Оцет в салатата с домати?

  • 6 094
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 615
Много странен спор.  newsm78 Щом става въпрос за вкус, особено за храна, няма правила. Всеки си подправя така, че да му е вкусно.
Вкъщи на всички салати слагаме оцет или лимонов сок. Но понеже, както твърди мъжът ми, аз не ям салата с оцет, а оцет със салата, то отдавна се научих да слагам минимума от подправките, а после който иска, си добавя в неговата каквото и колкото си иска.  Peace
Същото е и със солта в яденето - слагам минимума и после, който има нужда, си досолява.

# 16
  • Мнения: 2 220
Не слагаме!

# 17
  • Мнения: 27 524
Абе всички мъже ли слагат оцет на доматите  Joy Joy Joy

Голям майтап  hahaha И аз спорех с моя мъж, той слага, аз - не. Вече слагам, мир да има, не ми пречи. И всички мои приятелки се оплакват как мъжете им слагат, а те - не  hahaha

Поразпитах и се оказа, че така правели майките им  Crazy Ама аз като не слагам, моят син ще слага ли?  Joy

# 18
  • Мнения: 221
аз слагам оцет в доматите и страшно ми харесва  Crazy естествено, че слагам малко-само за вкус, но аз по принцип обожавам оцет-слагам го на почти всичко
да не говорим, че обожавам и магданоз и все такива не типични за жените неща  Joy

# 19
  • Мнения: 7 803
м да пък моя мъж не яде домати  Mr. Green zа сметка на това слага една и съ6та гадна подправка на вси4ки ястия  Sick направо не zнам как яде като е толкова силна и вси4ко добива един и съ6т вкус  Whistling другата му л*бима подправка е кимиона. няма месо, на което да не я сложи  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 427
И аз на домати оцет не слагам,но тук всичко живо ги яде с оцет.И не само това.Тука продават един оцет Балсамико му казват(оцет в който са биле накиснати разни подправки и след това е прецеден.Тъмно кафяв на цвят и леко сладникъв Sick),не знам дали го има в БГ супермаркети,но ората тук го ръсят на всичко,включително на сладолед и ягоди Sick Sick Sick!!!Ма,какво ви разправям,нация,която заносва ракията изсипвайки я в кафе,че понякога и със сметанка,какви други може да ги свърши hahaha
Ние с моя съпруг не поддържаме идеята за доматената салата с оцета.Не го слагам и в супи.В боршове слагам лимон.
Иначе има неща които просто си плачат за оцет-зелените салати и марулите с репички,краставиците,зелето с настъргания морков,а също и печения пипер с оцет и олио!Малe,как ми се яде една хубава българска зелена печена чушка с оцет и олио!!!

# 21
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз много обичам салата от домати...с оцет  Heart Eyes
Задължително подправям със сол, олио и оцет  Simple Smile
И аз така.

# 22
  • Мнения: 1 352

Мен това с оцета не ме дразни, а полудявам, когато в накаква манджа мъжо си сложи кисело мляко. В мусака - ОК, в зелен фасул - ОК, ама  кажете ми нормално ли е във винен кебап да забъркаш и 2 суп. лъж. кисело мляко Shocked. За мен това е обида - значи манджата не му е вкусна и се опитва да и променя вкуса Crossing Arms.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Не слагаме!
Ама моят човек не си пада по неща за хапване без месце  Crazy

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
То вярно, че доматите киселеят, ама салата без оцет no

# 25
  • Мнения: 920
Оцетофобите решително водят. Дори след моя глас. Ще се регистрирам още 5 пъти. А дали съпругът ще се повлияе от вота?!
Правя салата в купа, независимо от какво е. Всеки си сипва в чинията. Аз като КакСийка, слагам, слаагам оцет. А гаджето вика - Забърка туршията.   

# 26
  • Мнения: 7 391
Поразпитах и се оказа, че така правели майките им  Crazy Ама аз като не слагам, моят син ще слага ли?  Joy
  Категорично - НЕ ,ако яде от чинията на мама и ДА ако посяга към тази на тате. Grinning Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 5 790
Никога не слагам оцет в доматите!

# 28
  • София
  • Мнения: 722
Аз слагам оцет на доматите / в малки количества/.

# 29
  • Мнения: 79
Аз не слагам оцет, но моя мъж даже и на пилешките дробчета слага ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт