Рисуване за начинаещи и не само - 9

  • 50 550
  • 746
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 661
Здравейте. В събота ходих на рисува е с вино и толкова ми хареса, че от тогава само гледам разни уроци и се надъхвам да опитам нещо сама.
Искам да си поръчам скицник, акрилни бои и четки. Ще поръчам онлайн и се надявам да попадна на хубави такива. Като цяло крайната ми цел е да усъвършенствам някоя картина, която след това да нарисувам на по-голямо платно и да я окача в спалнята. Знам, че не така работят нещата с изкуството и рисуването като цяло, но аз никога не съм рисувала, а ми се иска да направя нещо, което ще се впише в интериора ни и да знам, че си е мое.
Нервен Хамстер, гледала ли си някъде уроци за рисунките ти, много ми харесаха първите, които качи, особено тази с белите цветя 😍
Скрит текст:

# 301
  • Мнения: 4 007
По уроци гледам, да. Няколко са само от картинки, цветята бяха от видеа, ама няма да ги намеря отново, никакъв шанс Grinning гледам ги в ютуб, търся на английски acrylic paint beginner и от там вече ходя по препоръчаните видеа в дясно и от там като си харесам картинка и отварям видеото.

# 302
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Днес след разчистване се засилих да изхвърля този опит за абстракт, но ми се прищя  преди това да се опитам да я спася. Може ли някакви идеи за корекции на цветове, хора, проекция, изобщо каквото се сещате 😃...

# 303
  • Мнения: 3 118
Зелено камъче, за да не висят във въздуха може да загатнеш повърхността, на която са стъпили хората. Иначе ми харесва картината ти, в никой случай не е за изхвърляне Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 11:18 от Пит

# 304
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
На мен ми харесва как висят хората, както и цветовете. Единственото, което ми се наби на очи е празното пространство над тях, което може да се запълни с още хора в далечината

# 305
# 306
  • Мнения: 758
Камъче, не я изхвърляй и фона е хубав

# 307
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Камъче, не я изхвърляй и фона е хубав
За сега обмислям идеите, със сигурност ще пробвам да до рисувам нещо преди да я метна. И ще ви покажа резултата.

# 308
  • Мнения: 5 317
Камъче,на мен ми харесва така,хич не е за изхвърляне.Бръм ,чудесен пейзаж. Тези 3 днес изпратих към нови собственици,надявам се да им паснат, с голям мерак и положителна енергия  съм ги фантазирала.Много са ми на сърце,вероятно защото са ми от първите.  

# 309
  • Мнения: 5 271
Камъче, на мен пък в този вид много ми харесва.
qeq, втората ми пасва най-много.
И още една

# 310
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Камъче, на мен също ми харесват висящите хора, има мисъл в това. Само оправи малко светлосенките на някои чадъри.
Страшни котки пак.

# 311
  • Мнения: 3 118
Пълните ми очите и душата с тези красоти!

Brumm
, изключително много те бива да пресъздаваш вода до най-дребни детайли! Blue Heart

qeq, а твоите котки всеки път ме усмихват колко са специални.  Animal Heart Eyes Cat (доброволно и аз се оставям да ме въртят на малкия си пръст тези създания). А не ми се мисли колко труд седи зад това точкуване ..

# 312
  • Мнения: 5 317
Благодаря Пит,радвам се,че носят настроение.Едно,че бавно стават,друго,някой да те остави.Ей така, като си полегне Бабушка,ти чакай да точкуваш,няма кой да ти даде.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 20:39 от qeq

# 313
  • Мнения: 36 468
Тези дни си купих хубави моливи Фабер Кастел - още не съм свикнала да рисувам с тях и нямам нищо завършено. Пробвах да нарисувам един корейски актьор, за съжаление с рисунката стана инцидент (разлях нещо върху нея и я хвърлих). В момента ми се отщя да рисувам портрет, ще пробвам с цветя.
Все пак исках да похваля магазин Импресия, защото заедно с моливите ми подариха автоматичен молив Фабер Кастел и тефтер Heart Eyes
Ето портрета, преди да го унищожа:

# 314
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Престрашавам се да се включа и аз. От сума ти месеца се каня да си извадя боите, но покрай нз колко часови работни дни, все не стигам дотам.

Е, днес се наканих.

За пръв път рисувам нещо минималистично, а може би от дете не съм рисувала нещо, без да гледам от снимка.. Малко имах нужда си освободя съзнанието.

Издавам, че имам тук една доста завяхнала коледна звезда и първо щях да рисувам нея. Отказах се накрая, но все пак взех идеята за цветовете. Листата са съвсем други, с други думи няма такова растение, но така ми излезе спонтанно изпод четката...



Общи условия

Активация на акаунт