Моля за съвет

  • 947
  • 14
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 495
Синът ми е на 10 месеца.Откакто се е родил  постоянно повръща.Незнам дали мога да го нарека точно повръщане,по-скоро връща храна.Педито каза,че щом наддава добре,значи това не е проблем и ще отшуми само.Само че не ми е спокойно SadИма ли и други ,които са се сблъсквали с този проблем и какво бих могла да предприема.
Незнам дали има значение ,но той е много буен и не мирва и за секунда Laughing
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 491
И моят големият син на тази възраст продължаваше да повръща, най-вече след като преяде. Беше много лакомо бебе и ядеше бързо. Ако всичко останало е наред при детенцето, може би нямаш повод за тревога. Повръщането при нас мина и замина.

# 2
  • Мнения: 1 858
Щом детето наддава и не се обезводнява (напишква памперса редовно) смятам, че няма проблем. А и лекарката ти е казала щом всичко друго е ок.

# 3
  • Мнения: 57
И според мен е от храненето, племеницата ми е лакома и гълта храната като невиждала, дори без да дъвче, всички се радват че се храни добре, но уви след пет минути всичко е навън. Пробвай с по-чести храненета, но с по малко храна, така коремчето ще успява добре да усвои приетото количество.
Успех.

# 4
  • Мнения: 83
Не се притеснявай! Моят син повръщаше много, беше лаком и все бързаше. Спря да повръща постепенно, след като започна да се храни с по" твърда" храна. baby_neutral

# 5
  • Мнения: 3 116
И ние бяхме така, че сме стигали до 10-на повръщания на хранене, но пък наддаваше добре. При нас повръщането спря когато станахме на 11 месеца, някакси от раз  Peace

# 6
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми беше с рефлукс,в най-лекия възможен вариант (поне според педиатъра и).От него знам,че не се ли оправи от само себе си до 6-месечна възраст,назначават се изследвания и съответното лечение.Може да прегледаш статиите по-долу.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/300/53/
http://consult.speednetbg.net/narusheniq_na_hraneneto/html/daoeoen.html
http://www.nobelpharma.bg/display.php?page=article1

# 7
  • София
  • Мнения: 39 771
При Дияна рефлукса беше доста силен, повръщаше винаги след ядене, на фонтан. Оправи се от само себе си.

# 8
и при моят син беше така защото ядеше много лакомо и в момента в които се уригне и повръщаше.Всичко мина от самосебеси.Дано и при вас е това

# 9
  • Мнения: 574
Дъщеря ми беше така и късно се оправи. И сега ако и замирише на гадно и е готова да върне. Когато се разплакваше силно и винаги повръщаше.  При зачервяване на гърлото също и при пробиването на зъбките.Ако чувстваш ,че нещо не е наред отиди и при друг лекар ,но ако не е толкова сериозно ,остава да чакаш само да премине.

# 10
  • Мнения: 429
И Ани повръщаше, не си спомням кога това отшумя от самосебе си.

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
И сина ми повръщаше много..... май до към 2 годишна възраст, не помня точно.Ето обаче вече е на 4 и е прекрасно дете. Така че си мисля , че не трябва да се притесняваш толкова Hug Peace

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Щом наддава нормално не се притеснявай. Мойте и двете бяха супер повръщащи, през 15 мин. като фонтан. Направо се чудех какво им остава в стомаха, но си растяха нормално. Към 11- 12 м. спряха от самосебеси.  С първото доста се притеснявах, но с второто вече знаех, че просто си има такива деца,въоръжих се с повече търпение... и лигавници!

# 13
  • Мнения: 104
И ние сме с такъв проблем.Но при нас започна лечение ,защото и направиха изследване и се установи,че има ГЕР 1-ва степен / това е рефлукс/.Предписаха и лекарства,защото,ако не се вземат мерки,се дразни лигавацата на стомаха и има усложнения.Сега е на 2г.и 3м.,вече почти не повръща и изследванията и са добри,т.е.показват,че го е израстнала вече.Голям ад беше с това повръщане-след  всяко ядене,при рев,при бягане.Слава богу-мина.
Съвета ми е-отидете при специалист,ще го израсте,но поне да не се дразни стомахчето.

# 14
  • софия
  • Мнения: 495
Благодаря ви за отговорите момичета  bouquet
Мисля да почакам още един месец примерно и да говоря  пак с педито. Peace

Общи условия

Активация на акаунт