В момента чета ... 67

  • 43 135
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 549
Да, за съжаление не е преведена. На български са преведени "Песента на Соломон", "Джаз", "Борец", "Възлюбена", "Бог да бди над детето", или поне а тези намирам. Но не знам колко лесно се откриват за четене.

# 196
  • София
  • Мнения: 5 939
"Възлюбена" ми отлежава на Киндъла, че нещо след "Песента на Соломон" не ми се почваше. Но трябва да я пробвам.
Иначе започнах "Рибарят" от Сиела, засега е увлекателна, но съм съвсем в началото.

# 197
  • Мнения: 109
Здравейте, търся "Възлюбена" на Тони Морисън, ако някой я има, ще се радвам да сподели. Благодаря много предварително!

dorakoteva@abv.bg

# 198
  • София
  • Мнения: 6 210
Напоследък чета коренно различни романи - или нещо леко за развлечение, или нещо по-сериозно написано.

От леките - трета и четвърта книга от Саксонските хроники на Б. Корнуел. Утред от Бебанбург категорично се утвърждава като Джак Ричър на тъмните векове Satisfied.
Прочетох и новия роман на Гришам A time for mercy - среща с познатите герои от "Време да убиваш". Да си призная, започнах го с резерви, но в крайна сметка ми допадна. Обичам да чета юридически трилъри. Е, няма я вече онази тръпка и изненада, които ме спохождаха преди 20+ години, когато разгръщах романите на Гришам, но все пак ми допадна с южняшката си атмосфера, съдебните казуси и човешките истории. До голяма степен книгата е клише или поне авторът върви по една пътека, която познава много добре, но нямах проблем с това.

И сега по-сериозните четива Simple Smile Много ми харесаха "Мемоарите на Адриан" от Маргьорит Юрсенар, както и "Блед пейзаж с хълмове" на Ишигуро. Първата ме очарова не толкова със сюжет, колкото с майсторския начин на писане, беше удоволствие четенето на тази книга. А Ишигуро си е Ишигуро, още с първия си роман се заиграва с въображението на читателите.

# 199
  • Мнения: 109
Здравейте, търся "Възлюбена" на Тони Морисън, ако някой я има, ще се радвам да сподели. Благодаря много предварително!

dorakoteva@abv.bg
Напишете в Гугъл "книжен пазар "възлюбена" тони морисън".

Благодаря, объркала съм темата. Мислех , че пиша в Търсене на електронни книги.

# 200
  • Мнения: 537
Джаред Мейсън Даймънд - Пушки, вируси и стомана

# 201
  • Варна
  • Мнения: 1 184
Има намаления за черен петък, ще купувате ли нещо интересно за четене и изгодно?

# 202
  • София
  • Мнения: 22 887
Аз купих от Ера и Сиела на техните промоции, до края на годината съм пас. 😂

На Сиела взех две от книжките за Маргаритка и "Сам в къщи" за детето. И за подарък " У майкини", Сиромахов аз не мога да си го причиня, но знам, че ще се хареса.
 Иначе купих и този адвент календар с детски кнежки от Амазон, много ми хареса.

# 203
  • Мнения: 2 184
Браво за Адвент календара!

# 204
  • Мнения: 960

Попаднах на тази книга в библиотеката.
Доста ме измъчи в началото.
Даже исках да споделя тук, но се радвам че не избързах.
Наистина в началото ми вървеше трудно. Изведнъж се изсипаха няколко поколения жени.
Обърках се , защото се появяваха и нови герои, деца, мъже.
По едно време спрях да си   припомням кой на кого беше родител.
Но не се отказах. Книгата ми хареса.
По-изящно описание на герои не бях срещала, но все пак и автора е жена.
Няма претупани моменти. С много любов авторката е изградила образа на всяка една своя героиня.
Три поколения жени преминават през повратностите на войни и смяна на диктатури.
Всяка плаща своята цена. В книгата се споменава и за нашествие на българи през 1945г.
А всичко започва през 1999г, когато внучката се завръща при болната си майка и открива, че всеки има тайни, които пази. И трябва да се мълчи. Мълчат, защото го изисква времето, в което живеят. Мълчат за да оцелеят.
Истинското лице на войната всъщност се нарича алчност. Не национализъм, не расизъм или идеологизъм. Всичко се свежда до човешката алчност. Сменят се режимите, но не и хората. Те само смъкват старите униформи
 и нашивки. След това обличат тези ,на новата власт и продължават живота си. Или поне се мъчат да го продължат някак си. Съседите се настаняват в къщата ти, а ти се примиряваш с кочината. Буквално. Времето на комунизма, когато "всичко е общо и нищо не е нечие". Това е цитат от книгата.Стана дълго, но от резюмето към книгата останах с очакване за бързи обрати и тайнствени събития. Оказа се, че книгата е повече документална, отколкото развлекателна. Заслужава си.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 05:47 от МАРИ77

# 205
  • Мнения: 6 346
Много интересно, не бях попадала изобщо на тази книга.

А аз, освен че съм на края на "Неортодоксална" и мисля после да продължа с втората част, тази сутрин започнах и новата книга на Ева Гарсия Саенс де Уртури - "Аквитания". Води се исторически трилър. Малко объркано започва, но имам големи очаквания, книгата нашумя много.

# 206
  • Перник
  • Мнения: 277
Много ми хареса описанието на "Унтерщат", аз се почувствах по същия начин-първоначално ми беше скучен, после ми стана изключително интересен. Просто трябва да си съсредоточен и да го четеш на спокойствие, за да проследиш кой кой е.

# 207
  • София
  • Мнения: 495
Последните месеци нямах никакво време за художествена литература и много бавно прочетох Когато порасна искам да стана чужденец. Не ми хареса особено. Историите си приличат и са прекалено лични- къде живял, в кое училище учил и т.н., като повечето оплюват българското образование. Мислех, че ще има по- общи наблюдения за културата, манталитета и начина на живот в чужбина, а не ежедневни перипетии как си намерил квартира. Все пак има някои любопитни съдби и професионални поприща.
Прочетох и Фонтани на мълчанието- и на нея сложих 3 звезди. Като цяло не е лоша, но краят й ми се видя леко захаросан и претупан. Останаха някои линии недостатъчно изяснени.
Сега съм започнала Вратата на Магда Сабо и учудващо добре започващият испански криминален роман Уморените богове от Андрес Перес Домингес. Продължавам ги с интерес.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Започвам "Законът на детето" от Иън Макюън. Четох "Изкупление" и ми хареса. Напоследък четенето ми върви трудно. Дори не искам да мисля защо е така,  но мисля, че отново съм с хубавата книга.

# 209
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
По  НВО дават "Щиглецът".

Общи условия

Активация на акаунт