питане за...?

  • 3 466
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Цитат на: pepita24
За иглите не ни карат да плащаме, за сметка на това си ги купуваме сами -  спринцовка+игла.


то същата работа!

# 16
  • Мнения: 343
За децата не трябва да ви карат нищо да плащате (купувате). Те спринцовките им ги дават от здравната каса.

За възрастните - ако си платиш потребителската такса на регистратурата тогава получаваш касова блежка и после с нея при GP-то.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моето GP лично си прибира левчето  #2gunfire , не се минава през регистратурата...   Close

Колкото до игли, спринцовки и манипулации...не можах и аз да схвана. Есента за имунизация на щерката ми взеха 1.20лв, а после за инумизация на малкият - нищо! Ходи ги разбери.  Crossing Arms


 Confused: А още един въпрос  Confused:

 Arrow Има ли правила/положения при които GP - to трябва задължително да посети бебето/детето и да не те карат да ходиш до поликлиниката с болно дете/деца...???
(не става дума за посещението през 1-вите 24 часа на новороденото и изписано бебе)

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Шани
Arrow Има ли правила/положения при които GP - to трябва задължително да посети бебето/детето и да не те карат да ходиш до поликлиниката с болно дете/деца...???
(не става дума за посещението през 1-вите 24 часа на новороденото и изписано бебе)

Дали има правило или такъв закон незнам, но нашето GP има домашни посещения в определени часове. Ако е извън работното и време т.е от 7ч. вечерта до 7ч. сутринта и събота и неделя има подписан договор с медицински център Гринберг.
Обаждам им се и никога не са ми отказали посещение за болно дете.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Валко - аз на частно знам къде и как и кога да си водя децата!
Питам за GP-то. То какви задължения има?
Иначе моето всеки ден от 12.30-14.00 е на дом. посещения. Е да, ама като й кажа:"ела, че децата са зле", тя ми отвръща:"Доведи ги-нали сте с кола!"  Close

# 20
  • Мнения: 4 965
Шани,
Май си зависи от GP-то  Rolling Eyes .
Нашата до сега не ни е искала нищо за децата - нито пари, нито игли (при това за ваксините ни вика през почивните дни, когато работи извънредно, за да не се засичат в кабинета здравите и болните деца).
Същото е и за домашните посещения - първия месец идваше вкъщи, защото бебки бяха много мънички (длъжна е да направи само първото посещение в рамките на 24 часа след изписването, а тя идваше всяка седмица). До сега е идвала и 2 пъти при мое повикване, но мисля, че няма закон, който да я задължава да прави домашни посещения  Thinking . Педиатрите на някои мои познати обаче отказват Imp .
При това нашата лекарка се обажда поне веднъж в месеца да пита дали беби са добре и съм я включила в Белия списък  Grinning .

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Шани
Валко - аз на частно знам къде и как и кога да си водя децата!
Питам за GP-то. То какви задължения има?
Иначе моето всеки ден от 12.30-14.00 е на дом. посещения. Е да, ама като й кажа:"ела, че децата са зле", тя ми отвръща:"Доведи ги-нали сте с кола!"  Close

Шани, когато бебето или детето е с висока температура, трябва да ви посети у вас. По принцип не знам дали изрично са упоменати случаите при, които се налага домашно посещение или са по "преценка на лекаря". Колкото до таксата, длъжна е да ти издаде касова бележка, повечето разбира се не го правят  Imp  (за деца и бременни не се плаща).
Ако не си доволна, сменяй я, сега е моментът и аз ще сменям моето GP...

# 22
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
При посещение при GP-то, последното издава ли ви някакъв официален документ за потребителската такса, която вече ще е 1.50лв?

НЕ! #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: sladka hapka
Моето джи пи ми дава касова бележка, ако аз съм била на преглед. За децата не плащам.
и при мен е така

# 24
  • Мнения: 1 032
И аз и децата сме записани при една и съща педиатърка.Два пъти за последните 4години съм я ползвала за себе си и то за направление-взе ми 1.20лв. и не ми е давала касова бележка,а и тя няма касов апарат в кабинета си.А други три пъти съм я викала в къщи за бебенце,от които първия път ми поиска 10лв.,а другите два пъти ми взе по5лв.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Шани
Валко - аз на частно знам къде и как и кога да си водя децата!
Питам за GP-то. То какви задължения има?
Иначе моето всеки ден от 12.30-14.00 е на дом. посещения. Е да, ама като й кажа:"ела, че децата са зле", тя ми отвръща:"Доведи ги-нали сте с кола!"  Close

Шанка не за частно иде реч бе душко. Става дума за това, че лекарката си има подписани договорни отношения с въпросният медицински център и когато тя не може да дойде на домашно посещение те идват. Само дето при тях се плаща такса от 2.20лв., обаче са големи пичове, защото си носят мостри на лекарства в багажниците на колите и ако са на кеф каквото ти изписват ти го дават без пари. На мен на два пъти ми се случва да ми спестят 30 кинта, а и не претупват прегледа както понякога се случва при лекарката в кабимета където отвънка чака сумати народ и докато чакаш да ти изпишат рецепта за нещо току виж си хванал още 5 вируса.
А твойта лекарка не е права какво като имате кола  Confused:
Ако в графика и пише домашни и детето ти е с температура би трябвало да дойде Imp

# 26
  • Мнения: 3 200
Май всеки личен лекар си прави каквото си иска и не можеш да му кажеш копче, анархията е пълна и тотална, да ни пази Господ!!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: evpraksia
Май всеки личен лекар си прави каквото си иска и не можеш да му кажеш копче, анархията е пълна и тотална, да ни пази Господ!!

Май си права да ти кажа, но идеята е явно да успееш да попаднеш на лекар, който малко от малко поне го е еня и за пациентите, а не само за паричките които ще прибере на края на месеца Confused

# 28
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Valeria
Май си права да ти кажа, но идеята е явно да успееш да попаднеш на лекар, който малко от малко поне го е еня и за пациентите, а не само за паричките които ще прибере на края на месеца Confused


Да, това е проблема, да попаднеш на Човек

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Цитат на: mishka
За децата не трябва да ви карат нищо да плащате (купувате). Те спринцовките им ги дават от здравната каса.

Да де ама като трябваше да се имунизира Детелина ме накараха да им ги купя предварително, като ме "светнаха", че аз съм била длъжна да ги купя.
А иначе моето GP не издава никакви бележки, но пък и не винаги напомня да си иска парите. Така че понякога плащам, а понякога не.

Общи условия

Активация на акаунт