В момента чета ... 67

  • 43 274
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 417
Трилогията на Алиенде е в този ред: „Къщата на духовете“ , „Дъщеря на съдбата“  и „Портрет в сепия“. Жанра е магически реализъм. Не всичко на Алиенде харесвам, но тези са ми любими.
Благодаря за уточнението . Това го знам.
Питах как са двете следващи - сравнени с първата .

# 256
  • Мнения: 47
И другите две са хубави, но "Къща на духовете" ми хареса най- много. Препоръчвам ви и филма по книгата, ако не сте го гледала. С Джеръми Айрънс, Мерил Стрийп, Уинона Райдър, Глен Клоус, Антонио Бандерас.

# 257
  • Мнения: 3 417
И другите две са хубави, но "Къща на духовете" ми хареса най- много. Препоръчвам ви и филма по книгата, ако не сте го гледала. С Джеръми Айрънс, Мерил Стрийп, Уинона Райдър, Глен Клоус, Антонио Бандерас.
То точно съм го гледала безброй пъти и от там една от причините да не съм чела книгата може би.

# 258
  • Мнения: 1 990
Алиенде има и една не толкова популярна книга - "Моята измислена страна". Много ми беше харесала, когата я четох и е любопитна с това, че рязказва повече за Чили. Предпоръчвам я.

# 259
  • Мнения: 8 229
Завърших "Спасението на Хенингтън" на Патрик Нес. Тази книга трябва да се чете с по-високо темпо, за мое съжаление аз дълго я влачих. Не мога да определя жанр, към който да я приравня. Чела съм няколко други книги на Нес, любопитното тук е, че това е дебютния му роман. Имам чувството, че е дал пълна свобода на въображението си и се е забавлявал неимоверно при писането му. Сякаш е проверявал докъде може да стигне. Има доста интересни персонажи в романа около, които се върти историята. Сюжетът сякаш остава малко встрани и не е основната движеща сила в романа. Героите го движат, с техните лични терзания, избори, мечти. И Водачката на стадото носорози, което броди из Хенингтън. Много е интересен нейният образ. Странен е романът, не би се харесал на всеки. Много неща остават недоизяснени, но това не дразни. Хем е важно, хем и  няма кой знае какво значение.
Давам ѝ 4 звезди от 5. Ако бях успяла да я прочета по-бързо, сигурно щеше да е твърдо 5 звезди.

# 260
  • София, България
  • Мнения: 631
Здравейте, влизам да се отчета. В момента съм на малко повече от половина от новата книга на българския писател Благой Д. Иванов "Мазето". Това е първият му роман, психологически трилър. Разказ на един серин убиец. Книгата е доста интересна и бързо се чете.
Паралелно чета електронно "Малкият парфюмериен магазин близо до Шанз-Елизе" на Ребека Рейзин. Почти на финала съм.  Чела съм и другите книги на авторката и ми харесват. Леки, неангажиращи.
Тази може би за момента ми е любима, защото има и съзтезателен характер, който аз много обичам.

# 261
  • София
  • Мнения: 22 947
Ще ми е интересно мнение и като свършите "Мазето", пробвам различни български автори и все не мога да си намеря моят. 😀

# 262
  • Мнения: 3 417
Ще ми е интересно мнение и като свършите "Мазето", пробвам различни български автори и все не мога да си намеря моят. 😀

Зависи точно какво обичате да четете .
Мога да препоръчам някои

Ангелски езици - Димитър Динев , Камбаната - Недялко Славов .  Книгите на Виктор Пасков - като начало -  Балада за Георг Хених  / Германия , мръсна приказка  и Аутопсия на една любов / .
Книгите на Николай Грозни / Гроздински / - Вундеркинд .
 Хайка за вълци - Ивайло Петров . 
Разбира се може би сте ги чела .

# 263
  • София
  • Мнения: 22 947
Да, извинявам се, не уточних, за съвременните български автори говорех. Благодаря за предложенията.
Една от последните български книги, които четох беше "Тяло под роклята", но не ми хареса особено.

# 264
  • Мнения: 3 417
Да, извинявам се, не уточних, за съвременните български автори говорех. Благодаря за предложенията.
Една от последните български книги, които четох беше "Тяло под роклята", но не ми хареса особено.

Динев , Славов , Гроздински са си съвременни автори определено .
Пасков е пак от нашето съвремие.  Като цяло предложените книги са съвременни . По-стара е Хайка за вълци - която пренебрегвах и аз дълги години . Но сред всичките тези за мен е най -добрата .
Тяло под роклята не съм чела и сигурно няма да я чета .
Аз трудно се сработвам с български автори . Тези засега са ми фаворити - точно в съвременна българска литература  .
Няма как да  сложим Пасков сред класици като Йовков и Димов и Талев например.

# 265
  • София, България
  • Мнения: 631
Ще ми е интересно мнение и като свършите "Мазето", пробвам различни български автори и все не мога да си намеря моят. 😀

Ами почти приключих, остана ми само последната глава. Като цяло е интересна и добре написана според мен, но трябва да предупредя, че е за хора, които имат интерес от криминални, психотрилъри и подобни. Аз например имам инетерес от Криминални досиета, Криминология и тем подобни, за това и книгата ми допадна.
Влизаш в главата на един сериен убиец, който се бори със своите демони в името на любовта. Утре като прочета и последната глава, ще мога още по-ясно да кажа какво ми е мнението, защото често художествени книги с подобна тематика ме оставят разочарована с финала си.

# 266
  • София
  • Мнения: 22 947
На мен също ми е от любимите жанрове. 😀

# 267
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Няма как да  сложим Пасков сред класици като Йовков и Димов и Талев например.

Не е и необходимо. Само времето слага "класика" над името на някой автор.

# 268
  • Мнения: 3 417
Няма как да  сложим Пасков сред класици като Йовков и Димов и Талев например.

Не е и необходимо. Само времето слага "класика" над името на някой автор.
Относно времеви отрязък . Класик е нещо относително.
За мен Пасков си е съвременен автор .

# 269
  • Мнения: X
Последните две книги, които прочетох и определено препоръчвам са Момичето на скалата и Палми в снега.
Страхотни книги, особено втората за дълго ще остане в мислите ми и сега ще ми трябва малко технологично време, за да успее нова книга да грабне вниманието ми след тези двете.

Общи условия

Активация на акаунт