Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

В момента чета ... 67

• 38 702
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
Оф, наистина напоследък срещам много. Сега чета "Преводачът на болести" на Джумпа, това е първата книга от много много време насам, която чета, в която няма грешки. Издадена е обаче преди 20-тина година. Издателството е Жанет-45, пловдивско. 'Сърмите' и на мен ми направиха впечатление.
Мисля да пусна отделна тема за книги за ВСВ, какво ще кажете, дали ще бъде полезна? Както има за дамска литература, фантастика и т.н.

# 661
  • София
Приключих "Плът и кръв" (Мариус Габриел).
Това е една изключително мащабна сага (любовна, историческа и всякаква), обхващаща времеви период от почти един век.
Сюжетните линии са няколко и умело се преплитат с връщания във времето. . Действието/действията се развива/т и в Испания от периода преди и по време на Гражданската война, и в пустинна Аризона, и във джунглите на Виетнам по време на войната, и в Барселона от 70-те години на миналия век, и в Мексико ... Дори и фестивала в Удсток и хипи-културата със своите антивоенни настроения са намерили своето място тук.
Без да съм някаква пуританка, но частта с "плътта" ми дойде прекалено , да не кажа прекомерно "плътна". Еротичните, кръвосмесителни и лесбийски сцени ми дойдоха в повече, както и детайлно засегнатата тематика за накотиците.
Но не мога да отрека, че романът е любопитно четиво , цяла епопея направо... Мисля, че бих го препоръчала умерено  Simple Smile
Оценка 3*

Тъкмо приключих "Ваканцията" на Т.М.Логан и идвам да кажа, че такова разочарование скоро не съм чела...

Благодаря за това мнение. Веднага махнах книгата от wish листата ми Simple Smile

# 662
  • София
Аз често съм намирала грешки в книги и първоначално реших, че аз съм неграмотна - до такава степен не можех да повярвам,че някой може да допусне грешка в книга! Обаче като почнах да проверявам в речника и се оказа, че очевидно е заради нивото на обучение, което е занижено. За съжаление е един затворен кръг. От училище излизат неграмотни деца, отиват в университетите, там си остават на това ниво, връщат се да преподават в училище и произвеждат неграмотни деца.
Аз преподаавам в университет и мога да кажа, че нивото на прием от преди години е занижено, което принуждава преподавателите да занижават нивото на материала и така никога няма да се излезе от този порочен кръг. Все ще намирате грешки в книгите и ще стават повече.

# 663
Постоянно намирам грешки в книги и не мога да повярвам че тези книги са минали през автор, редактор и прочие както си му е реда. Това за мен е похабяване на хартия. Да не говорим за какъв непрофесионализъм става въпрос.
Завършила съм за редактор и там трябват или яки връзки, или някой да умре и пак да имаш връзки за да започнеш работа ако си никой. А ако си някой на някого, издаваш книги с грешки на всяка страница явно. Българска мила картинка...

# 664
  • Bарна, морето, сините вълни
Много трудно изчетох Запомни как ме обичаш, въпреки скромните си 140 страници. Беше ми много скучна, но реших все пак да изкарам докрай. Събрани са разкази на различни автори, които нямат нищо общо помежду си. Единствено на Марк Твен разказите ми допаднаха.
В началото на темата прочетох, че препоръчате Романът на моя живот. Стефан Данаилов. Снощи я започнах в 23:30, но много ме боляха очите и днес я довърших. Хареса ми, дори потърсих още информация и интервюта с жена му.
Може би ще започна Шестото клеймо на Дан Браун, миналата година започнах да я чета, но понякога имам периоди, в които не ми се чете и спрях.

# 665
  • София, България
Значи е по-добре от предишната, за която спомена "Изчезването на Йозеф Менгеле"? И аз съм на такава вълна.

Да, доста по-добре. Пак не е съвсем по моя вкус, но по-добре.

# 666
Здравейте,някакви впечатления от Загадката на клиника"Стийн"?Не ме грабва нещо и се чудя да си губя ли времето с нея.Ще се радвам,някой ако я е чел, да сподели мнение.

# 667
Робърт Джордан - Колелото на времето книга 3 - Прероденият дракон

# 668
  • София
Севилското причастие на Артуро Реверте.Днес си купих Разказът на прислужницата.Знам, че има и филм.Дано ми хареса.

# 669
Има сериал за Прислужницата,а не филм,и е чудесен.
Завърших “ Бегълка” на Коубън и до последия ред ме държа в напрежение.

# 670
  • София
Тамън след Кевин съм приготвила нея, супер. 😀

# 671
Има сериал за Прислужницата,а не филм,и е чудесен.
Знаете ли дали има новата книга продължението на прислужницата в електронен вариант?

# 672
  • Mediterraneo
"Парижкият апартамент" чета. За момента не ми е интересна, но продължавам.

# 673
  • София
Най-сетне посетих библиотеката. Започнах "Тайният живот на пчелите" - много е увлекателна, вече я преполових. Simple Smile
Редактирам - вече я прочетох - първата ми петица за годината. Прекрасна книжка. Нито прекалено кратка, нито протяжно дълга. Топла, човешка, докосваща. Ще изгледам и филма, дано е на ниво.

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 20:44 от Дидка-бандитка

# 674
Прочетох " Магазинчето за чай и щастие" на Мануела Инуса. Дадох й 3 звезди. Толкова лека, че чак скучновата. Четох много положителни оценки за авторката, но поне с тази книга не успя да ме впечатли. Наподобяват книгите на Ребека Рейзин, но тя пише много по-увлекателно, описателно и речникът й е доста по-богат. Чак ми се прииска да се пренеса там, докато я четях. Тази грам не ме развълнува.

Преди това четох " В случай на чудо" на Шен. Макар коментарите да бяха главно отрицателни, реших да я прочета, защото "Крадецът на целувки" ми хареса много. Е, на тази също дадох 3 звезди. Все едно друг я беше писал. На моменти се питах " ама ти сериозно ли го написа това?". Превода ли беше зле, не знам, но не ми допадна. Все пак няма да се откажа от Шен. Харесва ми как пише, като изключим тази. Ще прочета и останалите й книги.

Общи условия

Активация на акаунт