Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 42 013
  • 856
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 23
Интересува ме също, че прокървих снощи и смятам да отида утре сутрин на манипулацията. Може ли да се случи нещо за толкова време. Ходейки до тоалента пишкам и по малко кръв

# 661
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Съжалявам за развитието. Пишкаш кръв или е вагинално кървене, понеже това са 2 различни неща? Ако пишкаш кръв с урината, може да имаш инфекция, която да е повлияла на спирането на бременността. Ако кървиш вагинално, това е нормално за мисед аборт. При мен на деня след като започна кървенето ми изпадна естествено и плодния сак (като матово варено яйце изглежда, няма нищо общо със съсиреците от кръвта), та пропуснаха кюретажа. За теб и твоето здраве, за един ден нищо лошо не може да се случи, спокойно. Момичетата вече са ти описали как се случват нещата при кюретиране.

# 662
  • Мнения: 23
Вагинално кървене е. И един съсирек изпишках, голям колкото 1 лев

# 663
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Нормално е, не се притеснявай. Тялото е започнало процеса по изчистване. Видях че си питала в друга тема - в държавна болница (1АГ Св София) не платих нито лев за мен, всичко ми беше поето от осигуровките. В частна зависи - някои работят с НЗОК, други не и трябва да си провериш на конкретното място.

# 664
  • Мнения: 787
Момичета, проучвали ли сте мнения на лекари какво причинява спиране на пулса в първи триместър?
Питам, защото при моите 2 загуби спираше развитието преди пулс. Всички лекари ми казаха, че най-вероятната причина е некачествен сперматозоид или яйцеклетка. Сега слава богу отново съм бременна, 8 г.с.+2, ембриончето има пулс от 2 седмици и пак треперя.
Знам, че една от потенциалните причини може да е тромб, за целта съм на Клексан, аспирин протект и натаспин + почти ежеседмично следене на доплер. Прогестеронът също го следя, добре е. Какви други причини и съответно мерки може да има?

# 665
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Гебура, основно е това + може би някой синдром, но това пак отива към не ок сперматозоид/яйцеклетка. При мен уж беше тромб проблемът. Другите неща като НК клетки, ембиотоксини и тн по-скоро ще препятстват имплантацията, така че няма и да се стигне до пулс.

# 666
  • Мнения: 1 996
Според моите имунолози и след имплантации може да прави проблеми имунната система, това да е причина за неправилно нарастващо ЧХГ или спиране на пулса малко след диагностициране.
Гебура, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност , и по-малко да четеш тук, за да не се тревожиш. ❤

# 667
  • Мнения: 380
Здравейте, момичета, имам нужда от съвет, но не знам дали пиша в правилната тема. Първоначално мислехме, че е кухо яйце при мен, но се появи ембрионче със сърдечна дейност в началото на миналата седмица. Вчера бях на преглед отново, ембриончето е пораснало, но за съжаление е загинало тези дни - сърчицето му е спряло. Ще ми дадат хапчета за медикаментозен аборт. Искам да занеса ембриончето на изследвания, за да разбера, дали е било увредено или е в мен причината. Въпросът ми е, как да го съхраня, когато изпадне (с извинение за подробностите) - в буркан с физиологичен разтвор ли или просто без нищо? В хладилник ли? (Не мога да повярвам, че ми се налага да пиша такива неща, потресаващ кошмар е…)
И къде да го занеса за изследвания? Как се наричат изследванията - хистология ли?

Благодаря на всички отзовали се!

# 668
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Майка-зайка,може да се свържеш с Геника и ще те ориентират точно.

# 669
  • Мнения: 358
Майка-зайка, съжалявам. Аз съм изследвала абортивен материал в Геника, но след абразио. Казах в болницата преди процедурата, че искам материал за Геника. Бяха ми го сложили във физиологичен разтвор. Около 500 лв струва изследването. Отделно в болницата си бяха оставили и за тях материал за хистологично изследване

# 670
  • Мнения: 380
Благодаря на всички за отговорите!

Искам да се подготвя максимално добре за следващата бременност, за да избегна нова загуба. Правя всички изследвания и ще предприема необходимите мерки.

Чудя се, да се ваксинираме ли с мъжа ми срещу ковид? Има ли сред вас успешно бременни след ваксина?

# 671
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! Включвам се и аз в групата след медикаментозен аборт.........В 7 г.с. се констатира, че няма сърдечна дейност и е спряло развитие, направих още две консултации, проследихме и чхг, но в крайна сметка не се случи чудо и преминах към изписаните ми хапчета. В момента съм в период на доизчистване след аборта и започнах да чета всичко наред с идеята да направя всичко по силите си, за да не се повтори...... Не мисля, че някой около мен може да ме разбере, само човек, минал през това, знае какво е чувството...Та така, пиша донякъде, за да си споделя мъката с вас, а и да ми дадете съвет - дали да пусна още сега генетични изследвания, да чакам ли? Лекарите ми казаха, че не е необходимо нищо да се пуска, да се готвя направо за нов трансфер, но аз не искам да бързам, не съм робот да натисна копче рестарт и да започна отначало....... колкото и да е възможно абортът да е просто случайност, толкова е възможно и да има някъде някакъв проблем....

# 672
  • Мнения: 938
Моят съвет е да изчакаш толкова време, колкото ти е необходимо и да изследваш всичко, което би ти дало някакво спокойствие. За много хора може и да изглежда лудост, но за всяка от нас е важно да знае, че е направила всичко по силите си да избегне повторен такъв случай.

# 673
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Съжалявам, Цветомира! Значи си с асистирана процедура и въпреки това не препоръчват да ти направят генетични изследвания? Чак се изненадвам. Проверихте ли ТСХ като забременя?

Според мен е добре да си пуснеш пълен пакет тромбофилия и пълен панел щитовидна жлеза. Ако там не изскочи нищо, можеш да си пуснеш и имунологични изследвания. Все пак може да е било случайност, но нали уж трансферират най-добрите ембриончета...

# 674
  • Мнения: 21
Съжалявам, Цветомира! Значи си с асистирана процедура и въпреки това не препоръчват да ти направят генетични изследвания? Чак се изненадвам. Проверихте ли ТСХ като забременя?

Според мен е добре да си пуснеш пълен пакет тромбофилия и пълен панел щитовидна жлеза. Ако там не изскочи нищо, можеш да си пуснеш и имунологични изследвания. Все пак може да е било случайност, но нали уж трансферират най-добрите ембриончета...
Така е, след ЗЕТ на 3 тридневни ембриончета с отлично качество се захвана едничко. Единствено са ми следили прогестерона и са пускани другите, изискуеми по закон изследвания за процедурата. Преди 3 години имам пускани хормони и тогава всичко беше наред, но дали 3 години по -късно е така, никой не знае. Не знам защо процедират така лекарите, не разбирам защо е нужно да се чакат 2 или 3 аборта, за да се направят изследвания. Лекарят, при когото бях досега, в момента, в който констатира, че няма пулс ембрионът, ми изписа хапчета за аборт и каза след месец да се готвя за нов трансфер.......Аз обаче не искам да скачам сляпо с главата напред и да разчитам, че просто веднъж се е случило и втори път няма да има, несериозно е, особено когато минаваш през инвитро......така си мисля....

Общи условия

Активация на акаунт