МБАЛ Надежда - тема 18

  • 60 169
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 464
Благодаря за информацията. Беше ми полезно. Радвам се, че имат специалистите да се погрижат за тежки случаи. Извинявам се ако не ви е удобно не отговаряйте, но как се стигна до водата в белия дроб ? При секцио ли ?
Здравейте. Знам, че най-вероятно това е въпрос към специалист, който работи в Надежда, но все пак да попитам и тук - В болница Надежда има ли други видове специалисти освен АГ, ендокринолози, акушерки, неонатолози .. и подобни свързани изцяло с раждане, репродуктивни проблеми и следене на бременност ? Вълнувам се от темата тъй като например аз имам нисък риска от тромбофилия и инсулинова резистентност. Сигурна съм, че сред вас също има бъдещи или настоящи майки с тези и по-тежки проблеми. Обаче например при евентуално секцио знаете, че може да има много усложнения. Ако недай си Боже примерно една жена по време или след секцио получи белодробна емболия или друг вид усложнение, има ли лекари, които да са способни да се погрижат за нея ? Първия път раждах в Токуда, която е многопрофилна болница, Надежда обаче не е. Как реагират при подобни случаи ?
Многопрофилна болница е (МБАЛ). Има кой да се погрижи за случаите с усложнения, аз бях такъв. Една седмица в реанимация, вкл. ми слагаха дренаж за изтегляне на вода  от белите дробове. Аз също се колебаех между двете болници, в крайна сметка избрах Надежда. Реагираха бързо,  навременно и адекватно в моя случай.
Всички усложнения бяха следствие от кръвоизливи,  които от своя страна са се получили поради врастване на плацентата в матката. Няма да споделям подробности, за да не плаша момичетата, защото това не се случва често. Със секцио раждах и не го знаех предварително това състояние. Така че може да бъдете спокойни, в сигурни ръце сте.

# 526
  • Мнения: 544
А, ако е удобно да споделите само, имала ли сте предишна коремна операция и дали има как да се види такова нещо на УЗ или на някакъв друг вид преглед?

# 527
  • Мнения: 464
А, ако е удобно да споделите само, имала ли сте предишна коремна операция и дали има как да се види такова нещо на УЗ или на някакъв друг вид преглед?
Имам, всичко започна с един кюретаж след мисед аборт.  Получих сраствания и последва хистероскопия. След него имам още два аборта, за съжаление отново с усложнения и още няколко хистероскопии.  Забременях с лигавица 5мм, не ставаше повече каквото и да правех. Предполагам това е основната причина да се получат това врастване на плацентата в матката (мое предположение,  не ми е потвърдено от лекар). По принцип се вижда на ехограф (четох много след това, плацента акрета се казва), но защо при мен не се е видяло не знам. Заради предшестващите проблеми ходех много често на ехограф,  при различни лекари съм ходила, повечето известни имена, но нямам обяснение защо никой не го е видял. Малко дълго стана, но може да е полезно за някой.

# 528
  • Мнения: 2
Да попитам ходя на фетална морфология в Надежда прочетох ,че ако искам да раждам там трябва да ида на преглед около 36 седмица,а ако имам предпочитания към някой лекар за секцио трябва ли да си запиша час и при него за да видя как са му смените.Жк не водя там.

# 529
  • Мнения: 863
Да, с конкретния лекар трябва да си се уговориш Simple Smile

# 530
  • Мнения: 381
Здравейте,
Как успявате да се вредите за час за преглед при АГ специалист в Надежда (не-бременни)? При всяко поглеждане в апликацията, винаги часовете на желаните от мен лекари са заети и не виждам кога са следващите свободни.

# 531
  • Мнения: 152
Здравейте,
Как успявате да се вредите за час за преглед при АГ специалист в Надежда (не-бременни)? При всяко поглеждане в апликацията, винаги часовете на желаните от мен лекари са заети и не виждам кога са следващите свободни.
Горе долу средата на месеца излиза графика за следващия.

# 532
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте,
Как успявате да се вредите за час за преглед при АГ специалист в Надежда (не-бременни)? При всяко поглеждане в апликацията, винаги часовете на желаните от мен лекари са заети и не виждам кога са следващите свободни.
Проверява за часове и в Парадайз център. За моята да йторка нямаше свободни часове в Болницата, но се оказа че в Мола има и успях за следващия месец да си запазя.

# 533
  • Мнения: 3 914
Моята пък май преглежда само в мола, все там си ходя. Но там всичко става много по-бързо и не е такава лудница, така че аз лично го предпочитам.

# 534
  • Мнения: 758
И аз по същия начин, гледах, гледах за моя доктор - няма часове. Записах при друг доктор. После на рецепция ми казаха, че моя доктор почти само в Парадайс ходи. Аз искам пак да съм при него, но досега не съм ходила в Парадайс центъра им. То там даже ми е и по-удобно като локация. Та следващия преглед ще е там, дано е ок като обстановка и оборудване.

# 535
  • Мнения: 590
В Парадайс се минава бързо на преглед, спокойно е и пространството е голямо. Не се чака на лаборатория и манипулационна. Но е неприятно минаването през целия мол и разхождащите се там Simple Smile

# 536
  • Мнения: 758
Аз като се познавам, все ще намирам да си свърша някоя работа. Я банка, я книжарница или друго нещо.

Това, че не се чака за кръв е супер. В Овча купел сутрин са все опашки. Много досадно беше.

# 537
  • Мнения: 340
Дами, знаете ли дали графикът за април вече е излязъл? Simple Smile

# 538
  • Мнения: 52
Дами, знаете ли дали графикът за април вече е излязъл? Simple Smile

Още миналата седмица беше излязъл, звънях в сряда.

# 539
  • Мнения: 263
Дами, знаете ли дали графикът за април вече е излязъл? Simple Smile

Още миналата седмица беше излязъл, звънях в сряда.
Странно. За женска консултация ли? Сега звънях и ми казаха, че не е.

Общи условия

Активация на акаунт