Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 28

  • 34 971
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
Ще ги добавя, мерси.


Може до пет да предлагате.

.......

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 00:07 от Tiffany А

# 676
  • София
  • Мнения: 27 365
Messiah
https://www.imdb.com/title/tt7671598/
драма/мистерия

Ще напиша общо ревю без да издавам нищо за самите герои, нито за финала.
Прекрасно шоу, поне за мен. Топ.
Докосва душата по един необикновен начин приковавайки вниманието ни от първата минута на пилотния епизод до последната минута на финалния епизод. Фабулата е изключително сложна и можем да дискутираме със седмици и месеци. Винаги ще има различна гледна точка, защото темата за религията, за вярата и мирогледа на човеците е един необятен екзистенциален свят. Така че адмирации за продуцентите на шоуто и целия екип, за смелостта да се нагърбят с една толкова сложна и бих казал непосилна задача, с която много лесно можеха да си разбият главата в стената. Вместо това само за 10 епизода х 40 минути успяха да разкажат и покажат един свят в който да повярваме и да съпреживяваме.
Създателите на шоуто засягат много теми и задават много въпроси, но дават малко отговори. Зрителят е оставен сам за себе си да прецени дали главния герой е наистина Месия или гениален измамник. Набляга се еднакво и на двата полюса. Така и трябва да бъде, за да се вкара в действие мистиката като основна част от проекта и да се включи нашето собствено въображение. Ако бе даден ясен отговор щеше да ни се налага мнение и да гледаме съвсем друг тип шоу.
Финалът е класически клифхенгър. Въпросът обаче е дали изобщо ще има втори сезон, след като бе съобщено, че шоуто е канселирано и към днешна дата няма да имаме втори сезон. Не знам дали причината е в слаб рейтинг или не искат да дълбаят в една толкова взривоопасна зона, особено във времената в които живеем и с напрежението което тлее. Жалко, защото по майсторския начин по който се пипа, то тази история разгърната в едни стегнати 3 сезона би се превърнала в една модерна класика.
За тези десет епизода повече от успешно бе направен един много точен напречен разрез на човешкото битие през 21 век с цялата сила на социалните мрежи и за съжаление огромната пропаст между силни и слаби, между богати и бедни.
Нека си зададем въпрос, да си представим, че наистина се появи истински 'Свети човек.' В тази лудост която ни заобикаля? Какво ще последва? Според мен най-вероятно до масова истерия, до анархия и световна война. На хората много малко им трябва за да се отприщи целия насъбран със столетия страх и гняв от невидимите окови в които живеем.
Ако сме реалисти то бихме получили на 90% същата картинка която ни показаха в шоуто. Голяма маса отчаяни хора ще последват Месията накъдето и да тръгне, други ще се опитат да го окалят, трети да извлекат лична изгода, а една малка клика да го отстрани по възможно най-бързия начин преди да е полудял целия свят. Като се замисля дали е хубаво да се появява изобщо?
Разбира се всичко това може да се тълкува и от съвсем друга гледна точка. Че всъщност ние виждаме Антихриста, който всъщност е най-великия измамник, може да прави фокуси, да обещава и залъгва. Според Християнството ние всички веднага бихме разбрали ако се появи отново Иисус, защото ще го виждаме на небето, той няма да слиза на Земята, нито да ходи по водата. Според исляма пък появата на Месията е равносилно на край за света такъв какъвто го познаваме и унищожение. Все пак струва ми се, поне от показаното до тук сериалът бяга от тази трактовка на събитията. Би било прекалено сложно, а и твърде скъпо и непосилно за изпълнение. Основното за мен е чистата народопсихология. Как обикновения човек би реагирал. Как би реагирал един агент на ЦРУ, един агент на Шин бет, един проповедник загубил своя път и връзката с Бога, един беден и неук младеж, още един беден младеж, който от ‘’Малкият принц’’ на Екзюпери премина към самоубийствената ризница. Как би реагирала една отчаяна майка с дете обречено на смърт, а как ли би реагирал самият президент на САЩ и паяците около него?
Сериалът е за уязвимостта на човешката психика, за това колко лесно може да бъде манипулирана, съзнателно или не. Деликатността на героите остава водещата добродетел на този много специален сезон.
А героят кръстен в началото като Ал-Масих е или изключителна трансцендентална фигура, или най-великият мошеник, който някога е живял.
Специално искам да похваля и всички актьори до един за чудесното им ансамблово изпълнение с което допринасят изключително много и решаващо за отличния краен продукт.
-
9.0

# 677
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
Страхотно ревю!
Ще го изгледам определено.


Аз изгледах последния четвърти сезон на новата Сабрина.
като цяло беше по-слаб от предните сезон, но след 4-та серия стана доста интересен.
Имаше много приятни изненади, няма да издавам повече. В 7-ми епизод особено Grinning Този сезон ми се стори и по-кървав от предните.
Не ми хареса финалът обаче. Не е отворен финал, но аз друго очаквах.
Е поне до някъде имаше някакъв хепи енд. Аз съм голяма фенка на оригиналната Сабрина, завъртяха за пръв път по нашата тв точно когато навлизах в тийн годините и веднага ми стана любим.
Този прочит също ми допадна като цяло, въпреки "тъмните" промени и не говорещата котка Салем Grinning

# 678
  • София
  • Мнения: 2 691
1. The Queen's Gambit
2. Little Fires Everywhere
3. The Haunting of Bly Manor

# 679
  • на изток от рая
  • Мнения: 444
1. Defending Jacob
2. The Queen's Gambit
3. Messiah
4. Undoing
5. Little Fires Everywhere

# 680
  • Мнения: 4 191
Сега гледам "Криминалните случаи на Мърдок" - харесвам такъв тип сериали. Но при това страхотно ревю на "Messiah" не мога да го подмина. Благодаря!

# 681
  • Мнения: 11 830
1.  The Queen's Gambit
2. Messiah
3. Little Fires Everywhere
4. Defending Jacob
5. Undoing

Сега гледам "Криминалните случаи на Мърдок" - харесвам такъв тип сериали.
Къде? Малкият ми син изгледа 9 сезона, които си намери сам, но виждам, че има още.. Гледа и филма A Merry Murdoch Christmas.

# 682
  • България
  • Мнения: 6 287
Един от мен:
1. Belgravia

# 683
  • Мнения: 4 191


Сега гледам "Криминалните случаи на Мърдок" - харесвам такъв тип сериали.
Къде? Малкият ми син изгледа 9 сезона, които си намери сам, но виждам, че има още.. Гледа и филма A Merry Murdoch Christmas.

На първи сезон съм, не знам след девети сезон следващите къде ги има с превод.

# 684
  • софия
  • Мнения: 111
Messiah
https://www.imdb.com/title/tt7671598/
драма/мистерия

Ще напиша общо ревю без да издавам нищо за самите герои, нито за финала.
Прекрасно шоу, поне за мен. Топ.
Докосва душата по един необикновен начин приковавайки вниманието ни от първата минута на пилотния епизод до последната минута на финалния епизод. Фабулата е изключително сложна и можем да дискутираме със седмици и месеци. Винаги ще има различна гледна точка, защото темата за религията, за вярата и мирогледа на човеците е един необятен екзистенциален свят. Така че адмирации за продуцентите на шоуто и целия екип, за смелостта да се нагърбят с една толкова сложна и бих казал непосилна задача, с която много лесно можеха да си разбият главата в стената. Вместо това само за 10 епизода х 40 минути успяха да разкажат и покажат един свят в който да повярваме и да съпреживяваме.
Създателите на шоуто засягат много теми и задават много въпроси, но дават малко отговори. Зрителят е оставен сам за себе си да прецени дали главния герой е наистина Месия или гениален измамник. Набляга се еднакво и на двата полюса. Така и трябва да бъде, за да се вкара в действие мистиката като основна част от проекта и да се включи нашето собствено въображение. Ако бе даден ясен отговор щеше да ни се налага мнение и да гледаме съвсем друг тип шоу.
Финалът е класически клифхенгър. Въпросът обаче е дали изобщо ще има втори сезон, след като бе съобщено, че шоуто е канселирано и към днешна дата няма да имаме втори сезон. Не знам дали причината е в слаб рейтинг или не искат да дълбаят в една толкова взривоопасна зона, особено във времената в които живеем и с напрежението което тлее. Жалко, защото по майсторския начин по който се пипа, то тази история разгърната в едни стегнати 3 сезона би се превърнала в една модерна класика.
За тези десет епизода повече от успешно бе направен един много точен напречен разрез на човешкото битие през 21 век с цялата сила на социалните мрежи и за съжаление огромната пропаст между силни и слаби, между богати и бедни.
Нека си зададем въпрос, да си представим, че наистина се появи истински 'Свети човек.' В тази лудост която ни заобикаля? Какво ще последва? Според мен най-вероятно до масова истерия, до анархия и световна война. На хората много малко им трябва за да се отприщи целия насъбран със столетия страх и гняв от невидимите окови в които живеем.
Ако сме реалисти то бихме получили на 90% същата картинка която ни показаха в шоуто. Голяма маса отчаяни хора ще последват Месията накъдето и да тръгне, други ще се опитат да го окалят, трети да извлекат лична изгода, а една малка клика да го отстрани по възможно най-бързия начин преди да е полудял целия свят. Като се замисля дали е хубаво да се появява изобщо?
Разбира се всичко това може да се тълкува и от съвсем друга гледна точка. Че всъщност ние виждаме Антихриста, който всъщност е най-великия измамник, може да прави фокуси, да обещава и залъгва. Според Християнството ние всички веднага бихме разбрали ако се появи отново Иисус, защото ще го виждаме на небето, той няма да слиза на Земята, нито да ходи по водата. Според исляма пък появата на Месията е равносилно на край за света такъв какъвто го познаваме и унищожение. Все пак струва ми се, поне от показаното до тук сериалът бяга от тази трактовка на събитията. Би било прекалено сложно, а и твърде скъпо и непосилно за изпълнение. Основното за мен е чистата народопсихология. Как обикновения човек би реагирал. Как би реагирал един агент на ЦРУ, един агент на Шин бет, един проповедник загубил своя път и връзката с Бога, един беден и неук младеж, още един беден младеж, който от ‘’Малкият принц’’ на Екзюпери премина към самоубийствената ризница. Как би реагирала една отчаяна майка с дете обречено на смърт, а как ли би реагирал самият президент на САЩ и паяците около него?
Сериалът е за уязвимостта на човешката психика, за това колко лесно може да бъде манипулирана, съзнателно или не. Деликатността на героите остава водещата добродетел на този много специален сезон.
А героят кръстен в началото като Ал-Масих е или изключителна трансцендентална фигура, или най-великият мошеник, който някога е живял.
Специално искам да похваля и всички актьори до един за чудесното им ансамблово изпълнение с което допринасят изключително много и решаващо за отличния краен продукт.
-
9.0
Скрит текст:
Мисля, че в последните минути идеята на сериала стана кристално ясна: ценностите на съвременния свят са се обърнали на 180 градуса от духовните уроци, които провядват всички религии. Идването на Христос на Земята води само до сътресения и хаос в нашия свят, ръководен от властолюбие и алчност, вместо до велика радост. Безкористното добро пречи на всички власти, и религиозни, и светски. 2000 години цивилизацията не е вървяла по пътя на духовното въздигане, а обратното - до отричане на всички първични етични ценности. Идеята на сериала не подлежи на тълкувания, еднозначна е.
Абсурдно е, че някъде се обсъжда дали щяло да има продължение. Той свърши така, че всяко продължение ще надмине по идиотщина даже последните 5 Междузвездни войни.

# 685
  • София
  • Мнения: 10 348
Допадна ми Little Fires Everywhere , препоръчвам за всички с тийнейджъри вкъщи Simple Smile

# 686
  • Мнения: 2 282
1. Messiah
2. Defending Jacob
3. The Queen's Gambit


Много ми бяха интересни разсъжденията ви за Месия. И сега като се замисля, наистина не знам какво може да покажат в следващ сезон и в същото време да се запази идеята и този клифхенгър. Но искам ощееее! Малко ми беше.

# 687
  • Мнения: 90
1. The Queen's Gambit
2. Defending Jacob
3. I May Destroy You

# 688
  • София
  • Мнения: 27 365
Мислех, че тази година ще е постна в сравнение с много силната 2019 г. но въпреки това имаше много стойностни шоута, които ще запазя завинаги в пребогатата си лична колекция. Simple Smile

Трудно ми е да селектирам само 5 заглавия. Направо непосилно.
Чудех се и дали да не подходя чисто стратегически и умишлено да не номинирам заглавия, които така или иначе на 100% ще попаднат сред финалния вот, но пък така няма да съм честен със самия себе си и се отказах. Дано това не стане причина някои наистина заслужаващи заглавия да не попаднат на финала заради откровено елементарни, но популярни шоута заради любовно/комедийния жанр с популярни лица...
Но каквото-такова, уви. Няма да е за първи път...
Също така е известна моята симпатия към НФ продукции и няма как и да не съм малко пристрастен, но номинираните заглавия са много силни и наистина си заслужават гледането. Simple Smile


И така ще номинирам следните 5 заглавия (не ги подреждам)

1. Messiah
2. The Queen’ s Gambit
3. Upload
4. Tales from the Loop
5. Snowpiercer

Извън тези 5 шоута останаха много голям брой заглавия на които съм дал повече от 6.0, т.е. да влязат в номинационната ми листа. А разбира се имаше и издънки, които не съм сложил сред селектираната листа. Има и няколко шоута, които предполагам, че ще ми харесат, но все още не съм гледал и няма как да ги сложа. А и едва ли ще успея до края на срока, че други неща са приоритет. Така че остават за по-нататък живот и здраве.
А ето и сериалите:
I Know This Much Is True / Devs / Raised by Wolves / Stargirl / No Man's Land / Valley of Tears / Romulus / Des / 30 coins * / Бьорнстад / Defending Jacob / Avenue 5 / Locke and Key / Good Omens / Home Before Dark / Ratched / Space Force / A Teacher / Little Fires Everywhere / The English Game / Brave New World / Helstrom / The Undoing / Roadkill / Lovecraft Country / The Third Day / Alex Rider / Amazing Stories / Penny Dreadful: City of angels / Perry Mason / The Walking Dead: World Beyond / The Flight Attendant / The Plot Against America / Noughts + Crosses / Quiz

*
''30 coins'' все още върви и евентуално когато приключи (би трябвало да е преди крайния срок за номиниране) мога да се редактирам и да го сложа на мястото на някой от вече номинираните.

По принцип първите ми четири номинации са бетон и няма как да ги променя, разбира се с всичките му там уговорки. Петото място обаче е открито и ветровито. Simple Smile
И аз не знам защо включих ''Snowpiercer,'' може би защото до тук си няма нито една номинация и не искам да остане съвсем незабелязан. А и дори да сложа някой друг от любимите ми за годината то едва ли ще събере необходимите гласове. Ами не е справедливо пък! :/

Ще направя и една втора петица ей така за личен кеф, извън класацията.

1. Raised by Wolves
2. Devs
3. I Know This Much Is True
4. Defending Jacob
5. Valley of Tears

Ами така като гледам тази петица по нищо не отстъпва на първата. Чак яд ме хваща. Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 02:49 от Diavolo

# 689
  • Мнения: 901
Дано това не стане причина някои наистина заслужаващи заглавия да не попаднат на финала заради откровено елементарни, но популярни шоута заради любовно/комедийния жанр с популярни лица...

Щом е стигнало до екрана значи си заслужава. Wink Понякога човек има нужда да гледа и леки (не)комедийни сериалчета с любими лица. Simple Smile Не е нужно всеки да гледа велики сериали с велики послания, всеки си има вкус и предпочитания. Wink

Общи условия

Активация на акаунт