Епидурална или пълна упойка при раждане?

  • 1 974
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 150
И аз бях с пълна на планирано секцио по мое желание. И въпреки, че цялото отделение се изреди да ме разубеждава и да ме гледат като все едно съм първата на планетата, не поддадох - прекалено съм страхлива за каквото и да било друго. 
Интересното, че в стаята бяхме три секцио с трите различни упойки /тази с епидуралната беше започнала естествено раждане преминало в спешно/ и аз се възстанових най-бързо. След упойката нищо ми нямаше, докато на другите кръвно им пада, глава, гръб, кръст, болки, трудно изправяне, викаха анестезиолог да ги обезболява допълнително ... много пъшкаха и охкаха чак ги съжалявах.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз помолих за пълна, но лекарката каза, че ако няма как да стане освен ако не се налага да ме приспят на момента. Така, че си бях будна по-време на секциото. Ееее аз заспах на масата буквално та не помня почти нищо, просто бях толкова изморена след 18ч. болки и опит за нормално раждане, че си заспах Grinning Няма нищо страшно и не се усеща нищо.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 408
Дори не усетих спиналната и кога ме боднаха. Нищо не виждах освен зеления чаршаф и телефона на анестезиолога, който го държеше, за да видим в колко ще изплаче малкия. После и малкия ми дадоха, а след това ми биха нещо, което ме приспа за 20тина минути, защото от вълнение ми се вдигна много пулса. Така, че и при мен имаше период на сън и всичко ми се стори много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт