Предколеден локдаунски бюлетин с аромат на канела. 209-та немска тема.

  • 24 580
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 521
При нас в университета от днес ни затвориха дори библиотеката- не беше добра идея да я затварят изцяло в началото на семестъра. Сега няма от къде да си вземеш никакъв учебник, трябва всичко да си купуваме, а хич не е евтино.. Практиките обаче остават- нищо, че при нас е невъзможно да спазваме дистанция.
Молят ни, ако сме свободни, да помагаме в Униклиниката, не стигал персонала.. Confused

# 46
  • Мнения: X
Молят ни, ако сме свободни, да помагаме в Униклиниката, не стигал персонала.. Confused

Да си наемат, пари не им липсват.

# 47
  • Мнения: 9 353
При нас в университета от днес ни затвориха дори библиотеката- не беше добра идея да я затварят изцяло в началото на семестъра. Сега няма от къде да си вземеш никакъв учебник, трябва всичко да си купуваме, а хич не е евтино..

Все си мислех, че от предишното затваряне са се научили, че не всичко е онлайн и достъпно през Интернет, ама ето пак затварят библиотеки.

# 48
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Kmalik, в нашата уни-библиотека имаме опцията да поръчаме нужните книги и да си ги вземем в определен час на прозорче; връщането става в една "пощенска кутия ".

# 49
  • Мнения: 521
Kmalik, в нашата уни-библиотека имаме опцията да поръчаме нужните книги и да си ги вземем в определен час на прозорче; връщането става в една "пощенска кутия ".

При нас не е така, за съжаление. На дамите в библиотеката по принцип не им се занимава с нас, камо ли да ни търсят книги, които сме си поръчали. Joy

# 50
  • Мнения: 9 353
Kmalik, в нашата уни-библиотека имаме опцията да поръчаме нужните книги и да си ги вземем в определен час на прозорче; връщането става в една "пощенска кутия ".

При нас не е така, за съжаление. На дамите в библиотеката по принцип не им се занимава с нас, камо ли да ни търсят книги, които сме си поръчали. Joy

Колко ви е голяма библиотеката и, ако не става с поръчка през каталога, защо не определят максимум време за ползване на библиотеката? Напр. в централната библиотека във Висбаден можеш да влезеш за 20 минути, да си избереш книги и да излезеш. Не можеш да четеш вътре. Във Франкфурт знам, че е по описания от Пепеляшка принцип. На други места отварят читалните зали само с резервация и определен малък брой ползватели.
Все пак това им е работата.

# 51
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Тениса на децата отпадна за съжаление. Сега чакам да ни съобщят с АГ-тата по дебати и театър на дъщеря ми, хайде дебатите могат и онлайн да си ги провеждат, но театър дори с маски ми е странно (досега бяха така, но още в началото на репетициите)
От неделя България е рисков район и пътуванията не са препоръчителни. Приеха ли това, че ако си знаел, че отиваш в рисков район, но въпреки това си пътувал, теста и карантината са за твоя сметка?

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Като подхванахте темата за книги, да се оплача: спрели са Спиралата, имало е качени няколко книги с лицензи.
Аз оттам теглех книги, сега всичко е офлайн.
Понеже всичко в Бг върви по мед и закон, затова за 5 книги са се хванали 😞

# 53
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
Катерица, благодаря!

Какво е Спиралата, сайт за сваляне на книги ли? Аз в Читанка чета, но вече свърших книгите от една поредица, които са качени там и сега съм като гладен вълк, обикалям и се чудя къде да търся следващите книги, ако ги има изобщо.

# 54
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Софт, дай линк към хладилника, моля.
Reina, постът ти отново е лишен от смисъл, но ти си знаеш.
Abs, имам огромна електронна библиотека. Ако искаш, ще я кача някъде, за да си свалиш каквото искаш.

# 55
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Ася, аз свалям от читанка или от MailBook, от други места ме е страх да свалям. Понякога приятелка в България ми я намира, сваля и праща по пощата Simple Smile
На Амазонпраймтаг си поръчах нов киндъл (моя е на осем години) и сега го чакам да дойде, просто цената за Пейпъруайт беше само 68евро. Децата избраха да е син и за това чакам, приятелка си поръча розов и дойде за два дни.
Да се похваля, синът ми най-накрая започна да чете книги на български Simple Smile Има една книга на немски, която нещо не му е интересна и за д ачете подхвана Малкия Никола и сега вече е на петата книга. Много съм доволна, защото той не е ходил на българско училище, можеше да чете, но бавничко и за това предпочиташе на немски.

# 56
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Абе моя уж е ходил на бг училище, но само 1 и 2 клас и чете на български, но му е много трудно. И понеже му е трудно, не иска. Сега се налага понякога да му пиша нещо на уотсап и ми вика най-добре на английски да съм му пишела, можело и на немски де☹ Честно казано никога не съм предполагалa, че ще трябва да пиша съобщения на детето си на английски...Това живота е странно нещо.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 18:37 от PeaPink

# 57
  • Мнения: 1 996
Чета/свалям на български от читанка и рулит. Разтоварващи главата книги последните месеци основно през kindle unlimited на английски, немските им издания обикновено не са включени, а аз за приспиване чета много и си ги избивам 10те евро на месец. Преди търсех и през bookfi, но последните години ме е страх.

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Абс, в спиралата книгите са по-различни. Има езотерика, религия, политика, психология и разни такива.
Романи няма, водеше се духовна библиотека.

Иначе е същото като от читанката да сваляш, само дето имаха два формата: док и пдф.

Моето дете не иска да говори на български, не познава и буквите. На немски също не чете 😳
Въобще - моя пълна противоположност.

Уж щеше да е топло уикенда, а при нас дават облачно, неделя и дъжд, 13С.
И музеите ли затвориха? Неделя исках да идем.
Освен вандерн и домашно кино, друго не се сещам. Някакви идеи?

# 59
  • Мнения: 9 353
Ася,
Музеите затварят от 2 ноември в Хесен, би трябвало да работят в неделя.
Моят син не иска да чете книги нито на български, нито на немски. Съобщения пиша български, само да смеят да се оплачат, че не искат да ги четат. Длъжни са.

Общи условия

Активация на акаунт