КАРТИ ТАРО - ТЕМА 24

  • 20 914
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 767
Jaienvie и аз съм на същото мнение като теб, не е много положителна комбинацията, но пък може да се извлече много информация и това да е полезното, защото са три големи аркана и трите много силни като послание.
Справедливостта Смъртта Глупакът

На много места съм чела за Спаведливостта, че е карта на кармата, на кармичните връзки. Ето едно много хубаво и логично обяснение на думата " карма" и съответно на справедливостта:

  „На санскритски думата „Карма“ означава „действие“. Да живееш и да действаш е едно и също. Цялата Вселена е една велика непрекъсната деятелност, управляваща се от едни неизменни закони на справедливостта – законите на Кармата.“ 
Елена Блаватска

„Всяко действие във вселената е резултат на предшестващи причини, и в същото време е причина на последващи действия. Получава се една непрекъсната верига от причини и действия, които, като общ резултат, дават живота на самата Вселена. Оттук й значението на Кармата се разбира като закон на причинността.“
Елена Блаватска

„Положението, в което ние се намираме във всяка дадена минута, се определя от строгите закони на справедливостта и никога не зависи от случайност. „Случайност“ е понятие, създадено от невежи; в речника на мъдреца няма такава дума. „
Елене Блаватска

Когато човек осъзнае това и си признае пред себе си, че е безсилен до промени миналото и съответно бъдещето, Справедливостта намалява силата си. Когато нещо спре да съществува / Смъртта / на негово място идва друго, ново / Глупакът/ но готови ли сме, искаме ли го, можем ли да поемем риска да отсъдим / Спаредливостта /

# 721
  • Мнения: 1 544
Ето и моят прочит на картите. Чела съм, че Глупакът на трета в повечето случаи дава сравнително добър изход за ситуация. Но трябва пред него да има активни карти. Тук няма как да стане обаче.
Вижда се, че нещата тук се коренят в стари, неразрешени проблеми, които са трупани с години по Справедливостта на първа и на тях не е обръщано внимание, буквално замитанини под килима,някой се чувстваш се жертва,без да осъзнаваш,че сам си се вкарал в този филм. И няма как да се разрешат, няма пробив, няма активна дворцова карта. Три ГА, строени така, че крещят нуждата от промяна и рестарт. Който обаче няма да се случи. Глупакът е предшестван от ситуационен аркан кати Смъртта.Необходимост от промяна, колкото и болезнена да е тя. Смъртта бележи и съпротивлението срещу промяната.
Но тук няма как да се осъществи Глупакът,според мен. Ще си остане желанието за промяна, за глътка свеж въздух, за разрушаване на старото, но...Без промяна на този етап.

# 722
  • Мнения: 4 706
Леле колко апокалиптично! Някога картите казват ли нещо хубаво? Или щом човек се допитва е защото има проблем. Ако на мен ми се паднат такива карти и да искам промяна, няма да имам сила да направя нещо... направо ще ме смажат психически.

# 723
  • Мнения: 4 767
Някога картите казват ли нещо хубаво? Или щом човек се допитва нещо е защото има проблем.

Много точно казано -  човек стига до картите и се допитва винаги, когато има проблем или е неуверен как да постъпи или не приема нещо случило се, затова и картите дават една картина/анализ, да се види ситуацията, да се помисли къде е причината/проблема и да се продължи напред.

Менарини, аз не виждам нищо лошо в това, че не може да се продължи/промени нещо точно в този момент,  може да е за хубаво. " Всяко зло за добро!" Понякога страхът от грешки е най- добрият изход, т.е. предпазва ни.

# 724
  • Мнения: 1 544
Има нещо такова Simple Smile

Но има и друго - картите не бива да се гледат една по една, а в комбинация. Тогава могат да дадат и позитивен изход.
Има и трето - обикновено питаме за проблем, а нямаме сили да понесем какво ни казват картите. Те са безпристрастен инструмент. Питаш ли за любов, когато си щастлива?  Питаш ли за здраве, когато си здрава?

Основният проблем е, че хората искат да чуят цветя и рози и мозъкът им отхвърля всичко друго. Ето ти след време Справедливостта.Картите ти казват къде се корени проблема, но теб отговора не те кефи. Замиташ го под килима и готово.

# 725
  • Мнения: 408
А и тук картите не бяха толкова отрицателни.На пръв поглед означава комбинацията,че съвсем логично приключва нещо,за което не е положено усилие във времето и след него идва нещо ново,което може и да е много хубаво и положително.Човек не трябва да се отчайва от картите,а само да са му в помощ.Друг е въпроса,че много зависи и кой как възприема картите.Може за някой Глупак на трета позиция,винаги да значи добър изход и картите да му говорят съвсем други неща.

# 726
  • Мнения: 1 544
Тук не съм съгласна. Не може карти да се тълкуват на който както му скимне.
Истината е само една и тя не е въпрос на субективна гледна точка.
Което съвсем не значи, че моето тълкуване е вярно и напълно безпогрешно.
При 3 ГА в такава подредба няма движещия инструмент. И то два тежки ГА като Смъртта и Справедливостта.
Смъртта е и противопоставяне на промяната.
Няма активна дворцова карта, която да задвижи процеса, затова не смятам, че реално Глупакът ще даде мечтаната глътка свеж въздух.

# 727
  • Мнения: 990
В моята практика Глупакът е също енергия на бездействие

# 728
  • Мнения: 1 671
Навсякъде пишат, че картите са възприемане,  усещане, на един му говорят по един начин на друг по различен
Доста книжки към колоди съм разгледала всяка авторка споделя, че Ние сами трябва да усетим картата, а не да следваме рамки
Самите Ние сме различни, за мен Красиво е едно , за друг е друго
Аз лично уважавам всяко тълкуване... Затова всеки може да даде мнение и да пречупи тълкуването от неговото усещане и вътрешен глас.... Simple Smile
Естествено, че трябва да се познават и основните значения
Аз не харесвам пък и наизустяването...
Една карта може и да Ни говори с хиляди думички...зависи и от другарчетата и до нея...
Карта Смърт е промяна ... това не ли движение, нещо да си отиде и да се роди Ново и това новото идва с Глупака
Бих добавила допълнителни карти на някои големи аркани, да се разбера как ще дойде тази промяна ? Simple Smile
Един обикновен пример: когато използвам колкодата ми Green Witches Tarot, там символиките на доста карти нямат общо с традиционното тълкуване, водещи са цветове, птици, растения, пейзаж... всяко символче говори..
Така, че зависи и с каква колода четем карти

# 729
  • Мнения: 89
Навсякъде пишат, че картите са възприемане,  усещане, на един му говорят по един начин на друг по различен
Доста книжки към колоди съм разгледала всяка авторка споделя, че Ние сами трябва да усетим картата, а не да следваме рамки
Самите Ние сме различни, за мен Красиво е едно , за друг е друго
Аз лично уважавам всяко тълкуване... Затова всеки може да даде мнение и да пречупи тълкуването от неговото усещане и вътрешен глас.... Simple Smile
Естествено, че трябва да се познават и основните значения
Аз не харесвам пък и наизустяването...
Една карта може и да Ни говори с хиляди думички...зависи и от другарчетата и до нея...
Карта Смърт е промяна ... това не ли движение, нещо да си отиде и да се роди Ново и това новото идва с Глупака
Бих добавила допълнителни карти на някои големи аркани, да се разбера как ще дойде тази промяна ? Simple Smile
Един обикновен пример: когато използвам колкодата ми Green Witches Tarot, там символиките на доста карти нямат общо с традиционното тълкуване, водещи са цветове, птици, растения, пейзаж... всяко символче говори..
Така, че зависи и с каква колода четем карти

Мда, колоди много и различни, но истината е една. Всеки може да си фантазира колкото иска. Въображението, не всякога е лошо нещо, стига да е в зравословни граници. Все пак, да не забравяме, че различните колоди, са правени от различни хора, според техните виждания. Несериозно е да се твърди, че с различните колоди, ще имаш различен или по-добър развой на нещата.

# 730
  • Мнения: 1 544
Star, липсваше ми в темата !
Ползвам колода на Уейт. Недорасла съм за други.
За мен основното е познаване на картите и много практика с тях, не свободни интерпретации , много се страхувам от последното.

# 731
  • Мнения: 408
Аз исках да кажа,че има значение кой колко е напреднал с картите и как ги възприема.Например човек,който е запомнил че Глупак на трета позиция винаги значело добър изход, няма смисъл изобщо да гледа другите 2 карти преди него.И ако не знае кои карти са активни,или че само големи аркани в повечето случаи не показват действия.За него картите ще са положителни,не защото е пожелателно,а защото такова е общото значение за картата на трета позиция и така е наизустено.Затова се гледат всички карти,а не една по една.Но така вече става малко по -трудно.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 14:16 от Jaienvie

# 732
  • Мнения: 89
Аз исках да кажа,че има значение кой колко е напреднал с картите и как ги възприема.Например човек,който е запомнил че Глупак на трета позиция винаги значело добър изход, няма смисъл изобщо да гледа другите 2 карти преди него.И за него картите ще са положителни,не защото е пожелателно,а защото такова е общото значение за картата на трета позиция.Затова се гледат всички карти,а не една по една.Но така вече става малко по -трудно.

Много рядко Глупака на трета позиция, означава относително добър изход. Винаги зависи от предходните карти. В комбинацията, която се обсъжда, за мен е - наивност и недооценяване на реалните обстоятелства, без реална преценка на предстоящите препятствия. Наивно е, да вярваш, че ако човек се промени, всичко ще бъде по-старому. Дори, да решат двамата да продължат заедно, никога няма да бъде същото. А кой иска да бъде в такава връзка. Колкото и да се мислим за широкоскроени хората, не сме такива. Винаги остава едно вътрешно чувство, което те изяжда. Това рано или късно отново ще доведе до край.
Когато, вече няма доверие, всичко останало е без значение.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 14:38 от The Star

# 733
  • Мнения: 1 671
Навсякъде пишат, че картите са възприемане,  усещане, на един му говорят по един начин на друг по различен
Доста книжки към колоди съм разгледала всяка авторка споделя, че Ние сами трябва да усетим картата, а не да следваме рамки
Самите Ние сме различни, за мен Красиво е едно , за друг е друго
Аз лично уважавам всяко тълкуване... Затова всеки може да даде мнение и да пречупи тълкуването от неговото усещане и вътрешен глас.... Simple Smile
Естествено, че трябва да се познават и основните значения
Аз не харесвам пък и наизустяването...
Една карта може и да Ни говори с хиляди думички...зависи и от другарчетата и до нея...
Карта Смърт е промяна ... това не ли движение, нещо да си отиде и да се роди Ново и това новото идва с Глупака
Бих добавила допълнителни карти на някои големи аркани, да се разбера как ще дойде тази промяна ? Simple Smile
Един обикновен пример: когато използвам колкодата ми Green Witches Tarot, там символиките на доста карти нямат общо с традиционното тълкуване, водещи са цветове, птици, растения, пейзаж... всяко символче говори..
Така, че зависи и с каква колода четем карти

Мда, колоди много и различни, но истината е една. Всеки може да си фантазира колкото иска. Въображението, не всякога е лошо нещо, стига да е в зравословни граници. Все пак, да не забравяме, че различните колоди, са правени от различни хора, според техните виждания. Несериозно е да се твърди, че с различните колоди, ще имаш различен или по-добър развой на нещата.

По добър развой не съм споменала, но прочита на разл. Колоди не е същия определено !
Това дали е сериозно или несериозно всеки сам определя.
Фантазия е различно от интуиция и усещане.
Както Вашето разбиране, "прочит"  от моето мнение  е съвсем различно от това, което желая да споделя.
Не съм *голям специалист* не ангажирам никого с моето мнение.
#bepositive Simple Smile

# 734
  • Мнения: 89
Навсякъде пишат, че картите са възприемане,  усещане, на един му говорят по един начин на друг по различен
Доста книжки към колоди съм разгледала всяка авторка споделя, че Ние сами трябва да усетим картата, а не да следваме рамки
Самите Ние сме различни, за мен Красиво е едно , за друг е друго
Аз лично уважавам всяко тълкуване... Затова всеки може да даде мнение и да пречупи тълкуването от неговото усещане и вътрешен глас.... Simple Smile
Естествено, че трябва да се познават и основните значения
Аз не харесвам пък и наизустяването...
Една карта може и да Ни говори с хиляди думички...зависи и от другарчетата и до нея...
Карта Смърт е промяна ... това не ли движение, нещо да си отиде и да се роди Ново и това новото идва с Глупака
Бих добавила допълнителни карти на някои големи аркани, да се разбера как ще дойде тази промяна ? Simple Smile
Един обикновен пример: когато използвам колкодата ми Green Witches Tarot, там символиките на доста карти нямат общо с традиционното тълкуване, водещи са цветове, птици, растения, пейзаж... всяко символче говори..
Така, че зависи и с каква колода четем карти

Мда, колоди много и различни, но истината е една. Всеки може да си фантазира колкото иска. Въображението, не всякога е лошо нещо, стига да е в зравословни граници. Все пак, да не забравяме, че различните колоди, са правени от различни хора, според техните виждания. Несериозно е да се твърди, че с различните колоди, ще имаш различен или по-добър развой на нещата.

По добър развой не съм споменала, но прочита на разл. Колоди не е същия определено !
Това дали е сериозно или несериозно всеки сам определя.
Фантазия е различно от интуиция и усещане.
Както Вашето разбиране, "прочит"  от моето мнение  е съвсем различно от това, което желая да споделя.
Не съм *голям специалист* не ангажирам никого с моето мнение.
#bepositive Simple Smile

Чудесно, нищо не сте разбрали от написаното.

Общи условия

Активация на акаунт