Любими мисли,любими сентенции...

  • 17 750
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго."

Джон Стайнбек, "На изток от Рая"

# 61
  • Мнения: 9 095
Този, който не знае и не знае, че не знае е глупав и ти трябва да го отбягваш.
Този, който не знае и знае, че не знае е разумен и ти трябва да го научиш.
Този, който знае и не знае, че знае е заспал и ти трябва да го събудиш.
Този, който знае и знае, че знае е пророк и ти трябва да се учиш от него!


древна персийска мъдрост за житейски съвети към човека

браво за темата Peace

# 62
  • Мнения: 6 618
Научих..., че животът е като тоалетна хартия.
Колкото по свършва, толкова по-бързо се върти рулото.
Научих..., че трябва да сме благодарни, Че Господ не ни дава всичко, което поискаме.
Научих..., че парите не ти купуват класа.
Научих..., че онези малки неща, които се случват всеки ден, правят живота толкова вълнуващ.
Научих..., че под всяка твърда черупка, се крие някой, който иска да бъде ценен и обичан.
Научих..., че Господ не е сътворил света за един ден, тогава какво ме кара да мисля, че аз мога.
Научих..., че ако не обръщаш внимание на фактите, това не ги променя.
Научих..., че ако възнамеряваш да си оправиш сметките с някого, само ще му позволиш да продължи да те наранява.
Научих..., че любовта, а не времето, лекува всички рани.
Научих..., че най-лесният начин да израсна като човек е да се обградя с хора, които са по-умни от мен.
Научих..., че всеки, когото срещаш, заслужава да бъде поздравяван с усмивка.
Научих..., че никой не е идеален, докато не се влюбиш в него.
Научих..., че животът е корав, но аз съм по-корав.
Научих..., че възможностите никога не се пропиляват.
Някой ще се възползва от тези, които ти си пропуснал.
Научих..., че ако таиш горчивина, Щастието ще отиде другаде.
Научих..., че бих дал всичко да можех да кажа на онези, които обичам,
Че ги обичам още веднъж преди да си отидат от този свят.
Научих..., че трябва да си мериш приказките, защото утре може да се върнат при теб.
Научих..., че усмивката е евтин начин да си подобриш външния вид.

# 63
  • Мнения: 1 038
Има една мисъл на Доналд Тръмп,която много ми харесва "Водя се от миналото,стремя се към бъдещето,като се концентрирам върху настоящето" Hug

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 633
Аз си записвам любими сентенции и откъси от почти всички книги, които чета/съм прочела в един дебеееел тефтер  Whistling
Най-любими са ми следните :
"Разни хора - разни идеали" ( аз често го използвам във варианта "Разни хора- разни идиоти" Mr. Green)
Който иска - може!
Ако сега- кога, ако не ти-кой!
Който не работи не трябва да яде  Mr. Green (златна поговорка ей)
и мнооого други,за които не се сещам в момента ooooh!
Иначе определено ме радват афоризмите и сентенциите на Оскар Уайлд  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 14 654
"на когото му е писано да яде 2 пъти бой в един и същи ден, той няма да яде бой само веднъж"

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаше една.......няма да я цитирам точно .......от сорта....бъдете силни като тревата.......дори да  я стъпчат, се превръща в пътека.......

# 67
  • Мнения: 314
страхотна тема!

любими са ми мислите на Габриел Гарсия Маркес,но в момента се сещам само за една Embarassed(после ще допълвам).Това,че някой не те обича,както на теб ти се иска,не означава,че не те обича от цялото си сърце! Hug

# 68
  • Мнения: 314
намерих и останалите:

1.обичам те не за това какъв си ти,а за това,какъв съм аз,когато съм до теб.

2.никой не заслужава да лееш сълзи за него,а този,който заслужава това,никога няма да те разплаче.

3.истински приятел е този,който ти подава ръка и докосва сърцето ти.

4.най-много ти липсва този,който е до теб,а ти знаеш,че никога няма да е твой.

5.никога не се разделяй с усмивката си,дори и когато ти е тъжно;може някой точно в този момент да се влюби в нея.

6.за света Ти може и да си един човек,но за един човек си целия свят.

7.не си губи времето с човек,на когото му е все едно дали си до него.

8.може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности преди да срещнеш човека до теб,за да си наясно със себе си.

9.не плачи,когато всичко свърши,усмихни се,че нещо ти се е случило.

10.винаги ще има хора,които ще те нараняват,но за всеки случай трябва да продължиш да вярваш в хората.

11.стани по-добър човек и гледай да си наясно със себе си преди да срещнеш някого с надеждата,че той ще разбере що за човек си ти.

12.не си давай много много зор;най-хубавите неща се случват,когато най-малко ги очакваш.

# 69
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Прочетох доста хубави неща тук.Жалко че няма да запомня всичко.Ето нещичко и от мен:

Нашата мъдрост произтича от нашия опит,а нашият опит от нашите глупости.

Човекът,който знае "как" винаги ще има работа,а човекът който внае "защо" винаги ще му е шеф.

Нищо не ме омайва повече от труда.Мога да седя и да го наблюдавам с часове

# 70
  • Мнения: 9 095
момичета, пак трябва да ви поздравя за темата, защото нещата са страхотни и да добавя:
Мнението е като з.....а, всеки го има! Peace

# 71
  • Мнения: 14 654
"- Tрябва да се прави разлика между две болки, малки мой Оскар, физическата болка и духовната болка. Физическата болка можем да изтърпим. А духовната болка я избираме..."

# 72
  • Мнения: 1 455
Има едни страхотни книжки с тази тематика,намерих им сайта,който иска нека ги разгледа : http://www.simetro.com/books/book_php/theme/dreams  "Нямаше да се тревожиш какво мислят хората за теб,ако знаеше колко рядко го правят."  , "Животът не се мери с броя вдишвания,а с моментите ,които спират дъха ни."  "Хумор.Не можеш да живееш без него.Трябва да умееш да се смееш над себе си.Иначе страдаш."   "Избери работа която харесваш и няма да ти се наложи да работиш и един ден през живота си."  "Хората,които работят седнали,получават повече париот хората,които работят прави. Grinning"   "През живота си съм срещал няколко души,ентусиазирани за работа.И късмет беше,че всички те бяха мои шефове."   "Най често човек стига до съвършенство,когато попълва молба за работа" Laughing

# 73
http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t4929.html  Тук има много интересни.

    "Не се смей на този , който прави крачка назад, защото той може би се засилва."

 Имам и други, ще се поровя и ще напиша.

# 74
    Ако обичаш нещо - пусни го на свобода. Ако се върне то е изцяло твое, ако ли не - никога не е било.

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 22:38 от gerik

Общи условия

Активация на акаунт