Защо не се кръщават деца на починали хора!?

  • 7 221
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
да, както при всяко поверие, явно някъде бяга отговора " защо".
аз, както някой преди каза също мисля,че детето така би имал нещо , като ангел хранител..
а и това, за достойното име.. също много ми хареса

но все пак остава моето ' защо'.  Thinking

Върти ми се в главата, че беше да не наследява кармата на починалия  Thinking

 Peaceточно така, но това важи И за живи роднини Stop

# 16
  • Мнения: 2 863
И аз съм чувала, че причината е да не наследява крамата на починалия.. и че един вид така засилваш някакви отирицателни енергии, които да влияята върху живота на дечко. Аз не съм много по поверията, ама на въпреки това не посмях да кръстя дъщеря си на майка ми... беше много жизнен и усмихнат човек, но нещо ме глождеше точно заради това поверие и накрая избрах неутрално име newsm78

# 17
  • Мнения: 7 391
Въпреки това, мислим, че името на татко е великолепно и бихме искали ако имаме един ден момченце да носи неговото име. Така ще запазим и спомена за баща ми.
Но у нас има такова .... поверие.. че не се кръщава на починали хора ( родители..)
Може ли да ми обясни някой защо?
      Обяснението е просто суеверие и предразсъдъци.Нещо като да не си подстригваш косите за да не му отрежеш  атрибутите. Laughing Ами 9 месеца като вещица ли да ходиш?Хората са способни да си измислят какво ли не оправдавайки несъществуващи страхове.
                    По българската традиция децата се кръщават на баба и дядо от уважение,а не да повторят живота и характера им.Това е мое мнение.Защото аз лично не искам да повтарят нито характера ми  Mr. Green Mr. Green Mr. Green нито живота ми.Всеки има своя живот и нека си го живее по своему.Името не прави човека,а обратното.  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 619
да, както при всяко поверие, явно някъде бяга отговора " защо".
аз, както някой преди каза също мисля,че детето така би имал нещо , като ангел хранител..
а и това, за достойното име.. също много ми хареса

но все пак остава моето ' защо'.  Thinking

Върти ми се в главата, че беше да не наследява кармата на починалия  Thinking

 Peaceточно така, но това важи И за живи роднини Stop
Има нещо такова. На мен например много ми беше харесало едно име /май беше Елица/. Тогава препрочитах "Време разделно" и ми звучеше много нежно. Но по едно време започнах да си внушавам, че ако си кръстя детето така, ще го сполети участта на литературната героиня. Сега ми се вижда малко смешно, но тогава от хормони ли от що ли зачеркнах това име. Странното е, че за други имена не съм имала такива страхове. Например Катерина беше харесало на мъжа ми и не ме притесняваше аналогията с Талевата Катерина.

# 19
  • Мнения: 3 164
да, както при всяко поверие, явно някъде бяга отговора " защо".
аз, както някой преди каза също мисля,че детето така би имал нещо , като ангел хранител..
а и това, за достойното име.. също много ми хареса

но все пак остава моето ' защо'.  Thinking

Върти ми се в главата, че беше да не наследява кармата на починалия  Thinking

 Peaceточно така, но това важи И за живи роднини Stop
Има нещо такова. На мен например много ми беше харесало едно име /май беше Елица/. Тогава препрочитах "Време разделно" и ми звучеше много нежно. Но по едно време започнах да си внушавам, че ако си кръстя детето така, ще го сполети участта на литературната героиня. Сега ми се вижда малко смешно, но тогава от хормони ли от що ли зачеркнах това име. Странното е, че за други имена не съм имала такива страхове. Например Катерина беше харесало на мъжа ми и не ме притесняваше аналогията с Талевата Катерина.

 Grinning
аз също съм кръстена на героиня от книга Crazy и понеже я прочетох въпросната книга, има някои съвпадения Thinking

# 20
  • Мнения: 7 391
да, както при всяко поверие, явно някъде бяга отговора " защо".
аз, както някой преди каза също мисля,че детето така би имал нещо , като ангел хранител..
а и това, за достойното име.. също много ми хареса

но все пак остава моето ' защо'.  Thinking

Върти ми се в главата, че беше да не наследява кармата на починалия  Thinking

 Peaceточно така, но това важи И за живи роднини Stop
Има нещо такова. На мен например много ми беше харесало едно име /май беше Елица/. Тогава препрочитах "Време разделно" и ми звучеше много нежно. Но по едно време започнах да си внушавам, че ако си кръстя детето така, ще го сполети участта на литературната героиня. Сега ми се вижда малко смешно, но тогава от хормони ли от що ли зачеркнах това име. Странното е, че за други имена не съм имала такива страхове. Например Катерина беше харесало на мъжа ми и не ме притесняваше аналогията с Талевата Катерина.

 Grinning
аз също съм кръстена на героиня от книга Crazy и понеже я прочетох въпросната книга, има някои съвпадения Thinking
            Казах аз по горе суеверия и предразсъдъци,но съм пропуснала САМОВНУШЕНИЯТА и аналогията с определени личности или съдби.Мацки,четете си книжките спокойно.Имам познат кръстен на Сергей Тюленин , но не е тръгнал да гони фашистите и не е организирал  атентати / това в по-съвременен вариант/  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Съвременни жени сте,не търсете под вола теле. hahaha Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 5 619
Ами аз го отдавам по-скоро на бременните си хормони, както вече казах. Всички знаем, като се разбушуват, какви щуротии ни влизат в главите.  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 164
Има нещо такова. На мен например много ми беше харесало едно име /май беше Елица/. Тогава препрочитах "Време разделно" и ми звучеше много нежно. Но по едно време започнах да си внушавам, че ако си кръстя детето така, ще го сполети участта на литературната героиня. Сега ми се вижда малко смешно, но тогава от хормони ли от що ли зачеркнах това име. Странното е, че за други имена не съм имала такива страхове. Например Катерина беше харесало на мъжа ми и не ме притесняваше аналогията с Талевата Катерина.

 Grinning
аз също съм кръстена на героиня от книга Crazy и понеже я прочетох въпросната книга, има някои съвпадения Thinking
            Казах аз по горе суеверия и предразсъдъци,но съм пропуснала САМОВНУШЕНИЯТА и аналогията с определени личности или съдби.Мацки,четете си книжките спокойно.Имам познат кръстен на Сергей Тюленин , но не е тръгнал да гони фашистите и не е организирал  атентати / това в по-съвременен вариант/  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Съвременни жени сте,не търсете под вола теле. hahaha Joy Joy Joy

  ooooh!
би трябвало да си СИГУРНА в това, което пишеш Winkно няма как да си!  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 6 039
Моята Малена......
докато бях бременна само Моника Белучи беше пред очите ми........Толкова я харесвам!!!Още преди да знам, че ще е момиче, избрахме името. За момче варианти - ъ-ъ-ъ-ъ-ъ.......... тогава четох едно нейно интервю, че това име по някакъв начин я преследва.
сега, когато някой направи комплимент на моята Малена, си казвам :"- Ами как не.........тя е кръстена на Моника Белучи. Няма начин да не е красива......" Laughing

Абе внушения, ама на мен тази асоциация ми харесва...

# 24
  • Мнения: 953
моят син носи и трите имена на дядо си  по бащина линия,т.е. на свекър ми.човека беше починал когато се запознах с мъжа ми преди 4-5год.когато се роди момче всички казаха че ако го кръстим на свекъра ще носи и трите му имена и така направихме.Надявам се наистина дядо му да му е ангел-хранител и да го пази от беди.

# 25
  • Мнения: 2 096
Суеверията подчиняват човека на недоказани твърдения.. не съм суеверен човек, но след смъртта на баща ми и въпреки огромното ми желание детето ми да носи неговата буква, не бих си кръстила детето с "В". В този случай ще пренебрегна отношението си към суеверията. Детето ми заслужава този компромис..

# 26
  • Мнения: 6 167
Моята Малена......
докато бях бременна само Моника Белучи беше пред очите ми........Толкова я харесвам!!!Още преди да знам, че ще е момиче, избрахме името. За момче варианти - ъ-ъ-ъ-ъ-ъ.......... тогава четох едно нейно интервю, че това име по някакъв начин я преследва.
сега, когато някой направи комплимент на моята Малена, си казвам :"- Ами как не.........тя е кръстена на Моника Белучи. Няма начин да не е красива......" Laughing

Абе внушения, ама на мен тази асоциация ми харесва...

Аз пък, като видя твоята Малена, ми е напълно ясно на кого е кръстена Crazy)))
Но това е втория човек, който по някакъв начин познавам и  който носи това име, първата беше моя съученичка, която се казваше така. Много съм мислила за това име и преди, заради Меми ( така й казвахме) , и че може би искам детето ми да се казва така.

Обаче ми харесва при избора на име , че асоциацията, която имаш по някакъв начин залага и определени качества, определо програмиране, не само за красота, но при Малена вслучая и за една силна,оцеляваща жена, която не губи себе си при всички обстоятелства. Според мен наистина са важни подобни асоциации и внушения с името , защото това детерминира ( извинявайте за думата) някои неща у детето. Или поне се надявам да е така.

но Анна бие конкуренциите засега при нас.

Ако свекърва ми ( Мирела) обаче внезапно полудее и иска детето да е кръстено на нея, съм решила да се боря за Малена или Микаела, тоест само за буквичката на баба  Joy Joy ( обичам свеки, но името й е като на фризьорка).

# 27
  • Мнения: 1 403
Аз знам, 4е първото дете неможе,  второто ве4е може да се кръсти на по4инал 4овек

# 28
  • Мнения: 6 315
Не може за който вярва в подобни неща Simple Smile. Племеникът ми (най-големият) е кръстен на баща ми, който почина няколко месеца преди да се роди детето. Аз ако имам момиче пък или на мен ще си го кръстя или на баща ми Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 4 621
За пръв път чувам такова нещо. Мисля, че е поредното суеверие. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт