Хранене на 2години и 6 месеца

  • 1 860
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте, имам проблем с храненето на сина ми в детската ясла... не иска да се храни там въобще... По принцип, преди това му готвех аз, никога не е искал да яде от детски кухни храна, но не може така! От експерт по детско хранене зная, че месо се дава само на обяд, а той пропуска това хранене и яде само вечерята която е постна до 3 годишна възраст, след соято вече може да се дава пиле или риба за вечеря. Притеснявам се къде ке отиде хемоглобина и без това има лека таласемия, като мен! Има ли други такива случаи като нашия или някой експерт по хранене да даде препоръка
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: X
От експерт по детско хранене зная, че месо се дава само на обяд
Експерт? Мисля, че е добре да смениш експерта, на когото се доверяваш.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И какво ще стане, ако яде месо вечер вместо наобяд?!

# 3
  • Мнения: 6 146
Постна вечеря до 3 годишна възраст?!? И се очаква друг експерт? По-добре да замълча ...
Ми не, надявам се да няма други такива случаи като вашия!

# 4
  • Мнения: 447
Пробвай повече леща и храни,които съдържат желязо,ако трябва се хранете по рано за да вечеря месо.Предполагам като не обядва там,след като ог вземете колко хранения има?Моята дъщеря не ядеше в детската и като я взимах нищо че беше три следобяд и давах манджа,после плод и към 8 пак се хранеше

# 5
  • Мнения: 93
Пробвай повече леща и храни,които съдържат желязо,ако трябва се хранете по рано за да вечеря месо.Предполагам като не обядва там,след като ог вземете колко хранения има?Моята дъщеря не ядеше в детската и като я взимах нищо че беше три следобяд и давах манджа,после плод и към 8 пак се хранеше

Ами като го вземем в 16:00ч му даваме следобедна закуска и после вечеря (без месо)в 20:00ч

# 6
  • Мнения: 1 782
Мойто малкото е на 2 години и 9 месеца. Има дни, в които яде месо и на обед и на вечеря (като днес - сготвих супа топчета - ами и на обяд и на вечеря яде все тая супа), има дни, в които яде постно целия ден. През деня понякога хапва луканка, друг път ябълка...каквото му се яде. Вчера на обяд яде баница, на вечеря - пълнени чушки с кайма...Т.е. безмесно на обед, месо вечер. И какво, няма проблем, важното е че яде 😀 Не мисля, че трябва да е чак толкова строг режима с храненето.
Детето като не яде изобщо в яслата аз бих му давала месо вечер със сигурност.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това за месо само на обед е малко като кърмене под час.🤪

Моят син до 4.5 г не ядеше въобще месо!
Предлага ли сме: не иска.
После е имало периоди цял месец само месо яде.

Защо не се водиш по детето? Предлагай и виж какво ще си избере за вечеря - с или без месо.
Чак пък такива драми....😳

# 8
  • Мнения: 6 537
Охххх не мога да се сдържа Joy що за тъпотия.... месо само на обяд се ядяло хахахха кажи името на този "експерт" да знаем да бе ходим при него ... Ще падна Joy

# 9
  • Мнения: 6 146
То ей сега се юрнахме при експерта, щото без него не може да се нахрани и отгледа дете.

# 10
  • Мнения: 182
Здравейте,
имам момче на 2 год и 7 месеца и когато яде събира храната в едната си бузка.Вашите деца правят ли го? Когато яде месо му се удъвква и неможе.Иначе луканки и салами не му се удъвкват. Отдавам го на това , че не му харесва кухнята която вземам.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте,
имам момче на 2 год и 7 месеца и когато яде събира храната в едната си бузка.Вашите деца правят ли го? Когато яде месо му се удъвква и неможе.Иначе луканки и салами не му се удъвкват. Отдавам го на това , че не му харесва кухнята която вземам.


Не, има си такива деца. Като дете аз правех същото. Дали от мързел да дъвча, дали от това, че не ми е било вкусно и ме караха да ям на сила постоянно, но ей така като вашето дете събирах в бузата като хамстер. Е вече съм на 28г. и не насилвам ако не му се яде на детето няма да умре от глад в край на сметка.  Ако не му харесва кухнята предложете от вашата храна ако става въпрос за вкъщи ако е на градинката така просто в даден момент ще спре или ще си наваксва като се прибере вкъщи.

# 12
  • Мнения: 3 394
Здравейте,
имам момче на 2 год и 7 месеца и когато яде събира храната в едната си бузка.Вашите деца правят ли го? Когато яде месо му се удъвква и неможе.Иначе луканки и салами не му се удъвкват. Отдавам го на това , че не му харесва кухнята която вземам.

Удъвква е дума, която чувам за първи път, но сякаш почти разбрах какво означава.

Защо не готвите Вие? Опитайте да дадете от готвеното у дома и вижте как ще реагира. Детето Ви е голямо и повечето домашни манджички са напълно подходящи.

# 13
  • Мнения: X
На малките деца месото им е сухо и затова го събират като хамстери в бузите. По-лесно го ядат, ако е смляно на кайма. Купувайте месо и си го мелете на кайма или нека ви го смилат в магазина. С него можете да готвите кюфтенца, мусака, спагети болонезе и други неща, които децата обичат.

Общи условия

Активация на акаунт