казус за педагози и психолози или просто период ?

  • 1 581
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 713
Моята дъщеря някъде до 18 мес беше безстрашна. Направо се тресях от нерви от непрестанните и опити да скочи от високо, да тича надолу по стръмно, да пипне това и онова. Но като наближи 2-та година и започнаха разни страхове. Други майки споделят същото за горе-долу същата възраст на децата. Може пък да времето, в което са програмирани да развият чувство за опасност и тъй като са различни, се страхуват в различна степен и от различни неща Rolling Eyes. Някои страхове сме ги преодоляли, някои все още си се страхуват Grinning. Опитвам тактиката - опознай обекта, от който те е страх, за да го приемеш за нестрашен. Самолетите - тук имаше шоу на военни самолети и голям страх брахме. Гледахме картинки, махаме на самолетите, рисуваме, правим хартиени самолети.......... Слава богу отмина.
Сега е на 3т и 3м - повечето бебешки Grinning страхове сме ги забравили. Обаче друго нещо - харесва и да се страхува! Мамо искам истории за чудовища вечер Shocked - преди една седмица!!!

# 16
  • Мнения: 2 070
Яна също се страхува от силното люлеене на люлка и май затова ги избягва... Иначе като по-малка и тя беше по-безстрашна за всичко, затова предположих, че е период... А за катерене е първа пушка, откакто проходи, много се катери, обаче види ли дупка или да и се залюлее почвата под краката /висящите мостчета в парка Заимов/ - пак страх... ей ще излезе, че отдавам прекалино голямо значение, не е така, просто споделям и ми е любопитно за други мнения...

# 17
  • Мнения: 256
Горе долу по това време Криси се страхуваше много от всякакви птици. Но този страха отмина , както и страха от вода - беше стигнала до там , че не искаше да се къпе - за влизане във морето да не говорим. Тези неща минаха но продължава много да се страхува от всякакви маски - последните два рожденни дни на които присъствахме бяха истинско мъчение за нея - имаше поканен клоун който освен песните и танците рисуваше  личицата на дечицата - такова пищене от нейна страна не бях виждала тръгнахме си бързо бързо. Едновременно с това се катери на невероятни места, няма проблем с кучета, котки.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Яна също се страхува от силното люлеене на люлка и май затова ги избягва...

О, нашия е екстремист - мяткай го с главата на долу, люлей го силно умира си от кеф. Той лекото люлеене за нищо го няма. Още от бебе си го премятаме, че чуждите хора като ни видят им се изправят косите чак, но на детето му харесва, умира си от кеф.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Още от бебе си го премятаме, че чуждите хора като ни видят им се изправят косите чак, но на детето му харесва, умира си от кеф.

Внимавайте с това 'премятане', все още е малък за екстремности... чувала си за 'синдрома на тръсканото бебе' /май така се првежда/? Ако не си - опасно е да разтърсваш бебе /получава се и при игра/, може да доведе до мозъчни увреждания и дори смърт. За съжаление не съм специалист и не мога да обясня какво се случва с мозъка и защо... Но факта е - без премятане и подхвърляне първите 3 години.   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 070
отклонявам се от темата, но - аз пък съм чувала, че създадеш ли му от малко разни изживявания свързани с много адреналин - му се качвала дозата един вид и като голямо съвсем ще има нужда от екстремни преживявания..И също, че ще е по-нервничко и превъзбудено като цяло... Ако има специалисти тук да си кажат мнението, на мен ми го каза човек, който учи в Медицинска Академия...Извинявам се, ако не съм се изразила мн правилно... Иначе и Яна сме я подмятали и като малко беше голям екстремист и сега изведнъж страхове, явно периоди рзани просто...

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ама моля ви се, той е изключително дете. Спокоен е и не е никак агресивен, нервен или превъзбуден. Освен това, това с адреналина не ми се вярва по скоро е до дете, имам приятелка която не може да вдигне детето си на ръце понеже реве от страх. Не може на влакче да го качи от страх, на люлката се качва само ако го люлееш много леко, сега вече е на 6г. и още го е страх. Дори и като бебе не го е вдигала на ръце понеже го било страх.  Shocked А има други деца на които това им харесва. Разбрахме че му харесва когато беше на около 4 месеца, бяхме го оставили в дневната и отдохме в спалнята когато го чухме да мрънка, докато се оправим да отидем той млъкна и като влязохме в стаята го видяхме да виси с главата на долу от дивата и да се кефи, мълчи и си гледа с интерес, как изглежда света на обратно. Бая се шашнахме тогава.

# 22
  • Мнения: 143
А дали няма случай за който не знаеш /примерно е било с баба, дядо или някой друг/ и детето е имало контакт с животно и е останало наплашено от тогава. И съответно бата е решила да потули случая и да не ти каже. Съвсем възможгно е и детето да не иска да говори за това и вече няма от къде да знаеш.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
За страха от животни .......... дали не можете да и вземете едно малко животинче вкъщи? Нека огледа и си избере мини зайче, морско свинче, нещо такова.

# 24
  • Мнения: 2 070
Ами няма как да и вземем животно.. Както казах докато тя стана на 8 месеца си имахме котка, живееше си с нас...Имаме я от преди да се роди... Не я беше страх, искаше да я пипа, гонеше я... Но котката почина, или по-скоро майка ми и би една инжекция, че беше стара и вече болна.. Живеем с майка ми, а на другото място със другата и баба, майка ми не ще и да чуе, след това, което преживя с предната котка, а "свекървата" мрази животни. Когато се отделим пък - ако опре до мен за гледане на животни- ще ги уморя бързо бързо, много съм безотговорна спрямо тях... Аз цвете в саксия не мога да гледам... Единствено дете мога...  А иначе стрес не е преживявала с животно или какъвто и да е друг... Просто е до темперамент и период...

Общи условия

Активация на акаунт