Тежко раждане? Доколко е наследствено!

  • 2 935
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 104
Като съдя по познатите ми и техните майки, няма такова нещо.

# 16
  • Мнения: 2 663
И според мен няма никаква връзка-майка ми е раждала сестра ми 24 часа и раждането е било адски тежко,мен е родила по-бързо ,но пак болезнено.
Аз родих Константин адски бързо и лесно без никакви усложнения

# 17
  • Мнения: 1 353
Майка ми не се е оплаквала от раждането на мен и брат ми, а да чуеш мен  Embarassed Но за всеки израза: "тежко раждане", има различен смисъл

# 18
  • София
  • Мнения: 897
Определено няма връзка според мен, всичко е индивидуално, като и всяко твое раждане ще е индивидуално. нали не мислиш, че ако родиш два пъти раждането ти ще протече по един и същи начин?!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Не виждам логика да има наследственост.

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не знам дали е вярно...

  И двете раждания на майка ми са били тежки - брат ми е бил седалищно бебе, 4кг, раждала го е почти два дни  Confused аз съм се родила със секцио, заради отлепена плацента...
  Мойто раждане също беше проблемно. Родих със секцио по спешност.

# 21
  • Мнения: 316
Нямам идея доколко и наследствено, но и аз родих точно като майка ми - изключително леко с абсолютно поносими контракции за около 2 часа, а самото раждане за около 1 час.
Все пак не ми се вярва да е "генетично заложено", защото много приличам на баща си, а с майка ми "нямам нищо общо"  Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 942
Не мисля,че е наследствено.Майка ми е раждала тежко,докато аз и сестра ми,както каза една лекарка"Ама вие и двете като циганките.Хоп в болницата и след малко всичко е приключило"

# 23
  • Мнения: 35 963
а тези, които раждат едното дете леко, а другото - не?!? а други фактори, които са намесени - и те ли са наследствени?!? айде, поредната глупост!

# 24
  • Мнения: 2 784
Майка ми е имала дълги, но безпроблемни  и сравнително безболезнени раждания. Нямала е разкъсвания, шевове.
Аз родих само за 4 часа, сравнително безболезнено, но с епизотомия и шевове. Но пък аз бях на система, а нея е нямало кой да я припира. Оттам и дългото раждане и липсата на разкъсвания.
Но като цяло мисля, че наследствеността тук няма нищо общо.

# 25
  • Мнения: 4 806
мисля, че по - скоро няма връзка.

# 26
  • Мнения: 903
Няма абсолутно никаква връзка.. всеки е различен от другия.

# 27
  • Мнения: 11 004
Поредното суеверие  Rolling Eyes Същото се отнася и за сутрешното гадене - на майка ми й е прилошавало, а на мен не.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Майка ми е родила с 25 шева и двата пъти а аз родих много лесно и двата пъти .  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Майка ми е родила лесно и двата пъти, аз като раждах не беше приказка, но също родих бързо.  newsm78
Мисля, че е строго индивидуално, все пак за това какво ще е бебето и колко ще е "за" бързо да излезе на бял свят, спомагат и гените на таткото, т.е. тук не се касае вече само за връзка майка - дъщеря, а и за такава: мама - татко /неговите "заложби"/ - бебок.

Общи условия

Активация на акаунт