За и против слушането на музика на работното място.

  • 5 288
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 300
Темата е породена от това, че наскоро забраних музиката в цеха, където работя. Ще кажа само че се слушаше колективно от радио. Моите наблюдения е, че производствения процес значително намалява, хората се разсейват повече, на прибежки ходят да увеличат дадена песен и прочие. Разбира се срещнах значително недоволство, но се надявам да отшуми. Какви са вашите наблюдения по темата?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Нямам наблюдения в колектив, защото работя сама, но при мен е задължително. Слушам музика всеки ден, почти непрекъснато, но не радио, а мои плейлисти от компютъра. Работя по-добре на музика и ми е кеф.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Аз лично, ако съм сама, си пускам понякога от ютюб, ако съм с колежката, се въздържам.
Дори да го нямаше проблема с разсейването, смятам, че при повече от един работещи по-скоро не е редно да се пуска музика, защото не всички обичат една и съща музика, не всички обичат едни и същи стилове, не всички обичат еднаква сила на звука, не всички обичат изобщо да слушат музика. Примерно аз никак не обичам да слушам радиостанции, които са с музикална насоченост към популярна музика, особено такива, които целят по-младежка аудитория. Ама никак. Защо, не знам. Всъщност при тях и предаванията са от типа лаф да става и весело да е, може би даже повече това е, което не харесвам. В колата слушам "Хоризонт". И мразя силен звук също. Та ако в помещението има някой като мен, той сигурно би предпочел изобщо да няма музика. Wink Другите пък сигурно няма да са единодушни коя станция да се пусне.
Но по въпроса какво правим, когато всички искат музика, но шефът се опасява, че това ги разсейва, не мога да кажа нищо.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 16:56 от Магдена

# 3
  • Мнения: 40 913
Зависи, в офис не става с музика, защото един иска силно, на друг силното му пречи, трети иска да се съсредоточи, а четвърти да говори по телефона...
В цех обаче с музика има повече настроение, особено ако музикалните вкусове са еднакви. Но музиката трябва да се пуска от кабинета на шефа с някаква нормална сила и толкоз, а не току някой да тича да намалява звука или да усилва.

# 4
  • Мнения: 4 009
Без музика е много тъпо и постно. На работа слушаме vanilla radio smooth онлайн, без реклами и с едни ретро неангажиращи парчета, от сорта на елвис, доли партън, бб кинг -  за да не е пълна тишина и да няма неща от сорта на дриско и сузанити. Ако ми спрат на работа музиката абсолютно честно по някоето време бих припалила и напуснала.

# 5
  • Мнения: 1 625
Подкрепям мнението на Черна Станция : ако има как да се пусне централно за фон, така че да не пречи, то е ок. Особенно, ако е нещо неутрално, което да не дразни никой.

# 6
  • Мнения: 3 516
Гласувах против, но само защото тук става въпрос за слушане на музика в голямо помещение.
Но иначе за себе си - обичам да слушам музика на работното място, но тихичко и като съм сама в стаята. Иначе сме на радио "Хоризонт", когато не съм сама.

# 7
  • Мнения: X
За цех съм за музиката/радиото. Става въпрос за ръчна, рутинна, затъпяваща работа. Обаче прибежки за увеличаване - не, не е дискотека.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Мен лично силната музика ме разсейва, поради което работя по-ефективно без. Работила съм в отворен офис и е неприятно, защото рядко вкусовете съвпадат и музиката влияе по различен начин.
Все пак зависи и от типа работа, защото ако един има нужда да се съсредоточи, за да измисли нещо, то друг работи еднотипна и монотонна работа, която го приспива и музиката може да го разбужда.

# 9
  • Мнения: 5 300
При мен лично ставаше въпрос за радио Веселина, чалга на макс, отделно тракане на машини, надвикване, абе идилия. На мен лично ми пречи музиката да се съсреодоточа, затова и в офиса не си пускам.

# 10
  • Мнения: 1 000
Ако масата искат музика, защо да им отнемаш това право? Вероятно е работа без нужда от голяма концентрация(макар, че на мен и тогава помага). Ако притичват да усилват и намялят, може просто да я пускате от офиса.
Сигурно им броите и ходенията до тоалетна, че забавят процеса на производство.
Ако те самите се карат заради това, че едни искат, други не, просто да си слагат слушалки

# 11
  • Мнения: 5 300
Аз не смятам, че е право да се слуша музика по време на работа, а по-скоро екстра. От офиса изобщо няма шанс и на мен да ми пуши главата, иначе слушалки съм разрешила.

# 12
  • Мнения: 1 000
Е, да де. Ама няма и закон дето го забранява.
Изразила съм се неправилно.
Вижте, в такава работна среда, каквито са цеховете е ясно, че трябва да има контрол, но не и "мачкане". Не казвам, че правите това, но сигурно така се тълкува.
А и вие разбирам, че стоите в офис, не сте в самата дандания по цял ден. Слушането на машини и еднородни движения не е много гот. Вероятно така си повдигат духа. Щом сте разрешили слушалки, няма драма принципно.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 951
Зависи от работната среда, както и какво се слуша. Понякога ми пречи, понякога ми помага и ме отпуска. На сегашното ми работно място пускаме радио от време на време и ми е кеф, на предишното трябваше да пускаме радио и едни и същи песни по 10 пъти на ден ме изнервяха.

# 14
  • Мнения: 12 770
Работя в офис и повече се концентрирам на тишина. То не стига, че всеки говори по телефона с клиенти, от компютрите и климатика също има някакъв фонов бял шум и в един момент на човек може да му изпуши главата.
За цех не знам, може би някаква лека музика да е приятна, но пак опира до това, че един харесва едно, друг - друго.
Действително, ако централно се регулира силата на звука, ще е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт