RYANAIR - 18

  • 40 750
  • 766
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
М да...мисля си за нач.на септември, че сега е жега, ама до тогава кой знае Confused

# 181
  • Мнения: 19 017
Имам съмнения, че тоя сезон ще продължи дълго заради короната, но дано да бъркам.

# 182
  • Мнения: 634
Здравейте! Изчетох внимателно първия пост. Правилно ли съм разбрала, че чекираният багаж от 20 кг трябва да е с размери 81см х 119 см х 119 см? Тези размери не ги намерих на сайта на авиокомпанията? Може ли линк, където са посочени?
Сега четох, че на борда са забранени запалими течности и такива, съдържащи повече от 70 % алкохол - това означава ли, че не можем да носим дезинфектанти? Четох, че в регистрирания багаж не трябва да има лекарства? Вие къде ги носите? Аз съм приготвила доста, защото сме с малко дете и искам да имаме за всеки случай, но едва ли ще се съберат в ръчния багаж, а и не знам при проверката за сигурност дали няма да са проблем. Моля за съвет

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 09:29 от Divi_86

# 183
  • София
  • Мнения: 5 140
Здравейте! Изчетох внимателно първия пост. Правилно ли съм разбрала, че чекирания багаж от 20 кг трябва да е с размери 81см х 119 см х 119 см?
Не по-големи от тези, да.

# 184
  • Мнения: 19 017

https://help.ryanair.com/hc/en-fi/articles/360017825598
За багажа.
...
За лекарствата, може в ръчния, ако има течни трябва да се съобрази с максималния обем течности.

# 185
  • Мнения: 634

https://help.ryanair.com/hc/en-fi/articles/360017825598
За багажа.
...
За лекарствата, може в ръчния, ако има течни трябва да се съобрази с максималния обем течности.

Благодаря за отговора! Аз обаче пак не разбрах за лекарствата - може И в ръчния или може САМО в ръчния (тоест не може в чекирания) багаж?

# 186
  • Мнения: 4 329
Всичко може в чекирания, но ако лекарствата ви трябват много ги вземете в ръчния, защото чекирания понякога се губи. Компютри, бижута и пари също, никой няма да ви спре да ги сложите в чекирания, ама по-добре не.

# 187
  • Мнения: 1 141
Лекарства може да носите в ръчния багаж, стига да не са в промишлени количества. Когато ние пътуваме, обикновено вземаме различни лекарства, винаги са в ръчния багаж и никога не са ни правили проблеми, защото се вижда, че са за лична употреба. Ако обаче има капки за очи, гелове и други подобни, трябва да се поставят в специален плик с останалите течности. Всеки пътник има право само на един такъв плик.

# 188
  • Мнения: 1 652
Привет на всички! Отдавна не съм летяла с райън, днес се чекирахме за Бари, а при бордните карти пише „Бордните карти трябва да бъдат отпечатани за ползване“. Тук ще си ги разпечатам, но за връщане ще трябва да търсим вариант на място. Не се ли минава вече с мобилна бордна карта? (при уиз си се минава)

# 189
  • София
  • Мнения: 5 140
Всеки хотел/хостел ще ти я разпечата безплатно - сваляш файла на телефона и им го пращаш като прикачен файл с мейл.
Летял съм и с Райън и с Уиз по време на пандемията - не са ми искали хартия. Но то ден с ден еднакви няма вече ..

# 190
  • Мнения: 1 652
Коригирам се... поиска ми разпечатани бордни карти, защото ни чекирах от компютъра. В мобилното приложение няма такова изискване.

# 191
  • Мнения: 441
Здравейте! С мъжа ми имаме купени билети, но междувременно сключихме граждански брак и аз си смених фамилията. Сега ми искат голяма такса за смяната и в чата не можем да се разберем къде да им изпратя копие от удостоверението за сключен граждански брак. Не мога и да намеря с кого да говоря на български. Дали изобщо имат контактна форма на български?

# 192
  • София
  • Мнения: 11 575
По-евтино ще ти излезе с удостоврение за идентичност на имена, не знам дали го издават на английски език, но може да го преведеш. Такова удостоверение може да ти потрябва и вбъдеще, така че направо си остави копия.

# 193
  • Мнения: 441
В сайта пише да представя обикновено копие на удостоверението, но не разбирам - направо на летището или предварително да го изпратя Thinking
"Докато резервирате полет, съветваме клиентите да въвеждат имена, които се появяват в паспорта на документите за пътуване. Ако клиент е резервирал на моминско/брачно име и актуализира името си в паспорта си между резервирането на полет и датата на пътуването, молим Ви да покажете доказателство за промяната на името (обикновено копие от Вашето свидетелство за сключен брак) и това ще бъде променено безплатно."

# 194
  • Мнения: 4 312
Здравейте,след седмица ще летя за първи път с ryanair.За България.Не съм си качила мобилното приложение,няма да ги ползвам повече.Ще покажа бордката карта на pdf.Нали става така?Отделно,докато купувах билета,ми искаше да качвам разни документи и сега на бордната карта пише"Не са прикачени документи за Covid" Аз имам QR код,това няма ли да  едостаъчно и ако не е,какви други документи трябв ада прикачвам?

Общи условия

Активация на акаунт