Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 34 275
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 331
Момичета, ще споделите ли някакво разхлабително, което са ви препоръчвали по време на бременност, което да е по-нежно и леко, да не дразни червата?
Моята гинеколожка препоръча магнезиев сулфат, но той не ми се отразява много добре, после ме боли корема.

# 691
  • Мнения: 15 356
Лактулоза пих до пети-шести месец.

# 692
  • Мнения: 372
Момичета, ще споделите ли някакво разхлабително, което са ви препоръчвали по време на бременност, което да е по-нежно и леко, да не дразни червата?
Моята гинеколожка препоръча магнезиев сулфат, но той не ми се отразява много добре, после ме боли корема.

Фрутилакс, не знам колко ще ви помогне, защото на мен малко бавно ми подейства - след 2-3 дни, в комбинация с богата на фибри и сочна храна и не знам кое точно подейства.. Simple Smile
Иначе е от сини сливи и смокини, приятен е на вкус, може да се ползва дълго и уж не предизвиква контракции и т.н.

# 693
  • Мнения: 410
Аз съм на естествени разхлабителни също, киви, овесени ядки и тн работят много добре сутрин Simple Smile

# 694
  • Мнения: 4 144
Елакса, лактулоза , дулкософт- всички стават

# 695
  • Мнения: 2 243
Аз също съм на естествени разхлабители - 4-5 сини сливи сутрин на гладно и после една чаша вода. При мен имат доста добър ефект. Но аз взимам такива, които не са изсъхнали - по-сочни и меки са. Тези на Лидл са такива. Също, накиснато мюсли или овесени ядки в някакви ядково мляко ми действат добре. И задължително поне 1,5л вода на ден.
Ако тези неща не помагат може да пробвате и сиропчето ДулкоСофт, то става и за бременни и мисля, че нямаше мирис и вкус.

# 696
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Фрутилакс на мен не ми помогна, но пък беше много вкусен! Идваше ми лек, а иначе Лактулоза и Дулкософт съм използвала, те са окей за бременни. Предпочитам първия (разликата в цената с Дулкософт е почти три пъти по-ниска), защото Дулкософт има някакъв много странен и специфичен вкус, въпреки че на опаковката пише, че е без вкус. Най-добре е да приемаш много вода, чайчета, овесени ядки с мед и топла вода + кафе със студено мляко (но кафето е малко, безкофеиново и го пия в комбинация с млякото само сутрините, в които не ми е подействал нито фрутилакс, нито богатата на фибри храна). Ако нищо не помага и ти тежи: свещичките на Eva Q.

# 697
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Лактулозата е продукт-чудо за мен. Отдавна го поддържаме наличен у дома, ще го имаме и занапред. Нищо друго лекарствено не съм пробвала. А натуралните не ми подействаха, от тях наистина  пробвах всичко. Сега за в болницата след секциото и после за у дома съм си взела свещичките Ева Кю. Ще пробвам и с тях.

# 698
  • Мнения: 6
Здравейте! Понеже не съм напълно информирана и имам един бърз въпрос към вас. Последният ми полов акт беше на 1-ви Януари, разбира се, пазихме (но понякога стават и фалове). Сега на 8-ми ми дойде менструалния цикъл. Та въпросът ми е има ли някакъв шанс да съм забременяла понеже получих цистит, болка, ама доста по-силна от обикновено и някаква пулсация в корема. По принцип пуша, но сякаш не ми се пуши толкова и нямам много апетит...съжалявам ако задавам малко глупави въпроси, но реших първо да се допитам тук..

# 699
  • Мнения: 450
Не си бременна.

# 700
  • Мнения: 4 144
Аз съм много доволна и от мини клизмите Мелилакс при запек.

# 701
  • Мнения: 6

Не знам и аз. Много ми е странно, но Ви благодаря за отговора! Simple Smile

# 702
  • Мнения: 4 144

Не знам и аз. Много ми е странно, но Ви благодаря за отговора! Simple Smile

Със сигурност не си бременна!

# 703
  • Мнения: 7 898
От какво ти е странно? След като ти е дошло няма как да си бременна! Ти май си пропускала часовете по биология, или си от малцинствата?

# 704
  • Мнения: 23
Момичета, ще споделите ли някакво разхлабително, което са ви препоръчвали по време на бременност, което да е по-нежно и леко, да не дразни червата?
Моята гинеколожка препоръча магнезиев сулфат, но той не ми се отразява много добре, после ме боли корема.
И мен само Елакса ме спасяваше. Пробвала съм овесени ядки, сушени сливи, топло мляко, без успех.

Общи условия

Активация на акаунт