Да сравним състава на пюретата

  • 8 999
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 457
HIPP
Крем от ориз и зеленчуци и пилешко месо
Състав: различни зеленчуци 43,7% (моркови,грах,домати), вода, варен ориз 22,2%, пилешко месо 8,5 %,растителна мазнина,подправки, йодирана готварска сол
От 4-ти месец, 125 г.

HIPP
Ябълки за бебе
Състав: ябълки 50%, сок от ябълки 44,4%, грис от ориз, оризово нишесте, калциев карбонат, витамин С
От 4-ти месец, 125 г.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 15:48 от Jessy

# 16
  • София
  • Мнения: 1 457
Ганчев
Пюре от плодова смес
Състав: ябълки, праскови, круши, захар, модифицирано нишесте, пектин, лимонена киселина, витамин С
След 3-ти месец, 200 г.

Ганчев
Сини сливи
Състав: сини сливи, захар, модифицирано нишесте, пектин, лимонена киселина, витамин С, вода
След 3-ти месец, 200 г.

# 17
HIPP:
Финацаревица с картофено пюре и пуешко месо:
различни зеленчуци 50,5%(картофи26,5%,царевица 24%)вода,пуешко8,4%,растителна мазнина,йодирана готварска сол.
Крем от ориз и зеленчуци и пилешко месо:
различни зеленчуци 43,7%(моркови,грах,домати)вода,варен ориз 22,2%,пилешко месо 8,5%,растителна мазнина, подправки,йодирана готварса сол.

Идеята ти е много добра според мен Party

# 18
  • Мнения: 4 428
Много хубава тема Peace Да се включа и аз:

Сънвал

Тиква с картоф и копър - тиква 34%, вода, картофи 20%, копър 10%, натурално оризово брашно, масло от рапица
Карфиол с картофи - карфиол 40%, картофи 35%, вода
Спанак с картофи - спанак 28%, картофи 13%, натурално оризово брашно, вода

Бебивита

Броколи
- вода, сварен ориз, броколи 20%, ябълка, оризово нишесте, витамин С
Тиква - тиква 64%, вода, картофи, захар

Хаме

Броколи - Броколи 70%, вода, модифицирана скорбяла, растителни мазнини
Моркови с ориз - моркови 40%, вода, ориз 20%, растителни мазнини
Кайсии - кайсии 20%, захар, вода, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, аскорбинова киселина
Ябълки и банан - ябълково пюре, захар, вода, бананов пулп, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, аскорбинова киселина, витамин С
Круши - пюре от ябълки, пюре от круша 20%, захар, вода, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, аскорбинова киселина, витамин С

Овко

Ябълки и банани със сметана
- ябълки 66%, банани 6%, сметана 5%, модифицирано нишесте, аскорбинова киселина

Гербер

Букет от зеленчуци - моркови, вода, картофи, корени от магданоз, целина, рафинирана рапична мазнина, царевично нишесте

Хип

Тиква с картофи - печена тиква 88%, картофи 12%
Спанак със сметана и картоф - спанак 30%, картофи 29%, пълномаслено мляко, вода, сметана 3%
Тиквички с картофи - тиквички 30%, картофи 25%, ориз, вода

Мандев

Пилешко с ориз - пилешко месо, ориз, домати, картофи, целина, олио, масло, матданоз, глюкозо-фруктозен сироп

Ам-ам

Кайсии - кайсии 89%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина, вода
Пролетни плодове асорти - ябълки 36%, круши 18%, череши 18%, кайсии 18%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина, вода
Сливи - сливи 89%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина, вода

Ганчев

Картофи, домати и капия с масло - картофи, домати, капия, слънчогледово масло, сухо мляко, краве масло, захар, вода
Картофи и моркови - картофи, моркови, слънчогледово масло, захар, сухо мляко, витамин С
Моркови с картофи - моркови, картофи, вода
Пуешко месо с картофи и моркови - пуешко месо, картофи, моркови, слънчогледово масло, сухо мляко, кромид лук, захар, вода
Тиква и картофи с ориз и мляко - тиква, картофи, ориз, домати, капия, слънчогледово масло, сухо мляко, краве масло, захар, витамин С

# 19
  • Мнения: 3 342
Браво, момичета, страхотни сте!   love001
Обещавам/най-тържествено newsm53/ да прекарвам цялото си свободно време в събиране и систематизиране на информацията.
Ако някой има желание да помогне, да се обажда и да казва с какво иска да се заеме...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Защо ми се струва, че пюретата запонаха да се повтарят  Rolling Eyes Скоро ще настане голяма обърквация, няма да можем да се изчетем кое вече е писано и кое не. Който има идея да я казва

# 21
  • Мнения: 3 342
Защо ми се струва, че пюретата запонаха да се повтарят  Rolling Eyes Скоро ще настане голяма обърквация, няма да можем да се изчетем кое вече е писано и кое не. Който има идея да я казва

Повтарят се в моите постинги, защото ги редактирам, след като някой напише състава на определено пюре, а аз го включвам в моя постинг/имам предвид този за пюретата на ХИП/. Просто исках да онагледя какво горе-долу имам предвид. Може би ще е добре да изчакаме да се събере цялата информация, но тогава вече наистина ще има много работа...
Не знам - давайте идеи как да процедираме... Thinking

# 22
  • Мнения: X
Унгарското: Универ е фирмата, пюрето не знам как се казва: пюре Био смес от зеленчуци: вода, зеленчуци 31.1% /моркови, грах, карфиол, пащърнак/, царевично нишесте, концентрат от ябълков сок, сл. олио. Био-екологично производство.

Хип: тиква с картофи: тиква 88%, картофи 12 %. Био-екологично производство.
Ще продължа довечера.

# 23
  • Мнения: 1 951
GERBER

Зеленчуков крем - моркови, картофи, вода, корени от магданоз, сухо мляко, царевично нишесте, масло

Сини сливи - 28% сливи

ГАНЧЕВ

Пилешко с картофи и домати - пиле 15%, картофи, домати, масло, сухо мляко, олио, нишесте, захар, вода

Пуешко със зеленчуци - пуешко 15%, картофи, моркови, грах, червено цвекло, овесени ядки, масло, вода, захар

Натурално с грах и домати - грах, домати, картофи, ябълки, масло, захар, вит. С, вода

Спанак яхния - спанак, картофи, масло, домати, кромид лук, захар, вода

Натурално асрти със зеленчуци - тиква, картофи, домати, цвекло, капия, грах, олио, захар, лук, вит. С, вода

Асорти с праскови - праскови, чбълки, сими сливи, захар, нишесте, пектин, лим. киселина, вит. С, вода


HIPP

Пиле с ориз - моркови, картофи, грах, домати, лук, вода, пилешко, ориз, слънчогледово олио

Пуешко със зеленчуци - моркови, картофи, праз лук, кромид лук, пуешко месо, вода, олио

Телешко със зеленчуци - моркови, картофи, лук, домати, ориз, телешко месо 8%, вода олио, сол, зеленчукови корени

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 17:29 от diksi

# 24
  • Мнения: 5 103
Айде да се хване някой да препише всички пюрета и фирми на чисто след края на темата и да я заковеме Peace авторкатаааа навиваш ли се на тази не лека задача Wink

# 25
  • Мнения: 2 885
Щото правя отдавна това, което се пъните тука да правите в тази тема.
Но не ме интересува само състава, а и хранителните стойности, грамаж, от кой месец, производител.
Аз имам около 300 етикета, но колкото повече, толкова по-добре. Нали така? Hug
За да не се повтарям и в другата тема: за този проект много хора знаят преди повече от половин година.
Но работата е много трудоемка и съм си наумила да има поне някакво количество вкарана информация и тогава да го пусна онлайн.

Поздрави,
Нем

# 26
  • София
  • Мнения: 1 457
Идеята ти е чудесна и доста трудоемка. НО щом имаш 300 етикета, ние какво да ти изпращаме? Ами те ще се повтарят с твоите 90 %  Simple Smile
Ако може поне да ни пишеш от кои марки пюрета нямаш етикети или пък са малко, та поне малко да се ориентираме  newsm78
  bouquet за ентусиазма ти  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 885
Идеята ти е чудесна и доста трудоемка. НО щом имаш 300 етикета, ние какво да ти изпращаме? Ами те ще се повтарят с твоите 90 %  Simple Smile
Ако може поне да ни пишеш от кои марки пюрета нямаш етикети или пък са малко, та поне малко да се ориентираме  newsm78
  bouquet за ентусиазма ти  Simple Smile

Имам основно Хип, Семпер, Гербер и Алете. Но не всички.
Примерно каши "Лека нощ" в бурканчета - нямам нито едно. Кашите ми са само няколко на Хип и Блевит.
И тези пюрета за над 1-годинка /най-големият грамаж/ също нямам.

Интересуват ме повече вносните такива.

Това е една анкета, която съм пускала преди месеци. Има изброени доста марки. Ако имате някой и друг етикет на изброените там, супер ще е.

# 28
  • Мнения: 3 342
Щото правя отдавна това, което се пъните тука да правите в тази тема.
Но не ме интересува само състава, а и хранителните стойности, грамаж, от кой месец, производител.
Аз имам около 300 етикета, но колкото повече, толкова по-добре. Нали така? Hug
За да не се повтарям и в другата тема: за този проект много хора знаят преди повече от половин година.
Но работата е много трудоемка и съм си наумила да има поне някакво количество вкарана информация и тогава да го пусна онлайн.

Поздрави,
Нем


Немирница, а има ли шанс това, с което си се заела, скоро да види бял свят?
Ако няма да е до месец-два, ами те децата ни ще пораснат Joy
Не, сериозно, сподели подробности за това, с което си се заела, за да знаем има ли изобщо смисъл да продължаваме с тази тема...
А по принцип и на въпроса на Мимка отговарям, че съм готова да систематизирам информацията, която съберем тук, но нека първо да видим дали е нужно изобщо да го правя.
И без това двете хлапенца не ми дават миг почивка - не ми се иска да отделя време да върша нещо, което после ще се окаже, че е било безсмислено пропиляно...

# 29
  • Мнения: 3 342
Примерно каши "Лека нощ" в бурканчета - нямам нито едно. Кашите ми са само няколко на Хип и Блевит.
И тези пюрета за над 1-годинка /най-големият грамаж/ също нямам.

Интересуват ме повече вносните такива.




Немирница, вчера установих, че от сайта на ХИП - www.hipp.de , можеш да си свалиш етикетите на всички техни храни в pdf формат и да си попълниш липсващата информация.

Общи условия

Активация на акаунт