Малки ембриончета растете, до АПРИЛ на бебчета се превърнете !

  • 20 939
  • 263
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 26
здравейте,момичета!как сте?честит празник!
момичета от няколко дни ме притеснява факта,че като ходих на преглед във вторник за сърд.дейност ми казаха,че бебчо е 8мм-това е много малко,нали?дали всичко е оки!доки тогава ми каза да не се притеснявам и че всичко е оки,вие как мислите?
причтен празник ви желая!целувки!

# 136
  • Мнения: 1 925
Ако док не ти е казал, че има нещо нередно, значи няма. Аз въобще не съм наясно с раамерите, на мен ми каза, че е 1 см. и 75 мм., което също не знам дали е добре...   Thinking

# 137
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
gerryG, споко и на мене ми казаха 7.5 мм и ми измести леко термина от според големината.. аз мислех дори, че съм в 8,5 седмица а Доки ми каза в 7 седмица и 4 дни отговаря бебока ...Също за раздрахме че за по точен термин ще се говори чак след 12 седмица че тогава размерите който се мерели ма УЗ били показателни..

Стаци, добре дошла в сем.Адамс...ама да знаеш чичо Фестър[smilie=smile3557.gif]  си е мой персонаж .. Hug

# 138
  • Мнения: 1 701
Мен все още ме шашкат лекарите, че бебето ми е малко, но като сравняват снимките от предните прегледи и видят, че се развива нормално ми казват, че просто е станало по-късно ... Според последната менструация трябва да съм към края на 19 седмица вече ...
Е да ама бебето не е знаело това и е  станало когато е решило и сега си расте както знае! Simple Smile
Не се тревожете.
Важното е бебчетата да се развиват и да растат!

# 139
  • София
  • Мнения: 9 140
Според вас по колко пъти е нормално да се повръща на ден? Вече започвам да се притеснявам. Повръщам по 4-5 пъти всеки ден. Общо взето, ако успея да хапна 2-3 хапки от нещо за деня, го връщам.... На лекар съм чак на 2.10, но ми е притеснено да не се обезводня и не знам дали да не ходя пак на лекар. От 2 дни от повръщането ми е заседнало нещо като буца на гърдите/ гърлото. И като преглъщам ми е кофти.
 Cry

# 140
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Зазу то въобще, не нормално да се повръща води се ранна токсикоза на бременността... ако не си на болничен излизай, защото при това положение не знам как се справяш............аз имам дни без нито един път и после като почна по цял ден или по-скоро цяла вечер и до 5 пъти стигам само вода примерно и стомашни сокове.......... Тогава трябва ща не ща свещичка в дупето против  Sick.......
На лекар трябва по-рано да отидеш мойта докторка ми каза, че спрат ли да ми действа Торекана веднага да си обадя.......ако си зле с това шега не бива особено, ако си и отслабнала ........аз бях станала 50 за 1 седмица от 52 сега съм 54 понеже ям нон стоп без значение дали  Sick просто дъвча ..... но съм по-добре от началото ... Embarassed
Не ти се и чудя че те боли гърлото аз само кашлям и има и хрема защото някой път като ме напъне съм като фонтан и през носа( извинявам се за грубите подробности), и не само цялото тяло ме боли и мускулите между ребрата от напъването ..
Успех мила само   Hug , че  в редно да се покажеш на доктора си по-рано ..

# 141
  • Мнения: 1 925
Зазу, моя лекар ми каза, че ако повече от два-три дена повръщам по 3 или повече пъти веднага да му звънна, защото не е нормално повече от 2 пъти на ден, което пак е много, но все пак организмът може да справи...
Ивалекс, успокои ме за кашлицата, аз съм същата, кашлям като стра тютюнджия...  Sad Аз съм свалила само 2 кила, но свалям по-малко и продължавам да свалям... Лошото е, че не повръщам само като лежа... стана ли веднага започвам... а това е лошо за работата. Уж ме разбира шефката, но все пак е шефка... И с тоя моя личен лекар, дето се прави и аз не знам на ккаво, дано от ЖК ми дадат болничен, пък и нали съм "чичо Фестър"
  hahaha

# 142
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро мили момичета!

Да чукам на дърво,откакто съм бременна ми е ставало няколко пъти лошо, и то ако съм мноооооооого гладна.За повръщане въобще не говоря.Не ми се яде нищо кисело,а нали уж бремелинки трябвало да ядат:)Като цяло за месец и полвина съм качила 0.5кг,за което съм много щастлива,но на мен ни ми трябват повече,щото и без това съм тюленизирана по рождения.
Излязаха ми резултатите от изс;ледванията.Като цяло са добри.Само утайката както казах ми е завишена-50 при нормално до 12 и имам бактерии...Sad
Иначе сме еднакви кръвни групи с мъжа ми и еднакъв резус фактор,което мисля,че е добре-0+.
Ая,радвам се,че се завърна,и дуото в коремчето ти нараства неимоверно бързо:)
Влизам днес,за да Ви пожелая една успешна нова седмица и дано да намалеят повръщащите мами,защото много Ви мисля!!! smile3506

# 143
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте
аз в петък бяхна преглед и всичко е ОК с нас. Бебо не престана да рита и маха през цялото време на прегледа и на доктора му беше доста трудно да го фокусира за снимка /която е доста размазана/. Отговаря си точно на седмиците ми, но не ми каза никакви размери. Препоръча ми къде да направя фетална морфология и смятам днес да се обадя и да запиша час. Иначе за килограмите съм вече - 2 кг., но това не пречи повечето дрехи да стоят неизползваеми в гардероба.
За гаденето на мене вечер ми става гадно, но повече ми се гади от обилните слюнки в устата. Иначе вечер доста ме унася и дремвам малко преди Габи. Тя само обикаля и повтаря, че в корема и също имало бебе.
С нетърпение чакам другата седмица за консултацията. Дано да са малко по любезни, макар че часът ми е за 14,30.

Приятен дне на всички

# 144
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен, момичета!
Ая, радвам се, че след всички премеждия всичко с бебоците е наред.Аз имах подобно кървене през първата ми бременност, защото не се спирах по цял ден, но накрая и при мен всичко се подреди и сега се радвам на моето съкровище.
Относно моите прояви на бременността - не ми се гади /освен в много редки случаи следобед/ и не съм повръщала досега.Вече започна да поотминава и постоянната ми нужда от сън и се чувствам по-бодра.Не ми се яде толкова много, колкото в началото, само че трябва редовно да хапвам, иначе стомахът ми започва да стърже и ме дразне.Все още ми стават дрехите, но скоро ще трябва да потърся нови за есента и зимата.
Иначе в сряда съм на лекар отново и ще видим бебо.Ще пускам и изследванията за кръв и урина, и ще погледнем резултата от цитонамазката.
Наложих си да си почина събота и неделя и да забавя малко темпото и сега се чувствам по - отпочинала!
Лек и спорен ден, момичета!И приятна седмичка! Hug

# 145
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Трябва да си намеря дисковете със снимки от сватбата и ще кача и аз.
Но сега намерих нещо друго





на тези снимки съм 5 дни преди да родя

# 146
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Намерих снимки от сватбата, но в нета. Ако ви се гледат http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2353&AlbumId=5791

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Хриси, видях, че си питала в общия форум за тая утайка ....успокои ли се, че е нормално Simple Smile
А за тези бактерии?!? казаха ли ти какво да ги правиш  newsm78
Момичета, това гадене още ли ви трови?!?!? Нправо много ви съчувствам. Аз успях да се сблъслам с този ужас, но за кратко. Като цяло имах 2 кошмарни седмици - в 7-ма и 8-ма г.с. и след това малко в 10-та и един инцидентен случай в 11-та. Аз ...щото си ги отбелязвам, де... не си ги помня ей така Simple Smile А през останалото време или съм с киселини и отвратителен дъх или съм добре. А също така съм по-добре когато съм по-активна - като ходя на работа. Уикенда уж си почивам, но пък ми е едно такова свинско....
Дано вече да ви минава.... макар че малко завиждам на тези, които са с малко в - с килограмите
Лека седмичка на всичкиSimple Smile

# 148
  • Мнения: 1 925
Добро утро, мамчета    bouquet
До сега за днес се разминавам с повръщането, но ми е още по-зле...  Sick Страшно ми се гади и съм като парцал, цяла нощ не спах, повърнах 1 път и после ми беше зле...  Sad Днес съм на работа, но надали ще издържа цял ден и най-вероятно ще си ходя да легна вкъщи и да се опитам да поспя Tired Мисля тази седмица да не идвам на работа, страшно се изтощих с това повръщане, което не спира...  Tired Имам моменти, в които ми се реве от изтощение и с тези синини-кръвоизливи под очите и ме болят ... Съжалявам, че токова ви се оплаквам, но ми е много тежкоо   Sad
Лек ден, момичета, само с хубави емоции
  Hug

# 149
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Бенитка,
за бактериите доки каза,че незнае от какво са.
Но цитонамазката показа гъбички и той ми даде 2 неща-свещички и мехлем,та дано да се махнат.Доки каза,че гъбичките са най-вероятно от антибиотика.
А бактерии и гъби.......мисля,че са си свързани....
целувки

Общи условия

Активация на акаунт