гъби, карфиол и пармезан днес.



може ли рецепта

Общи условия

Активация на акаунт