Раждане....боли ли много?

  • 3 314
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 183
И на мен сега ми предсои за първи път,също съм изплашена,но се успокоих като чух за епидуралната упойка.Надявам се всичко да е наред.Успех  newsm10 и на теб!

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ами да, боли! Който не е раждал, той не знае що е болка... Има хора, които издържат на болка много, други ( като мен) са с по- нисък праг на издържливост, но си боли  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
Аз съм с много нисък праг на болка и раждах с епидурална упойка.
Не мисли отсега за болката. Всяко раждане е строго индивидуално. Може да те боли повече, може и по малко. Но болка има.
Леко бременеене! Настрой се позитивно и се радвай на малкото човече, което расте в теб  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами да, боли! Който не е раждал, той не знае що е болка...

 Peace
Аз раждах без упойка и беше най-мъчителното нещо, което съм преживявала.

# 19
  • Мнения: 648
    През цялата ми бременност не се страхувах от тази болка, като влязох да раждам бях много мобилизирана, момента от 8 до 10 см разкритие ми бяха най- болезнени Crazy, със система на ръка, почти като мечка на синджир се опитвах да се метна от едното легло на другото hahaha, тогава си се почудих що не съм избрала секцио ooooh!, но когато започнаха напъните болка нямаше Hug, когато се роди малката имах, чуството, че се родих и аз Heart Eyes
   Бъди спокойна и уверена, няма по- сладка болка от тази Hug

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 14:27 от Nadejdica

# 20
  • Мнения: 465
Да боли, но болката си струва резултатът, а и после бързо се забравя Heart EyesУспех и леко раждане Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
Боли при контракциите, но е на моменти и имаш време да се отпуснеш и да си поемеш дъх.

# 22
  • Мнения: 4 668
Аз ще изляза в страни от общия тон на успокоения , защото имам мнение , че само с позитивно настроение не става  Sick Аз си бях много позитивна и много смела и отидох в болницата едва ли не подсвирвайки си ... но истината е , че предпочитам някой да ми беше казал , че наистина много боли , за да знам какво да очаквам  Thinking а всички ме успокояваха , че било лесна работа , боли , ама се издържа и т. н. Издържа се , няма къде да ходиш , но си и боли ... доста .
Браво на тези , които са родили бързо и безболезнено , но има и други .При мен нямаше никакво време между контракциите и даже дъх не можех да си поема ...
Та накратко ... всеки си знае за себе си ... ако ме върнат назад не бих раждала без упойка !

# 23
  • Мнения: 316
Точно за случаи като твоя е епидуралната упойка  Thinking
И все пак наистина мисля, че е излишно да се панират предварително мамите. Нека се подготвят и за вариант епидурална, но без да се шашкат. Аз лично повече се шашнах от колкото трябваше   Simple Smile
И може да се повтарям, но нека мамите се подготвят и за епидурална за всеки случай Wink
  bouquet

# 24
  • Мнения: 566
и аз като теб мног се притеснявах и изчитах всичко свързано с раждането. когато питах някой и ми каже,че е лесно не вярвах, защото след като е минало и се забравя.
преди 1 месец и аз изпитах сладката болка от раждането. при мен то мина прекрасно и почти без болка. в 6 часа се събудих с някаква болка, която беше супер поносима и докато се усетя, че раждам бях получила 8 см разкритие /щом исках да си лакирам ноктите можеш да си представиш колко търпима е болката/. нямаше време за обезболяващи, камо ли за упойка. в 8 ч влязох в предзала и в 9.30 проплака моето бебче.
обаче сега ми е чудно, че доста се понапъвах, някъде около 40 минути, а като чета други мами с няколко напъна и са родили. за твое успокоение - като почнат напъните свършва болката. пак понаболява, но е съвсем различно.
отидох да раждам със стахотно настроение, с усмивка на уста и може би това ми помогна много. запазих самообладание /от което ме беше най-много страх/ и правех всичко, което ми казваха доктора и акушерката.
леко бременеене и раждане. наслаждавай се и на двата момента, защото са прекрасни. аз също искам отново да ги изживея.

# 25
  • Мнения: 815
с епидурална упойка не боли- препоръчвам ти я горещо!! аз не разбрах какво е това болка по време на раждане

# 26
  • Мнения: 3 478
Много е важно да не се притесняваш и да си много положително настроена, аз лично вярвам че това поне малко притъпява болките. И аз съм с две ръце за епидуралка въпреки че такава не ми беше сложена, защото отидох много късно. При мен нещата се развиха много бързо, болка си имаше по време на контракциите. По време на самото раждане -не, там просто беше едно голямо напрежение. Имах чувството че нямам контрол над собственото си тяло, беба така напъваше да излезе, доктора викаше "сега ненапъвай", ама как? Той като не е раждал и незнае какво е Mr. Green. Като цяло имам хубави спомени и веднага си казах, ако всичките ми раждания са такива с удоволствие бих имала 3 деца.
Така че споко, всичко се приживява, на теб леко раждане Hug.

# 27
  • Мнения: 160
Ако е толкоз страшно,никой нямаше да ражда второ или трето дете,напълно разбирам притесненията ти,аз буквално питах всяка раждала жена какво е чуствала,за да мога да се настроя,но най-важното според мен е наистина да си спокойна,всичко става постепено,и тялото ти някак се подготвя за засилващата болка!Успех и спокойствие! Wink

# 28
  • Мнения: 2 427
Да ти кажа мила,лично мен много ме болеше,на всичкото отгоре раждането беше и доста по-дълго от обикновенното Tired.Най-гадното ,беше че докато страдах мълчаливо с кривоглед поглед Crazy от непоносимата болка,до мен неотлъчно стоеше едно 120 килограмово девойче,което беше за секцио и непрекъснато ми дрънкаше глупости и ми задаваше някави безумни въпроси newsm61.Страшно ми идеше да я загриза за носа,който си тикаше там където не и е работа,ама нали е чужд човек,не става,затова майка ми като мина покрай мен ,захапах нея по рамото без всякава причина bite.
Я кажете девойчета,второто по-бързо,по -безболезнено и по-лесно ли го родихте от първото?

# 29
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Aз раждах без упоика. Ако ти кажа,че не боли,трябва да излъжа. Боли най-много до пълното разкритие. Когато напъваш,не боли. Ама то накрая вече ми беше толкова тежко,че само исках да излиза и като дойде момента,някакси се мобилизирах. Споко,минава бързо.

Общи условия

Активация на акаунт