Милумил вместо Фризовом?

  • 2 705
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Не е хубава честата смяна на млеката .Ние бяхме на Фризовом и по препоръка не педито монахме на друга анти -рефлуксна Аптамил -АР .Не сме преминавали плавно от едното АМ към другото .Но това е по препоръка ,не сменям на своя глава .Аз лично мисля ,че коликите се засилват и при самата смяна на АМ и дори от смяна на водата от един район в друг .Ти си знаеш най-добре ,това си е мое мнение .Докато имахме колики ,а те бяха много силни ,3 месеца на ръце  ooooh!на всяко хранене давах по 10 капки еспумизан ,по 2-3 пъти дневно разтварях и хамомила .Дано скоро отшумят коликите и май е по-добре да не бързате със захранването .

# 16
  • в джунглата
  • Мнения: 916
наистина  коликите бяха ужасни, но пък ние бяхме с разстроиство. казвам бяха защото от известно време са само сутрин, а не по 24ч чак ме е страх да се похваля да не чуе дявола. станаха само сутрин от като ни предписаха по 1/3 мезим форте давах го 2 дена, несъм сигурна дали е от това но по това време стана и когато минахме на аптамил ар

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви за отговорите, при нас положението е същото...само където увеличих храната на 170г и милата се скъса от болки - колики... Cry
Вече се обърках много,бях при педиатърката, исках направление за гастроентеролог, но ми беше отказано - да си продължавам с Фризовома, всички имали колики, запек... само не можа да ми отговори как да се справя, като Джули е много лакома и не й стига храната, а като я увеличих, коликите бяха цял ден, след всяко хранене - досега никога не е било това... Confused

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Защо си толкова сигурна, че плаче от глад newsm78Когато децата имат колики, или ги боли нещо намират успокоение в сученето.Моят син също беше с адски колики почти 5 месеца, спяла съм седнала на дивана натискайки му корема.Когато му давах да яде мълчеше, вземех ли му го рев до небесата.Благодаря на педито, че ми забрани да давам по-голямо количество.Наскоро моя позната ходи по болници, защото бебето и започна системно да повръща на фонтан.Оказа се, че е от прехранване, на своя глава давала по-големи количества, защото бебето и било гладно.
 И при моето дете коликите бяха постоянни, не както е характерно сутрин и вечер.Но минават, търпение му е майката.

# 19
По принцип може, но трябва да се посъветваш с педиатъра на детето!Когато се сменя млякото(особено при деца с повръщане), педиатъра трябва да е уведомен предварително!Първите 48ч. се държи в течение на това как понася му млякото на бебето.Т.е., ако има някакви промени в състоянието на детето, трябва лекаря да се уведоми незабавно.
Подкрепям напълно.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Биляна , различавам вече болката Hug, наистина е лакома и като свърши храната плаче като сърдита, чак като я вдигна за да я уригна ( след като се уригне) и с бибата спера от раз, значи не са колики... Thinking
А днес от тези по 170г. се започна още от 16ч (коато й ги дадох за първи път), рев, гърчене, чак започна да връща... Confused, ясно ми е че съм я прехранила, но вече не знам..плача с нея...

# 21
  • Мнения: 434
Трифон също е на Фризовом и давам по 150 с пет мерителни лъжички сухо вещество, от няколко дни плаче след като го вдигна да се уригва, и увеличих количеството сега пък започна да повръща повече и реших да сменя млякото но на Аптамил Ар пише САМО ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ  затова не посмях, сега пак сме на 150 и като се уригне му давам бибата и се успокоява може да не е глад а само незадоволен сукателен рефлекс.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Същата работа Confused

# 23
  • Мнения: 1 951
Буболина, моето мнение е , че няма да имаш проблем ако смениш с Аптамил АР.Плозвала съм това мляко извесно време след като Митко пиеше Нутрилон в първите две седмици и повръщаше и имаше невероятни колики.Тогава се колебаех между Фризовом и Аптамил АР, и вкрайна сметка купих от второто.Не съм правила никакъв плавен преход между двете млека, а просто на вечерното хранене му дадох от новото мляко.Резултатът беше - мигновенно заспиване  Grinning Сега вече съм на Милумил.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Буболина- за това че плаче след като си е изяла млякото мисля че е нормално-лакомичка е Laughing-да ти е жива и здрава
Сина ми беше същия-за минута изпапкваше млякото и рев-все едно не е ял-а ако му дам повече-повръщаше го и пак рев ooooh!
Стигнах сама до извода- щом го изяжда и плаче за още давам бибата-за минута и е спрял-просто за малкото време за което го изяжда ,от стомахчето не може да му се изпрати сигнал до мозъка ,че се е заситил и му трябва малко време.Някъде го бях чула това- и да си призная по себе си съдя че е така - като се "нахвърля"лакомо на храната-ям,ям и няма насищане ,а после-леле колко ми става тежко ooooh!
Нахранва си се според мен детенцето-Валето въпреки че не му давах повече от предписаното за възрастта-ми наддаваше по кило на месец.Така че не се притеснявай,ако наддава нормално-всичко е наред-сама ще свикне и ще яде колкото трябва.Я да го видиш сега моя юнак-като стисне устни и каже че не иска повече -нищо не може да го накара да ги отвори Laughing-а много рядко се случва да не си изпапка всичко
  bouquet Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
vnd,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт