В момента чета ... 67

  • 43 280
  • 733
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 539
Емил Зола - Вертеп

# 181
  • София
  • Мнения: 3 291
Деволюция и на два-три пъти я заглеждам и още се чудя. Happy Mijjj ツ, ще чакам да кажеш.
Сега съм на предисторията на Игрите на глада, малко тийн ми идва с драмите на горкия Сноу, но ще я изкарам до края, не е чак толкова зле.

# 182
  • Измир
  • Мнения: 644
Завърших "Момчето с раираната пижама ". Малка по обем книжка. Бързо се чете. Мен ми хареса.
Сега се връщам на "Червеношийката" на Несбьо. От тук научих, че има хронологичен ред в поредицата за инспектор Хуле.

# 183
  • Мнения: 10 691
Деволюция и на два-три пъти я заглеждам и още се чудя. Happy Mijjj ツ, ще чакам да кажеш.

За момента (малко след 100-тина страници) съм с чудесни впечатления от книгата.
Напомня ми по нещо на "Глад" , но без свръхестествен елемент за сега.
Надявам се да остана доволна до края, защото с книгите на "Сиела" все си имам едно наум Simple Smile

Благодаря ви за препоръката за "Неортодоксална"!
Попаднах на една статия за подобни книги и в нея препоръчваха като подобна "Образована" на Тара Уестовър, която е за мормони. Някой чел ли я е?

# 184
  • Мнения: 3 342
Попаднах на една статия за подобни книги и в нея препоръчваха като подобна "Образована" на Тара Уестовър. Някой чел ли я е?

Преди дни я завърших и наистина много ми хареса. Различна история, при това написана добре, провокира въпроси и предизвиква размисъл, чете се леко въпреки тежката тематика, любопитна и интересна като факти (аз лично не знаех почти нищо за мормоните). Препоръчвам я.

# 185
  • Мнения: 2 228
Имам на киндълс Educated ,предполагам е същата...

# 186
  • Мнения: 3 342
Да, същата е.
Много лесно може да се проверяват различните издания на книга, когато се отиде в Goodreads, напише се заглавието на книгата най-горе в Search Books (включително и на български език), a след това под описанието на книгата се цъкне на Other Editions.

# 187
  • Мнения: 451
Прочетох "50/50 убиец". Започна много добре, към средата се разводни, краят въобще не ме убеди.
Сега чета "Възлюбена" на Тони Морисън и едвам се отлепям от нея. Напълно заслужен Пулицър и впоследствие Нобелова награда. Това ми е първата нейна книга и със сигурност няма да е последната, очарована съм от стила на авторката.

# 188
  • Мнения: 3 417
Възлюбена    много ми хареса.

# 189
  • София
  • Мнения: 690
Преди 2 дни си мислех точно за “Възлюбена” Simple Smile чела съм я преди 20 и кусур години и си мислех, че ми се препрочита отново.
След вашите коментари, момичета, това става належащо Simple Smile

# 190
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
"Възлюбена" доколкото знам е първата книга от едноименната трилогия.

# 191
  • Мнения: 3 417
Така е . Но книгите са просто цикъл , не са свързани помежду си . Обща тематика.
Другата издадена на български е Джаз.
 Засега съм чела само Възлюбена . 

# 192
  • София
  • Мнения: 690
Така е . Но книгите са просто цикъл , не са свързани помежду си . Обща тематика.
Другата издадена на български е Джаз.
 Засега съм чела само Възлюбена .  

И “Джаз” съм чела Simple Smile но и тя пак ще се чете.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 566
Аз четох Love на Тони Морисън и изключително много ми хареса.

# 194
  • Мнения: 3 417
Аз четох Love на Тони Морисън и изключително много ми хареса.
Тя не е преведена нали

Общи условия

Активация на акаунт