Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 41 802
  • 856
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 465
Здравейте момичета!
Знам, че ние пием всевъзможни неща, за да се случи чудото, но може ли да споделите какво приемат половинките ви?
Честно казано доста съм отчаяна, правим опити вече 4ти месец и не се получава, а са преди и на саматя овулация.
Почти всеки месец съм при АГ, едва вчера ми изписа Абогерит и Пикозитол. Ще се радвам да споделите мнение за тези добавки дали са имали положителен ефект.
Да отбележа, че след мъртвото раждане МЦ ми се регулира 28-30 дни е, нямам проблем с лигавицата и всичко за тези почти 6 месеца е в норма.
АГ казва, че е нормално да има ановулаторни месеци, все още не говорим за спермограма и цветна снимка, но вече се измарям с всичко това... много искам да се получи, а не става...
Извинявам се за дългия пост, но само вие бихте ме разбрали...

# 541
  • Мнения: 649
BellAaAa, 4 месеца е изключително кратък период. Навярно трябва основно да се успокоиш и да не превръщаш това във фикс-идея. Спокойствие, редовен полов живот и в някой момент ще се случат нещата.
Каква беше причината за първата загуба? В коя седмица се случи?
Ние с мъжа ми не приемахме нищо допълнително, освен моите Акард и метилирана фолиева киселина, т. к. след загубата ми беше установена тромбофилия.

# 542
  • Мнения: 465
chrisie-d

В края на 36 г.с, внезапно без индикации...след това се установи тромбофилия...Писала съм по-назад подробно, да не отекчавам момичетата.
Не е фикс идея, но колкото повече време минава, ми е трудно да съм спокойна... винаги търся проблем и още нещо, което да изследвам и направя... трудно ми е да мисля позитивно и да се надявам, като всичко приключва със следващия цикъл...
Първият път ни отне 1 г. и 3 месеца, но тогава бях и с висок пролактин и нередовен цикъл... но го загубихме, както писах..

# 543
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 350
Бела, спокойно и аз съм със същите вътрешни драми - защо трети месец не става, макар че реално февруари-март пробвахме случайно ако стане, едва този месец активно следих овулация и пак не се получи. При мен се измени цикъла след миседа, удължи се на 34-35 дни, но ще пробваме търпеливо още няколко месеца. Лошото е, че в дните около овулация съм пренавита, че трябва да стане, а това никак не действа добре и със сигурност ми качва нивото на стреса. Решила съм да подновя ходенето на йога сега след като случаите на коронавирус спаднаха. Миналата година това много ми помогна.

# 544
  • Мнения: 649
В такъв случай, ако при теб вече всичко е изследвано и са взети мерки, е време да пуснете ПКК и спермограма на мъжа. Все пак за тази работа се иска качество на материала и от едната, и от другата страна.
Изключително много съжалявам за загубата точно на финалната права, със сигурност няма достатъчно думи на света, които да заличат спомена от нещо такова!
Важното е да се държите един друг и да не спирате да вярвате. Понякога времето е най-добрият лечител и има защо да забавя някои неща.

# 545
  • Мнения: 465
chrisie-d
Това е стъпка, от която много се страхувам, но разбира се ще направим... просто не знам защо АГ все още ни дава време и едва след още 3 месеца опити, ако няма успех, ще изследва мои хормони, предполагам и спермограма.

# 546
  • Мнения: 649
Винаги може за ваше си спокойствие да ги пуснете тези изследвания. Допитай се и до другИ АГ, никой никога няма да те осъди за това, че преследваш мечтата си и искаш всичко да бъде наред. Аз лично минах през 5 АГ-та, защото се нуждаех от отговори и категоричност в поне едно мнение. Така че смело напред и стискам палци скоро да се похвалиш с най-добрата новина Flowers Four Leaf Clover

# 547
  • Мнения: 703
Здравейте момичета!
Знам, че ние пием всевъзможни неща, за да се случи чудото, но може ли да споделите какво приемат половинките ви?
Честно казано доста съм отчаяна, правим опити вече 4ти месец и не се получава, а са преди и на саматя овулация.
Почти всеки месец съм при АГ, едва вчера ми изписа Абогерит и Пикозитол. Ще се радвам да споделите мнение за тези добавки дали са имали положителен ефект.
Да отбележа, че след мъртвото раждане МЦ ми се регулира 28-30 дни е, нямам проблем с лигавицата и всичко за тези почти 6 месеца е в норма.
АГ казва, че е нормално да има ановулаторни месеци, все още не говорим за спермограма и цветна снимка, но вече се измарям с всичко това... много искам да се получи, а не става...
Извинявам се за дългия пост, но само вие бихте ме разбрали...
Съжалявам за загубата ти!
На първо място потърси мнение от доказан специалист в тази област.Бих ти препоръчала доц.Живка Карагьозова, работи в МД и Фемина, тя е доказан специалист в областта на тромбофилиите , проблемно забременяване както и рискови бременности.
На второ място бих ти препоръчала да изпратиш резултатите от Тромбофилията на проф.Кременски-по имейл, дава консултации безплатно и е генетик, така че ще ти даде правилни насоки.
На трето място бих искала да ти кажа че след моя кюретаж ние чакахме 1година без успех, като отново забременях, но отново за кратко.
Съветват те да не го правите фикс идея това, бъди по-спокойна и се отдай ня времето.Секс по график не се прави.
Сменете специалиста и започни отначало със всички изследвания.
За теб е нужно-хормонални и женски изследвания, Антифосфолипидни антитела, както и витамини, да се провери проходимостта на тръбите,да се направи микробиология.

За мъжа ти-задължително спермограма(разширена по възможност)

По принцип след такава загуба, на организма му трябва минимум 3 месеца възстановяване.А на теб както физическо, така и психическо възстановяване.
Но всичко това трябва да се прави с лекар, на когото имаш доверие и наистина си разбира от работата.
Пожелав ти успех и дано намерите правилния път🙏

# 548
  • Мнения: 465
Sunshine202

Благодаря за препоръките - всичко изброено като изследвания съм го направила и се взеха мерки преди доста време..  остана само спермограмата и проходимостта на тръбите (тези 2 изследвания сякаш ме плашат най-много)... колкото до вяра в лекар, това много трудно ще се случи, но това си е мой персонален проблем.

От сърце благодаря за препоръките и на всички останали момичета 🍀
За съжаление тук във Варна специалисти, разбиращи от тромбофилия, се броят на пръсти.. но както казах, аз подлагам всичко под съмнение и винаги мисля, че се гледа през пръсти на моя проблем и съм в изходна позиция... някак е лесно да кажеш на някой загубил дете да гледа позитивно на нещата, или че е млад и ще има друго дете..

Извинявам се за дългото излияние, отдавна не бях писала, но след вчерашния преглед просто някак всичко ескалира в мен.
Бъдете здрави и се моля всички да получим благата вест скоро. 🍀🙏

# 549
  • Мнения: 703
Sunshine202

Благодаря за препоръките - всичко изброено като изследвания съм го направила и се взеха мерки преди доста време..  остана само спермограмата и проходимостта на тръбите (тези 2 изследвания сякаш ме плашат най-много)... колкото до вяра в лекар, това много трудно ще се случи, но това си е мой персонален проблем.

От сърце благодаря за препоръките и на всички останали момичета 🍀
За съжаление тук във Варна специалисти, разбиращи от тромбофилия, се броят на пръсти.. но както казах, аз подлагам всичко под съмнение и винаги мисля, че се гледа през пръсти на моя проблем и съм в изходна позиция... някак е лесно да кажеш на някой загубил дете да гледа позитивно на нещата, или че е млад и ще има друго дете..

Извинявам се за дългото излияние, отдавна не бях писала, но след вчерашния преглед просто някак всичко ескалира в мен.
Бъдете здрави и се моля всички да получим благата вест скоро. 🍀🙏

С такава нагласа, доста трудно ще успееш да намериш решение на проблемите.
Аз също минах поне през 10 Аг специалиста, при 3 загуби, продължавах да търся подходящия специалист, и ми отне доста болка и време докато го открия.Не всеки който е помогнал на някого, ще направи същото и с друг.Но наистина трябва да потърсиш специалист на когото ще вярваш, който ще те предразположи да казваш и  най-малките си тревоги и глупави въпроси.
Аз също съм от град близо до Гърция, и пътувах до София, и оставам дори и с преспиване..в срайна сметка смисъла на живота ни са децата.

Може би пък трябва да оставиш за кракто време нещата, и да дадеш рестарт на всичко.
Вече има всякакъв начин да намериш информация за всичко.
И пак повтарям-4месеца е много малко време, наистина.
Повярвай, че нещата ще се случат, точно когато не очакваш, както се получава винаги.
Всичко в този живот става благодарение на вярата, за това те съветвам-ВЯРВАЙ и ще се случи.

# 550
  • Мнения: 923

...някак е лесно да кажеш на някой загубил дете да гледа позитивно на нещата, или че е млад и ще има друго дете..


Ох, това го ненавиждам! Когато в 15г.с. се потвърди проблемът при дъщеричката ми, точно това ми казваха повечето - млади сте, ще си направите друго 😡

BellAaAa, помня твоя случай. Не знам как се преживява такова нещо, защото аз бях доста в по-ранна бременност от теб, но моят съвет е да намериш мисъл, която да те успокоява и окуражава. Например,че твоето малко ангелче ще се върне при теб, когато е готово. Аз все това си повтарях. Доне и на теб донесе поне мъничко вяра и надежда. Прегръщам те и ти желая още следващият цикъл да не ти дойде и за Новата година да получиш своето чакано чудо 😊

# 551
  • София
  • Мнения: 5 456
Мили момичета,съжалявам за загубите.
 Аз съм от 2016 в темата,записах се тогава объркана и загубена след аборт в 21 г.с и адски ми помогна да се събера.2017 година станах майка на момченце.
Та първо да ви кажа,че всички стари познайници от тогава вече имаме по поне едно дете 🙂 За забременяването при мен се случи от четвъртия месец опити,в момента в който спрях да плача и треперя над тестовете за бременност и овулация.Точно в този месец терминът ми трябваше да съвпада с този на неуспешната,това ме покоси и зарязах месеца,графики и тестове.Отидохме на море ... познайте как се върнах?Бременна ...
 Пиех вит Е и Омега с повече ЕПА ,метилирана фолиева киселина,вит Да и Б комплекс.

Сега 5 години по-късно се консултирах с д-р Колева от Токуда и списъка значително нарастна (с тромбофилия съм),добавихме и други добавки,които ти първа ще започвам да пия,но изкарах и Ковид,та и от него ще се възстановявам.Включвам се в темата ,защото предходната ми бременност не беше никак лека и понеже за 5 години медицината доста е напреднала,ще продължаваме да търсим причината за трудностите.Ще пускам Фертилити тест и ме вълнуват от части и вашите въпроси.

# 552
  • Мнения: 449
Христос возкресе, пиша ви за да ви кажа и аз да не се отчайвате,2019 г загубих моето момченце в 19 седмица нямаше такъв шок за мен, сринах се ,не исках да правя нищо. Как така на 27 години с дете на 7 след безпроблемна бременност аз загубих бебето. Много въпроси и много малко смислени отговори ,обиколих много лекари,сама си пусках изследвания прочела тук или в интернет зя тях, и редовното млада си ще забременееш пак,открих че имам тромбофилия,завишени нк клетки,липса на витамини,9 месеца по късно забременях и незнаех къде да отида,кой лекар ще ми помогне да износя детето си никъде не усетих че това ще е моя лекар, благодарение на жена от форума Delisardeli ,отидох при доктор Иван Вецев, човека се хвана за главата като му показах папката с изследвания, каза да изхвърля всички без тези за тромбофилията имах и други проблеми в началото полип от който прокървях слава богу овладяхме нещата и така той ми обеща че след 9 месеца ще имам бебе,така и стана март месец се роди тя ,моето чудо Виктория,не се отказвайте трудно е но не е невъзможно, успех🥰

# 553
  • София
  • Мнения: 5 456
Христос возкресе, пиша ви за да ви кажа и аз да не се отчайвате,2019 г загубих моето момченце в 19 седмица нямаше такъв шок за мен, сринах се ,не исках да правя нищо. Как така на 27 години с дете на 7 след безпроблемна бременност аз загубих бебето. Много въпроси и много малко смислени отговори ,обиколих много лекари,сама си пусках изследвания прочела тук или в интернет зя тях, и редовното млада си ще забременееш пак,открих че имам тромбофилия,завишени нк клетки,липса на витамини,9 месеца по късно забременях и незнаех къде да отида,кой лекар ще ми помогне да износя детето си никъде не усетих че това ще е моя лекар, благодарение на жена от форума Delisardeli ,отидох при доктор Иван Вецев, човека се хвана за главата като му показах папката с изследвания, каза да изхвърля всички без тези за тромбофилията имах и други проблеми в началото полип от който прокървях слава богу овладяхме нещата и така той ми обеща че след 9 месеца ще имам бебе,така и стана март месец се роди тя ,моето чудо Виктория,не се отказвайте трудно е но не е невъзможно, успех🥰
Ох ,жива и здрава да е малката победителка,настръхнах!Страхотно!

Аз също ще посетя д-р Вецев,при вас каква беше причината за загубата?

# 554
  • Мнения: 449
Така и не се разбра,получих силен кръвоизлив, до последно бебето беше живо ,един месец кървях по малко и некомпетентния ми аг в тина киркова бях тогава лекуваше с витамин ц,докато един ден изкървях много и не можаха да овладеят кръвоизлива и предизвикаха раждането, яд ме е,не е минал ден да не мисля за моята звездичка,,

Общи условия

Активация на акаунт