Как решавате, че свекърва ви обича повече девера ви от мъжа ви?

  • 3 556
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моят мъж има брат,по-голям от него с 4 г. Вниманието не свеки е почти изцяло насочено към него,просто защото си има големи проблеми.Разведе се и си гледа сам (е,не сам,те му го гледат почти през цялото време,но нали той трябва пък пари да изкарва) детето.
Има неща,които ме дразнят като най пресния пример е този.Преди 3 г.,когато племенника беше 1 клас свеки каза,че ще му дадат 500 лв. за да го подготви за у-ще и ,когато дойде време моя Симеон да е 1 клас ще дадат и на нас. Явно тя е забравила какво е казала,защото днес девер ми ми донесе 100 лв.изпратени от нея,а тя по тел. казва " На X дадохме толкоз,сега и на вас" Party

Няма проблем,на нас техните пари дефакто не ни трябват и се справяме добре с разходите,естествено,че ще му дадат,на него му ТРЯБВАТ,а на нас НЕ. Единствено се дразня,че ме вземат за балък и лъжат.
Имам 2 момчета и един ден може да се наложи на единия да обръщам по-голямо внимание - и морално и материално,но ще гледам да не допускам такива елементарни грешки.

А другото е в главите ни и единствения съвет,който мога да дам е да си гледате собственото семейство,вие да сте добре и да си пестите нервите за по-смислени неща от живота! Simple Smile

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Абе свекървата принципно не е лоша жена,ама...Все Миро/девера/ и е в устата-колко бил оправен,колко бил умен,какво бил направил...Бе веднъж не похвали мъжа ми пред мен,а е имало с какво.Ама имам чувството,че за нея той просто е длъжен да бъде добър,да се справя сам,да помага...,но не и да му помагат на него или да го поощряват по някакъв начин  Sad

# 17
  • Мнения: 8 505
Не съм забелязала свекърва ми (че и свекър ми) да имат предпочитания към единия от двамата.

# 18
  • Мнения: 6 167
изобщо не съм видяла майката ( свекърва ми)
да дели децата си ( мъжа ми и брат му)
и да обича единия повече от другия.
не знам дали изобщо майка може да обича едно дете повече от друго  newsm78

но  има моменти, когато едното дете има проблеми например
( болест, ако е без работа и тн) и е нормално
тя да е повече обърната към него за момента в мислите и грижите си.

# 19
  • Мнения: 3 116
При моят съпруг и девера не виждам разлика  Peace

Свекито е при този, който е в нужда  Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Съпругът ми има брат по-голям от него с 8 години, но не съм забелязала да се прави разлика, макар че мъжа ми е казвал, че него са го юркали повече като по-малък. Сега, по мое виждане, и двамата имат семейство, и двамата се отнасят съвестно към семействата и баща си.

# 21
  • Мнения: 6 164
Не съм забелязала свекърва ми (че и свекър ми) да имат предпочитания към единия от двамата.

и аз така Thinking

# 22
  • Мнения: 3 880
не знам дали изобщо майка може да обича едно дете повече от друго  newsm78

И аз винаги съм била на това мнение, но веднъж станах неволен свидетел на един разговор, който разби всичките ми представи за равна майчина любов  ooooh! Чаках в чакалнята на бургаската ортопедия (преди десетина години някъде), на съседната пейка седеше мъж на средна възраст с премазано стъпало, придружаван от майка си за смяна на превръзката. Та тази жена-майка беше завързала разговор със седящата до нея възрастна жена- колко лошо бил пострадал сина й, как много я боли за него и от този род нормални неща, накрая обаче изтърсва- "аз имам и друг син, ама него не го обичам толкова колкото този". Другата жена, явно сконфузена от чутото, смотолеви нещо от сорта "е ти пък, майката всичките си деца обича еднакво", а тя пак- не,не аз този наистина  най-много го обичам... и продължи с тирадата, вече не си спомням подробности, но бяха страшни обяснения в любов към този син и децата му и  изказвания против другия и неговото семейство, сякаш се горееше с това и сякаш това е най-нормалното нещо на света- да не обичаш децата си еднакво newsm78. Другата жена просто нищо повече не можа да каже, а аз направо си бях шокирана от чутото.
Та има явно и такива жени-майки, надявам се само да са рядкост...
Иначе по темата нямам какво да кажа, защото мъжът ми няма братя и сестри и вниманието на свеки е само за него Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 416
Ами просто си го обича повече. Дори не го крие...  Grinning

# 24
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Аз не мога да кажа, че го обича повече, но определено го обгрижва като малко детенце! Мъжа ми сравнително рано е излязал от тях и по подразбиране се смята, че може да се оправя с всичко и да се грижи за себе си и семейството си. Докато брат му явно не осъзнават, че е пораснал и е недопустимо за всичко да мислят мама и тате...
И моят мъж е по-борбен и самостоятелен,юркат го за какво ли не -той нали се справя!Братлето все се жалва на мама и тате,уредиха го на работа,не му беше по-вкуса,после на втора и от там се оплаква.Все още живее при родителите си а си има сериозна приятелка,натиска се човекът-нали му плащат всички сметки,той дори не е чувал за тях...Като сме у тях на гости и като им слушам взаимоотношенията той все едно е пет годишен а не 25!! #Crazy
Но като си помисля това се отнася и до моят по-малък брат-майка ми ужасно го глези и той също няма нищо против.
Но това че ги глезят и двамата не означава че са по-обичани,просто някакси  не им се иска и те да излетят от родителското гнездо.С това поощряват и тяхното поведение newsm78

# 25
  • Мнения: 711
А мъжа ми има брат по-голям от него с 6 години, но за свеки той е още малко детенце. Само да каже миличкия, че нещо му се яде и на минутата му го прави. И се държи с него все едно е на 10 години. Абе незнам как да г обясня ама то си се усеща.

# 26
  • Мнения: 1 564
Мъжа ми има по-малък брат и свекърва ми определено мноооооооооого го разглезва. #Cussing out

Все той има нужда от почивка.
Оставете детето да се наспи - това дете спи до 12 на обяд, следобед пак дремка, вечер не знам вече.
Когато има някаква работа  вкъщи веднага мъж ми е виновен, защо не е свършил 15 неща наведнъж.

Да продължавам ли??
Останала съм с впечатлението, че по-малките деца винаги са по-разглезени, по-защитавани от страна на родителите, а първите нали са по-големи - да се оправят.

Упс, забравих - парички му се дават редовно, включително да си вземе и по-бърза колица.
Пак добавям, само се присещам за нови и нови неща Laughing - на детето всяка сутрин му се прави закуска, готви му се и като каже "гладен съм" мама тича да му приготви нещо за хапване, сакън да не се повреди ако пипне нещо в кухнята.....

Не казвам,че свеки го обича повече, но определено го обгрижва сякаш е на 5 годинки.
И при нас положението е същото. smile3515

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А пък моята свекърва обича най-много мъжа ми. И незнайно защо е решила че той, сиреч аз, ще я гледа. А много, много ми се иска да обича повече двете му сестри и да навестява тях по-често.

# 28
  • Мнения: 2 768
...................................
но  има моменти, когато едното дете има проблеми например
( болест, ако е без работа и тн) и е нормално
тя да е повече обърната към него за момента в мислите и грижите си.




Съгласна съм с Лени, моят мъж има сестра, която е самотен родител. Естествено, свекърва ми помагат много повече на нея и аз нямам нищо против това. Не  го смятам за вид делене или че я обичат повече от сина си. Просто тя има огромна нужда от помощ и може да я намери единствено от тях. Такъв е нашият случай.

# 29
  • Мнения: 8 917
Разбира се, разбира се smile3506 Има ОГРОМНА разлика от това да полагат грижи за този, който е в по-лошо положение и това да са СЪГЛАСНИ с всичко в името само на единият, независимо от ВСИЧКО. Определено е гадно, но за всичко си има време и съдник.

Общи условия

Активация на акаунт