Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 34 962
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Нямам опит с касия, но съм си купувала смес от касия и къна, в един плик и пишеше да се забърка с топла вода. Така и правех и даваше златист оттенък. Мисля, че може да се сложи от самото начало.

Стискаме палци да получиш точно желания цвят 🤞.

Да се похваля - днес се подстригах. Окълцах поне 20 см коса, обаче, за съжаление все още седи суха и заплетена като я реша. Друг път 2-3см и е идеално гладка. Някой пил ли е цинк за суха коса? Много съм разочарована.

Другия месец ще се епилирам, а април ще се къносам 😻🤩🥳. Ако не ме мързи, де.

# 736
  • Мнения: 39 524
Благодаря. Значи сега ще забъркам и касията.
А какво съотношение да забъркам къна, индиго и касия, за да си покафеня веждите? Истинският им цвят е сиво- черен. Опитвах преди време да ги обезцветя с кислородна вода+ брашно(за консистенция), но нищо не се получи.
Аз пия цинк, но причината е косопад.

# 737
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Къната и касията съм забърквала заедно.

Невена, за суха коса - омажи я с гел от алое вера. Или направи маска с масла и глицерин, може да се добави и ампула вит.А. Много добре омекотява и заглажда фриза.

# 738
  • Мнения: 10 693
Много благодаря за препоръката за шампоаните! Купих Flora siberica rosebay за обем.
Снощи си измих косата и нарочно не сложих балсам и никакви стилизанти.
Днес вече получих комплименти как хубаво ми стои косата, а до вчера бях с прическа от фризьор.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Йееее, много се радвам!

# 740
  • Мнения: 20 191
И аз да благодаря за линка на Тайга, поръчах тези неща, но още нищо не съм пробвала. Чудех се за шампоана който е взела Зиги, дали не изсушава скалпа. Може би следващият път ще го поръчам.

Последна редакция: ср, 23 фев 2022, 12:23 от Lemy

# 741
  • Мнения: 491
Tайга, коя от маските за коса е добра /от посочения линк/?

# 742
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ползвала съм тези в старите им опаковки и бяха разкошни:
https://glamor.bg/produkt/po-organic-macadamia-rich-hair-mask-300-ml/
https://glamor.bg/produkt/po-organic-shea-rich-hair-mask-300-ml/

Тази купих през пролетта и също беше хубава:
https://glamor.bg/produkt/tuva-siberica-uranghai-oblepikha-stren … hair-mask-300-ml/

Радвам се, че ви харесват продуктите. Аз ползвам руска натурална козметика от 2013 и съм попадала на наистина добри неща. На посредствени също, естествено, но което е хубаво, е много хубаво.

# 743
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Благодаря. Значи сега ще забъркам и касията.
А какво съотношение да забъркам къна, индиго и касия, за да си покафеня веждите? Истинският им цвят е сиво- черен. Опитвах преди време да ги обезцветя с кислородна вода+ брашно(за консистенция), но нищо не се получи.
Аз пия цинк, но причината е косопад.

За индигото съм пас. Нямам добри резултати от къна и индиго заедно. Ако се слага индиго, къната се прави с вода и индигото се слага накрая май, но и в това не съм сигурна.

Ако с кислород на вода не става - в Лили продаваха избелител за коса. С него и най-черната коса става платинена на цвят. На таблетки е и седи на долен рафт до боите за коса. Информацията е отпреди 8 години 🤩.

Вежди съм правила само с къна. Нямам опит с друго, но няма причина да не хване както на коса, според мене.

А има ли ефект от цинка? Каква форма пиеш и в каква доза? Благодаря.

Lady Brinne, мажа с цел от алое. Глицерин не съм пробвала. Правех маски с тривитаминол - вит А, Д, Е за крави, но не ми спря косопада. Оказах се тогава с ИР, но сега нямам. ЕГНоза имам, както tays казва 🥳. Не ми се мисли какво ще става след влизане в менопауза. Вече коса не ми е останала.

# 744
  • Мнения: 1 753
Grinning
ЕГНоза много ми хареса. И аз съм с ИР и ранна менопауза, по необходимост пия и хормони. Постоянно и навсякъде се вглеждам и  виждам коси. Утре си чакам Cultivators-а, спрях се на орех, и дано състава ми понесе на капризния скалп . Нямам търпение да мине поне още седмица от последната химия, само завиждам на чуждите коси. Може би ще се прежаля да скъся още малко от боядисаното, макар да е около раменете.

# 745
  • Мнения: 39 524
Невена, мен ме е страх да къносам веждите само с къна, за да не станат подозрително червеникави. Дори и малко да е, пак няма да ми е ок, защото ще изглеждат .....фалшиви. Искам да им докарам тъмно кафяв цвят.
Индиго съм смесвала с къна, за да стане пак тъмно кафява, а не червеникава косата, но въпреки спазването на съотношението станах почти черна.
Цинкът ми е на Холанд и Барет-15 мг., а формата му е глюконат.  Пия го заедно с други добавки за лично успокоение, че правя нещо за косопад, който е окачествен като андрогенен.
Днес, ако хвана щерката в настроение ще я накарам да снима косата след вчерашната къна.

# 746
  • Мнения: 20 191
Тайга, а пробвала ли си нещо на Бабушката Агафия? Този шампоан инфузия ми е интересен 🤔
https://glamor.bg/produkt/taiga-stories-natural-shampoo-infusion-37-herbs-500-ml/

# 747
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Точно този не съм, тази серия им е сравнително нова.
Ползвах ги преди години, хубави са. Почти всички са леки, неагресивни, с билкови аромати.

# 748
  • Мнения: 4
Здравейте 😊
Много четох, но не намерих точно това, което ме интересува, а темите са толкова много, че в крайна сметка реших направо да попитам.
Косата ми е в лошо състояние. Боядисвала съм я малко повече от 10 години и преди около 5 спрях окончателно. От две години я пускам доста дълга и проблемите станаха по-очевидни. Няма обем, според мен защото тежи от дължината, а косъма се е изтънил доста. След като се изкъпя е свежа, но още на следващия ден седи сплескана отгоре и някакви косми стърчат и се чупят в странни ъгли, точно като на плетена кошница. Много бързо се омазнява, но пък и аз много я пипам. От време на време имам проблем и с пърхот, какъвто доскоро нямах. Съответно отгоре седи сплескана, по дължината ми се вижда добре, но седи някак контрастно с мазнината горе.
Съвсем случайно си спомних, че когато бях дете, майка ми използваше кана и косата й беше много красива. Доста се разчетох, информацията тук е много полезна и реших да се спра на Амла /защото косата ми има много леки вълни, а баща ми е с къдрава и се надявам това да я направи по-начупена и раздвижена/, а може би в последствие да я пробвам и в комбинация с Шикакай и сапунени ядки. Купих си Амла днес, но отзад пише само да смеся няколко лъжици с топла вода. Рових из нета, но рецепти най-различни. Някои казват да я държа 15-30 Мин, други час и половина, на трети места видях, че е добре да остана и цяла вечер с нея, ако мога. При едната рецепта й слагат зехтин, при друга кисело мляко, на трета вместо вода чай от лайка. Някъде казват само да я изплакна, другаде да използвам лек шампоан. И вече съм сем се ошашках 😁
Как ще ме посъветвате да я използвам? Някак съм по-предразположена към идеята за маска с повече престояване, защото очаквам да има по-силен първоначален ефект, отколкото само бърз масаж при къпане. Бъдете подробни, защото не съм използвала нищо подобно до сега и имам нужда от ясни инструкции.
Кое работи за вас? Как го правите? Колко често повтаряте процедурата?
Приемам и други препоръки, но това вече го купих и съм надъхана да го пробвам 😁
Благодаря.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 19:48 от MonikaAP

# 749
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 342
Амлата на мен ми действа разкошно на мазните корени. Косата се повдига и не кльопва на скалпа. Косъмът се уплътнява и заздравява.

За съжаление не мога да я ползвам редовно, за да не ми бута червеното.

Бъркам я само с вода.

Общи условия

Активация на акаунт