Самозащита?

  • 2 481
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 472
Аз съм си взела лютив спрей за целта. Преди около две-три години бях нападната от група кучета пред блока. Откакто го имам не ми се е налагало да го ползвам. Само веднъж реших да го пробвам дали наистина пръска и ... покашляхме няколко минити  Crazy
Дано не ми се налага да го използвам, но самия факт, че го нося в чантата си някак ми дава увереност.
Аз също съм за по-радикално решаване на проблема  #2gunfire
Но повечето хора докато не им се случи /да бъдат уплашени или дори нахапани/ неразбират това 
 Tired

# 16
  • Мнения: 1 355
не си го купих сама, подариха ми го, но знам , че е купен от метро-люлин преди около година и половина. работи с 9-волтова батерия и излъчва шум, обхващащ целия спектър от 20 до 25 kHz,  със сила на звука 136 dB (така поне пише на кутийката)

Може би е нещо като това. Но за жалост пишат следното:However, it is not guaranteed to turn away every dog. Your pet, or one who knows and trusts you, may not be repelled by the discomforting sound. Deaf, rabid, or especially ferocious dogs may not be affected by the sound.
Подозирам, че важи за всеки кучегон, щом са на един принцип.
Какво мислите за електрошоковите палки? Ето ги тук http://www.dazer.biz/dazer5.html

# 17
  • Мнения: 14 654
точно такъв е. знам много добре, че не върши винаги работа, както и не го използвам никога срещу домашни животни, някои телевизори излъчват същите честоти и кучетата са свикнали. други са дресирани с помощта на подобни звуци и не се знае как ще реагират. но при повечето улични работи (стига да не са глухи Simple Smile )

# 18
  • Мнения: 1 355
Такъв ще си взема. Този по-скъпия работи на същата честота и разстояние, т.е. не виждам да се различава принципно. Дано само не ги разядосам повече тези много агресивните.

# 19
  • Мнения: 3 271
Замисли се за същата случка, но бременна и с дете за ръка.

Случвало ми се е бременна, и отделно сама с 2 малки деца. Няма да обяснявам какво е чувството. Взех си спрей, но още имам ужасен страх, по време на бременността ми беше направо фобия  Sick

Общи условия

Активация на акаунт