Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 34 890
  • 764
  •   1
Отговори
# 300
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Мислех, че става дума за експерименти с алкана, а не с къна. Къна използвам отдавна и не представлява интерес за мен. Но алкана е нова и щеше да е полезно и  освен това алкана се използва по различен начин-разтваря се в масла.
Ще споделя моя опит. Първия път смесих алканата с масла и малко сода и на водна баня, абе както е в инструкцията… Смесих с тъмно-кестенявата билкова смес. Както писах, косата ми е доста тъмна и сякаш нямаше кой знае какъв резултат, но все пак имаше лилаво-червен оттенък тук-таме.  Втория път смесих алкана с масло и го оставих 1 седмица на стайна температура. След това нанесох тази смес на косата и спах така, без найлон. Така все едно си правиш и маска с масла. Резултата е по-видим и определено има тъмно червено-лилав оттенък. Ако косата е по-светла ще е по-силно, но аз използвам тъмно кестенява боя на хенафох отдавна и цвета ми е тъмен, само в корените е по-светъл.

# 301
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
Не съм виждала експерименти с алкана. Simple Smile
Аз отдавна спрях с натуралните бои и съвсем случайно отворих сайта на Хена фокс и видях новите продукти, стана ми много интересно и бих пробвала - любопитна съм какво би се получило на светла коса.
Ще помисля още малко и ще си поръчам поне от тези, които са за подхранване на косата.

# 302
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Аз си взех и Камала, тя би трябвало да дава нещо като ярко розов отенък, но още не съм я тествала.

# 303
  • Мнения: 39 474
Предстои ми къносване(не съм го правила от няколко месеца), но искам да направя възможно най- светла косата(примерно като на мацката от заглаваната снимка). Истинската ми е тъмно кестенява. Кажете трикове за по- светла коса, моля!
Сещам се за чай от лайка, с който да я разтворя и до тук. Друго нещо изпитано дали знаете?

# 304
  • Мнения: 12 998
Предстои ми къносване(не съм го правила от няколко месеца), но искам да направя възможно най- светла косата(примерно като на мацката от заглаваната снимка). Истинската ми е тъмно кестенява. Кажете трикове за по- светла коса, моля!
Сещам се за чай от лайка, с който да я разтворя и до тук. Друго нещо изпитано дали знаете?
На тъмна основа не се сещам как може да стане такова рижо само с билки...
Моят естествен цвят е светло кафяв и пак не става такъв с къната, ярко става само където основата е бяла коса. Но пък побелелите коси не са ми малко вече, още някоя година и ще постигна и рижа коса с къната Joy

# 305
  • Мнения: X
Реших да споделя с вас мнение за къната на Cultivators. Преди ползвах Herbul Black Henna. После преминах на Cultivators Deep Chestnut и някъде до брадичката почти съм с нея, но стои off black на косата ми, която е кестенява (не много тъмна, не и светла). Цветовете ми се получават тъмни и затова после минах на Chestnut, но най-ми се угоди като стигнах до Walnut. Имам бели коси и ги покрива. Стоя 55-60мин и винаги мия с безсулфатен шампоан, иначе оксидира и до два дни отново става черна. Прилагам снимки, както и на връхчетата, които са боядисвани с другата къна, за да се сравни с корените. Връхчетата ми бяха доста сухи от онази къна. А и направих пареща реакция на скалпа и ми се подуваха клепачите от PPD и химията, която имаше в нея и така открих тази, понеже бързо трябваше да я заменя. Правя лека промяна в цвета, защото годините напредват и не искам да съм с катранено черна коса в по-зряла възраст. Но пак ще я запазя кафяво-черна, просто в мек нюанс. Да видим дали ще ми се получи.
Скрит текст:
[img width=343 heht=600]//cdn.bg-mamma.fO0/z4MuB.jpg
[img wid height=477]/dn.bg-mamma.com/wfO0/uU.jpg[/img]
[img=600 height=43]//cdn.bg-mamma.com/wf4anKq.jpg[/img]

Иначе съм много доволна от къната и се чудя защо не съм я открила по-рано, ами тъпо и упорито мажех онази гадост.
Черната къна на Cultivators стана много, мнго черна. Направо катранено черна. Гледах видео на една мацка в ютюб преди да избера първия си цвят. Deep chestnut става много тъмна, отново почти черна и е някак off black. Няма го този катранен ефект. Chestnut вече бих казала, че ми се получи по-кафеникаво, без да червенее изобщо, но ако наслоиш втори път или оставиш повече от час пак е почти черно, макар и приглушено. Walnut си е тъмно кафяво, но от този цвят покриването на бели коси става леко по-трудно и придава лек червен нюанс, но не личи освен на силно слънце и е дискретно.

Дано поста ми е от полза за другите.
Обожавам тази тема и съм я чела хиляди пъти, преди когато търсих информация за къна и ми е била винаги много полезна.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 10:50 от Анонимен

# 306
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
bumbble, много красива коса имаш и нюансите се преливат чудесно - няма фрапантна разлика.
Цвета с Култиватор'с ми харесва много повече.

# 307
  • Мнения: 39 474
Аз не виждам нито една снимка.
Вчера и аз се къносах. Имах малко станала къна на Хена фокс, и за по- добра консистенция и за да увелича количеството добавих брингараж. И двете ги разтворих с чай от лайка.

# 308
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
Аз не виждам нито една снимка.
Вчера и аз се къносах. Имах малко станала къна на Хена фокс, и за по- добра консистенция и за да увелича количеството добавих брингараж. И двете ги разтворих с чай от лайка.

Преди малко се виждаха, но bumbble явно е направила някаква редакция и сега не се виждат...

# 309
  • Мнения: 340
Реших да споделя с вас мнение за къната на Cultivators. Преди ползвах Herbul Black Henna. После преминах на Cultivators Deep Chestnut и някъде до брадичката почти съм с нея, но стои off black на косата ми, която е кестенява (не много тъмна, не и светла). Цветовете ми се получават тъмни и затова после минах на Chestnut, но най-ми се угоди като стигнах до Walnut. Имам бели коси и ги покрива. Стоя 55-60мин и винаги мия с безсулфатен шампоан, иначе оксидира и до два дни отново става черна. Прилагам снимки, както и на връхчетата, които са боядисвани с другата къна, за да се сравни с корените. Връхчетата ми бяха доста сухи от онази къна. А и направих пареща реакция на скалпа и ми се подуваха клепачите от PPD и химията, която имаше в нея и така открих тази, понеже бързо трябваше да я заменя. Правя лека промяна в цвета, защото годините напредват и не искам да съм с катранено черна коса в по-зряла възраст. Но пак ще я запазя кафяво-черна, просто в мек нюанс. Да видим дали ще ми се получи.
Скрит текст:
[img width=343 heht=600]//cdn.bg-mamma.fO0/z4MuB.jpg
[img wid height=477]/dn.bg-mamma.com/wfO0/uU.jpg[/img]
[img=600 height=43]//cdn.bg-mamma.com/wf4anKq.jpg[/img]

Иначе съм много доволна от къната и се чудя защо не съм я открила по-рано, ами тъпо и упорито мажех онази гадост.
Черната къна на Cultivators стана много, мнго черна. Направо катранено черна. Гледах видео на една мацка в ютюб преди да избера първия си цвят. Deep chestnut става много тъмна, отново почти черна и е някак off black. Няма го този катранен ефект. Chestnut вече бих казала, че ми се получи по-кафеникаво, без да червенее изобщо, но ако наслоиш втори път или оставиш повече от час пак е почти черно, макар и приглушено. Walnut си е тъмно кафяво, но от този цвят покриването на бели коси става леко по-трудно и придава лек червен нюанс, но не личи освен на силно слънце и е дискретно.

Дано поста ми е от полза за другите.
Обожавам тази тема и съм я чела хиляди пъти, преди когато търсих информация за къна и ми е била винаги много полезна.

Много благодаря за споделеното мнение. Аз също не виждам снимки /линковете не се отварят/. Надявах се някой да даде отзиви за Cultivators, защото Хена фокс не ме удовлетворява. Много се чудех какъв цвят да избера, искам да поддържам тъмно кестеняво. След доста четене купих Deep chestnut, като съм наясно, че ще е на пранципа проба. Косата ми е доста бяла в корените, Хена фокс бързо се отмива, доколкото разбирам Deep chestnut е доста тъмен цвят. На опаковката пише 60-90 минути при повече бели коси и че колкото по-дълго се стои, по-тъмно става /така четох и по други блогове/. Като се има предвид, че аз боядисвам само корените и ме интересува добро покритие там, Cultivators по-добра ли е в това отношение от Хена фокс и доколко бързо се отмива при сравнение между двете? Какво по-особено и различно съдържа Cultivators, че изисква по-кратко време на престой на главата?

# 310
  • Благоевград
  • Мнения: 62
Привет момичета 🤗 боядисвам се с 8 нормална боя Русо до средно Русо някои дали може да ми даде съвет с кой цвят на култивар мога да я заменя плиис. Благодаря и хубав ден от мен ☺️

# 311
  • Мнения: X
С къна не може да се изсветлява коса. Ако ти е руса ще стане, но ако е тъмна няма да изсветли. Не съм спец по светлите нюанси. Виж в блога и на хена фокс. Има полезни съвети.

Наистина Култиваторс хваща перфектно на бели коси за 90мин. Ако вземеш Walnut и стоиш 90мин и после отмиеш само с вода ще стане най-тъмното кафяво според мен. Но ако имаш тъмна основа.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 12:07 от Анонимен

# 312
  • Мнения: 340
С къна не може да се изсветлява коса. Ако ти е руса ще стане, но ако е тъмна няма да изсветли. Не съм спец по светлите нюанси. Виж в блога и на хена фокс. Има полезни съвети.

Наистина Култиваторс хваща перфектно на бели коси за 90мин. Ако вземеш Walnut и стоиш 90мин и после отмиеш само с вода ще стане най-тъмното кафяво според мен. Но ако имаш тъмна основа.

Ето пак качвам, че нещо съм прецакала поста си. Телефона ми си прави каквото иска.

Корени с Walnut на Култиватор, а връхчетата Herbul Black Henna.



Благодаря за снимките!
Така или иначе вече съм купила Deep Chestnut, защото исках да се застраховам заради покритието, ще видим като се намажа след почивката. Ще се пробват цветовете, няма начин, и ще ходя явно шарена, но аз нямам драми относно това, важното е да има коса Simple Smile. Трябва да се зачета в описанието и да се опитам да разбера защо с Култиваторс се стои по-малко, а има по-добро покритие. Същото е и с българската билкова къна на Herbal time. Стои се 90 минути, много съм доволна от покритието на белите коси, но искам да редувам и с друго.

# 313
  • Мнения: X
С къна не може да се изсветлява коса. Ако ти е руса ще стане, но ако е тъмна няма да изсветли. Не съм спец по светлите нюанси. Виж в блога и на хена фокс. Има полезни съвети.

Наистина Култиваторс хваща перфектно на бели коси за 90мин. Ако вземеш Walnut и стоиш 90мин и после отмиеш само с вода ще стане най-тъмното кафяво според мен. Но ако имаш тъмна основа.

Ето пак качвам, че нещо съм прецакала поста си. Телефона ми си прави каквото иска.

Корени с Walnut на Култиватор, а връхчетата Herbul Black Henna.



Благодаря за снимките!
Така или иначе вече съм купила Deep Chestnut, защото исках да се застраховам заради покритието, ще видим като се намажа след почивката. Ще се пробват цветовете, няма начин, и ще ходя явно шарена, но аз нямам драми относно това, важното е да има коса Simple Smile. Трябва да се зачета в описанието и да се опитам да разбера защо с
Култиваторс се стои по-малко, а има по-добро покритие. СЪщото е и с българската билкова къна на Herbal time. Стои се 90 минути, много съм доволна от покритието на белите коси, но искам да редувам и с друго.

Чак пък толкова трайна не е. В сравнение с Herbul с PPD. Това няма махане. От години цвета не е мръднал. А култиватора си се отмива след около 3 миенета и става по-мек цвета. Може би тъмния кестен по-малко ми се отми. Но моята коса е особена. Наистина при мен стават по-тъмни. Гледах няколко видеа и на момичетата им станаха не така черни.
Успех и дано си доволна и сподели с нас резултата!

# 314
  • Мнения: 1 754
Все се каня да пробвам Култиваторс и все си купувам на пакетчета. Косата ми е чудесна, има блясък и здравина, идеално покрити бели коси. Обаче, действително става черна, и аз заради годините май ще трябва да изсветлява, поне тъмно кафява да е, да омекотява бръчките.

Общи условия

Активация на акаунт