Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 30

  • 29 864
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
На полавинът татко му се казва Савин. Един як българин, не много висок, но обемен... И като му кажат близките, пък и по-далечните Савко... Ми много ми е странно. По-приемливото обръщение, за мен е Сав, или дори Саво.
Савина беше една от бг поп триото Антибиотика. От тогава, все ми е странно това име, както и производните му.

# 181
  • София
  • Мнения: 18 710
Никола-Георг.

# 182
  • Мнения: 4 808
Желяна, Елионора, Проданка.

# 183
  • Мнения: 1 355
На галено може да му казват Гери-Никол 🤣 Между другото и Гери-Никол е ужасно име

# 184
  • Мнения: 2 759
Верена
Елиса
Галия
Захара
Никаела
Милиян

# 185
  • Мнения: 760
Верена
Елиса
Галия
Захара
Никаела
Милиян
От тези, само Елиса ми харесва, хубаво е Simple Smile

# 186
  • Мнения: 9 486
Азалия - новородено бебе, мисля, че е цвете.
Не мога да преценя дали ми харесва, не е тотално изчанчено, но и ми е странно като име.

# 187
  • Мнения: 1 355
Верена мисля, че е немско 🤔

# 188
  • Мнения: 626
Азалия - новородено бебе, мисля, че е цвете.
Не мога да преценя дали ми харесва, не е тотално изчанчено, но и ми е странно като име.


Предполагам значи нещо красиво на гръцки, но и аз не го възприемам - твърде “хотелско” ми звучи... 

Да споделя и това сравнително отскоро придобило популярност име - Ника. За две бебенца вече знам да се казват така. Мисля, че беше някаква богиня, ама мен лично не ме кефи как звучи.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 484

Да споделя и това сравнително отскоро придобило популярност име - Ника. За две бебенца вече знам да се казват така. Мисля, че беше някаква богиня, ама мен лично не ме кефи как звучи.

Богинята е Нике. Това, предполагам, е от Никола, Николай. На мен ми харесва как звучи, ама на някое северно дете, с бяло-руса коса и скандинавска фамилия. Не знам защо, така си я представям Ника Simple Smile Ама Ника Иванова Петрова не ми звучи добре.

Сетих се за името Арма. Свикнала с това име от години и не съм се сещала да го пиша тук, но всъщност е доста странно. Не знам с какъв произход е и какво значи.

# 190
  • Мнения: 1 050
Арма означава оръжие на испански.

# 191
  • София
  • Мнения: 18 710
Анисия
Ирис

# 192
  • София
  • Мнения: 1 484
Арма означава оръжие на испански.

Да, знам, даже се шегувахме с Арма и ѝ честитяхме имен ден на Гергьовден  Simple Smile

Но не е това значението на името, сигурна съм.

# 193
  • Мнения: 1 355
Сестрата на една колежка се казва Аниния О_о (звучи като актиния).

Геновела (нещо като извращение на Геновева)

# 194
  • Мнения: 620
Анисия е християнска светиц.
От мен Миладин, което всъщност е по-скоро остаряло и забравено.

Общи условия

Активация на акаунт