Любители на Котки - Тема 151

  • 24 125
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 448
И Блеки е в час с батко си Joy
(всъщност баткото се оплака, че не може да учи от него 🙄)

# 736
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
Lokum40, как поставиха диагнозата? Доколко е сигурна? Можеш да ми пишеш ако искаш на лични. Ние минахме през това Sad

# 737
  • София
  • Мнения: 1 103


Да се представим и ние. Това е нашият малък Рони, британец на 2 месеца. Тук спи прегърнал любимата се мишка за игра. Котето има два основни режима на работа засега, сън и яко беснеене, редуващи се през 1-2 часа, както и няколко по-кратки програми като чистене и ядене.
 Предстои ни първа ваксина другата седмица и се чудим коя да изберем 3 или 5 валентната. При положение, че котето няма да излиза май ще се спрем на по-леката. Правилно ли разсъждавам?
 И още един въпрос, ползвали ли сте спрей за отблъскване и има ли ефект? Проблемът е, че много го привличат кабелите. Вече реагира на "не" и сме ги скрили доколкото може, но завалията се изкушава. Иначе играе много и с играчки, мишки, въженца, топчета и е голяма веселба вкъщи.

# 738
  • София
  • Мнения: 12 202
Предстои ни първа ваксина другата седмица и се чудим коя да изберем 3 или 5 валентната. При положение, че котето няма да излиза май ще се спрем на по-леката. Правилно ли разсъждавам?
Страхотен е!
Ние слагахме петвалентна, но това е защото лятото ще е навън на село на къщата. Първите бяха петвалентни, но сега последната беше тривалентна, казаха че е достатъчно. Реваксинациите ще са с петвалентна отново през година.
Консултирайте се с ветеринарният ви лекар, но моите смятат, че тривалентна за котета, които не излизат е достатъчна.

Покрай ваксинацията началото на седмицата, транспортната клетка с пеленка вътре я оставихме в детската. Сега редовно Страх си спи в нея и през деня и през ноща. Не че през ноща последните вечери спи особено и ни побърква. Днес четирите, аз и трите деца, се опитваме да го държим максимално буден и да си играем с него през деня, с надеждата това да помогне през ноща да не ни буди всички.

# 739
  • Мнения: 5 300
На тази снимка дори не мога да и измисля описание, просто Пантьо...сърдит Пантьо. Grinning

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 909
Много лошо гледа този Пантьо 😁😁😁, чак ми идва през телефона да му се извиня😻

# 741
  • Мнения: 5 300
Понякога като гледа така ми прави асоциации с The Grumpy Cat. Grinning

# 742
  • Мнения: 9 767
Чета ви със закъснение, bubalesa, от работа не стигам до форума. Нагледах се на снимки днеска, еми чудни са всички! Да му се прииска на човек да откачи официално и да си домъкне още 10-20 вкъщи. Дано си е намерило дом малкото коте от средата на темата, видях го преди седмица-две в нашата клиника, много е сладинко, ветовете не спираха да го мачкотят.
Пантьо си е Кольо вече в моята глава, ама много му отива Grinning
За храненето.. аз се предадох и давам по половин пауч по 3 пъти на ден на всеки, демек 150 гр. на котка и околко 50 гр. суха храна. Много ли е, не е ли много, не знам, ама са ми слабинки и двамата, Ади още се възстановява и е 5 кила едва, малкият последно беше 3 и половина, ама той би трябвало да е на половин година и има още да расте. Ще търся сега снимки да ви добавя Simple Smile))








И някой питаше, правят ли котките бели. Ми, не, никога Grinning

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 16:24 от noragami

# 743
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
Бени нали си е рижав, на сърце ми е ❤️ Голям сладур!
И Пиги яде хартия. Странни животинки 🙄😀

# 744
  • Мнения: 9 767
Картони, хартии, книги, кабели, тоалетна хартия, кухненска хартия, неотворени паучове, четки за грим, дрехи, телефони, екрана на лаптопа.. Всичко е за ядене и всичко е вкусно, гали си главата даже в чашата ми с вино от зор да си изпроси, ще кажеш, че е бил уличник доскоро Grinning
На мен пък ми е много грозен Бени. Сладък, ама грозен, Ади си ми е красавеца, ама еднакво ги мачкотя Simple Smile))

# 745
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Едно време Черко беше грозничък (и миризливичък) като прилепче. Казвах му, че е толкова грозен, че чак е симпатичен. От там му излезе прякора Грозданко, на кратко Грозденце. Душата му е красива обаче и той ще моята слабост. Котките са толкова съвършени, няма как да са грозни.

# 746
  • Мнения: 10 518
Тото... До колкото разбирам вирусът не е мутирал при него. В смисъл, той няма ФИП, само е заразен с котешки коронавирус. Може ли да попитам какъв антибиотик са предписали, в случая?

# 747
  • Мнения: 7
Здравей, noragami. Пиша с хубави новини, малкото коте вече е осиновено от проверени хора, много симпатично семейство. Извади голям късмет, точно преди големия студ Simple Smile Пращам и снимка на вече съвсем здраво игриво и много гушкаво котенце!

# 748
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Душица блага, прилича малко на моя като малък.
Не мога да ви изчета и да ви налайкна, няма време, пусто му не стига.

# 749
  • Мнения: 9 767
Оо, Алдемира, страшно се радвам, много ми хареса и на мен, а и аз баш бебе коте съм нямала и страааашно ме привличат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт