Менструален календар

  • 2 481
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте, дами! 💐
Прекарвам доста време във форума, като чета най вече темите “искам бебе/ семейни отношения” останах с впечатление, че доста момичета отделят значително време в това да изчисляват точния ден на овулация, даже доста от тях правят и тестове за това. За жалост има много момичета, които не могат да забременят, искат го с цялото си сърце и душа. Аз също преминавам през този период, и знам как се чувства всяка от вас!
Искам да ви споделя за приложението, което използвам вече 4 години (може би повече) То изчислява дните на ОВ, въвеждате първия и последния ден на М, колко ви е дълъг Ц, денят в който сте имали полов контакт, има още много опции! На мен това приложение винаги ми е било от полза. Споделям го тук понеже се надявам да улесня някои от вас! На мен лично ми помогна много! То се казва: Моят календар 😊
Пожелавам ви безкрайно търпение и много радост! 💛

# 1
  • Мнения: 56
Здравей аз съм неделина и аз съм нова днес си направих регистрация тук та относно календарчета имам тъкв но когато отидох на преглед при акошер гинеколог попитаме настъпила ли е ово казах да водех се по календарчето и когато ме прегледа каза че не настъпила ово 🤔🙂 и вече не им вярвам

# 2
  • Мнения: 109
Здравей аз съм неделина и аз съм нова днес си направих регистрация тук та относно календарчета имам тъкв но когато отидох на преглед при акошер гинеколог попитаме настъпила ли е ово казах да водех се по календарчето и когато ме прегледа каза че не настъпила ово 🤔🙂 и вече не им вярвам

Здравей, Неделина! 🌷
Не исках да изпадам в подробности, понеже не исках да става твърде дълго!
От години използвам едно и също приложение, всичко си въвеждам!
Месеца в който забременях бяхме правили секс само веднъж, в деня на ОВ водени по календара! За жалост пометнах. От 3-4 дни започнах ме отново с опитите, и пак ще се доверя на келндара! Винаги съответства с дните ми на ОВ. 🙂

# 3
  • Мнения: 5 563
Овулацията е нещо строго индивидуално и приложение не може да я изчисли точно, според мен. Има жени с ранна, с късна или с ненастъпваща овулация понякога. Аз съм с късна овулация и този календар само ме подвеждаше когато пробвахме за бебе в началото.

# 4
  • Мнения: 541
Здравейте, и аз ползвам календара, винаги е точен относно менструацията Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 028
Здравейте, и аз ползвам календара, винаги е точен относно менструацията Simple Smile

Аз съм ползвала и обикновени рекламни джобни календарчета и пак са били точни по отношение на менструацията ми, защото цикълът ми е бил точен и редовен. Съвсем не е причината във вида на календара.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 530
Календарите приложения изхождат от изчислението, че овулацията е 14 дни от началото при 28 дневен цикъл. Или 16 при 30 дни. Но много жени имат по-ранна или по-късна овулация.

# 7
  • Мнения: 1 847
Календарите приложения изхождат от изчислението, че овулацията е 14 дни от началото при 28 дневен цикъл. Или 16 при 30 дни. Но много жени имат по-ранна или по-късна овулация.

Зависи от календара в някой има опция да се въведат други данни,като дължина на ЛФ, продължителност, не са всички стандартни по 28 .

# 8
  • Мнения: 96
Не мисля, че един такъв календар би помогнал на жени, които имат проблеми с овулацията. Също така, овулацията не е 100% константна величина.

# 9
  • Мнения: 3 597
Календара е за ориентир . Той изчислява средно аритметично , също дава и фертилен прозорец , тоест дни , които са най-подходящи за зачеване и се води от зададените от нас данни . Ако цикълът ви е точен и овулацията редовна , ще съвпадне с приложението . Ако обаче сте с по-нередовен цикъл и съответно овулация , която не е фиксирана горе долу като ден , няма как календара да изчисли правилно . Моят цикъл беше на 29/30/31 дни и овулацията винаги ми беше средно на 14/15/16 ден . Като съм вписала лутеална фаза 14 дни /разстоянието от овулацията до цикъла/ и всичко излизаше абсолютно точно .

# 10
  • Мнения: 468
Здравейте,не е съвсем по темата,но от лекар знам,че ако нямате възможност да проследите овулация,а искате бебе има един метод, който ще ви е от полза.Започвате да правите секс от 8 ден на цикълът( осмият ден от началото на менструацията) през ден(8,след това 10,12 и така до следващата менструация).Така ще обхванете най-голям период от подходящото време за зачеване и винаги ще има прясна сперма за оплождане на яйцеклетката,но този метод работи,само ако нямате сериозни проблеми със зачеването и при двамата партньори.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Календарите приложения изхождат от изчислението, че овулацията е 14 дни от началото при 28 дневен цикъл. Или 16 при 30 дни. Но много жени имат по-ранна или по-късна овулация.
И не всички имат ЛФ 14 дни. Моята е 12дни а О ми варира от 12 ти до 17ти ден. Хайде да ми го хване приложенито това Wink Не се занимавайте с глупости. Тези приложения са да се ориентирате  горе долу къде се намирате по време на цикъла....нищо повече Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 38 530
На мен сега ми хваща всичко като че ли. Обаче сега, на 46 г. Като бях млада овулацията и цикълът ми си правеха каквото си знаят.

# 13
  • Мнения: 56
добър ден на всички след инсеминация нормално ли е да те боли кръста 😮🤔

# 14
  • Мнения: 100
добър ден на всички след инсеминация нормално ли е да те боли кръста 😮🤔

Според мен - да. Все пак при инсе биеш инжекции и най-вероятно и след процедурата пиеш разни хапчета.
Аз и при двете си инсета имах болки в кръста, гърдите, крампи в корема и гадене.

Знам и че при някои жени болките в кръста са сред първите симптоми на бременност, при други ги боли преди/по време на цикъл.. Simple Smile

Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт