Забраниха на прекалено слаби манекенки да дефилират

  • 2 742
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
Манекенки с прекалено слаби фигури няма да бъдат допускани до участие в модно дефиле.
Манекенки с прекалено слаби фигури няма да могат да участват в модното дефиле “Пасарела Сибелес“ в Мадрид от 18 до 22 септември заради лошия пример, който дават на младите испанки, обсебени от идеята да отслабнат и застрашени от анорексия, съобщи Франс прес. Според испанските медии регионалното правителство на Мадрид, което кофинансира събитието, не е допуснало до участие в него между 30 и 40 топмодела, които имат прекалено слаби фигури и са участвали в предишното издание на “Пасарела Сибелес“.

# 1
  • Мнения: 9 719
Интересно какви са им критериите за "прекалено слаби".

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Ми правилно,то направо някой път гледаш скелети да се разхождат из подиумите. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 588
Евалла!Машалла!

аз си мислех че само аз се отвращавам от освиенциум фигурите на манекенките...

Една жена трябва да си има всичко - дупе, цици, коремче...


Ай ся, малко да си повдигнем самочувствието Wink

Ет тва ся е гадост:

# 4
  • Мнения: 9 719
Абсолютна ГАДОСТ!!!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Интересно какви са им критериите за "прекалено слаби".
Ами бяха казали нещо за индекс на телесна маса. Не трябвало да бъде под 18. Не съм много сигурна, но дадоха някакъв пример-при ръст 175 тегло 55 или нещо такова.
Мисля, че беше крайно време някой да въведе такова ограничение.Наистина много момичета вземат пример точно от манекенките, а анорексията е страшна болест.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Ей за тва говорех-скелети братче. Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 2 901
Ми правилно,то направо някой път гледаш скелети да се разхождат из подиумите. Rolling Eyes

... за разлика от българските ревюта, масово със свлечени задници и яки крака!

# 8
  • Мнения: 25 641
Ако имах дъщеря, бих предпочела да е със смъкнат задник и яки крака, отколкото анорексичка!  Peace

# 9
  • Мнения: 3 423
Интересно какви са им критериите за "прекалено слаби".

Като ходят по подиума, трябва тракането на кокалите им
да не заглушава музиката и ръкоплясканията, ето на.
Но се питам, какво ще правят кокаиновите барони,
след като жените-сенки останат без работа?! newsm78

# 10
# 11
 Hug Ето една добра новина. Наистина манекенките като на тази снимка са ужасни, но в същото време малки момичета им подражават  Naughty И иди обяснявай, че това не е модерно при положение, че в магазините масово най-големият размер дънки е 27.

# 12
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аз съм за  Peace, понякога картината е направо ужасна, то някои от момичетата са болни наистина, ква е тая мания за слабост не знам Thinking

# 13
  • Мнения: 1 813
Като заговорихме за България,гледали ли сте ревю на бельо? Ми ... то няма манекенки за тази част от модата в БГ,почти всички са целулитни с изключение на "големите" имена Маги Вълчанова, Виолетка Здравкова,онази русата със силикон навсякъде .... Снежка .
Другите дето са и по-малки са   Sick

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 20:36 от аХ`Не!

# 14
  • Мнения: 3 423
Е, все пак по ревютата трябва да се презентират дрехи,
а не публиката да дърви ципове по манекенките.
Така че е оправдано ходещите скелети да не са толкова
женствени, колкото на всички ни ни се иска.
Мисля, че едва когато се изобретят ходещи закачалки,
ще им секне на манекенките бизнесът. Засега обаче
са необходими и скелети или не, пак ще ги има.

# 15
  • Мнения: 677
Къде ги видеха тея слаби Испанки тея Испанци..  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Време беше.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Най-накрая!

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
каква приятна новина! ето това може да стане революционен момент в съзнанието на хората, то ина4е ще изпукаме от глад, бре! ами като по4нат бръ4ките, има да гланцираме и лицата и циците да моделираме, барем да върнем идеалните форми и да се борим с нокти и зъби за одобрението на половинките! ужас!като стана мъж има да си отмъщавам в другия ми живот, или сега някой на мене ми отмъщава, като,4е ли?????щото съм се родила жена и не манекенка!

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Време беше. Hug

# 20
  • Мнения: 677
За кво "време" говорите бе?!Нищо не ви разбирам..
Спонсора е бил сигурно някоя колбасарска компания..
Модата в модата,освен тва,не се диктува в Испания..

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 13:51 от toni soprano

# 21
Тони, имаш дъщеря - да ти е жива и здрава. Приятно ли ще ти е ,ако някога тя се опитва с цената на всичко, да бъде ходещ скелет, само защото каките по ТВ са такива ?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 105

Това не само е гадно, то е СТРАШНО. Самата жена изглежда  Sick с тая голяма глава, защото това единственото кръгло нещо по нея!

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дано сега да пуснат и малко по-големи номера дрехи по магазините щото ми писна масовите дънки да ми влизат само до коленете.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
Дано сега да пуснат и малко по-големи номера дрехи по магазините щото ми писна масовите дънки да ми влизат само до коленете.


Дано! Grinning

# 25
  • Мнения: 677
Тони, имаш дъщеря - да ти е жива и здрава. Приятно ли ще ти е ,ако някога тя се опитва с цената на всичко, да бъде ходещ скелет, само защото каките по ТВ са такива ?
Не,няма да ми е приятно..Но повече ме притесняват каките от една друга вселенска ТВ..

# 26
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Тони, имаш дъщеря - да ти е жива и здрава. Приятно ли ще ти е ,ако някога тя се опитва с цената на всичко, да бъде ходещ скелет, само защото каките по ТВ са такива ?
Не,няма да ми е приятно..Но повече ме притесняват каките от една друга вселенска ТВ..
Анорексията е по-опасна от чалгата, поне за мен Peace

# 27
  • Мнения: 677
Тони, имаш дъщеря - да ти е жива и здрава. Приятно ли ще ти е ,ако някога тя се опитва с цената на всичко, да бъде ходещ скелет, само защото каките по ТВ са такива ?
Не,няма да ми е приятно..Но повече ме притесняват каките от една друга вселенска ТВ..
Анорексията е по-опасна от чалгата, поне за мен Peace
Несравними са..Едното се лекува,а другото-не..

# 28
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Ти ги сравни, аз само си казах мнението след теб Peace
А и си мисля, че чалго-любието също се лекува Wink

# 29
  • Мнения: 431

Несравними са..Едното се лекува,а другото-не..

Дрън-дрън... анорексията има 10% смъртност, не се шегувай с това. Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 38 530
Къде ги видеха тея слаби Испанки тея Испанци..  newsm78

Е и аз това се питам. Като знам какви кюфтета ходят по улиците.

# 31
  • Мнения: 2 584
анорексията се лекува много трудно, преди няколко години една позната се занимаваше с такива момиче, не можете да си представите колко беше щастлива когато едното момиче се снима, те толкова много се мразат че не искат да се гледат в огледалото какво остава за снимки, моля се само моята дъщеря да не реши да им подражава Praynig

# 32
  • Варна
  • Мнения: 472
Според мен такива изисквания трябва да има за всички манекенки.
Бях гледала един филм, където балерините ги теглеха задължително и ако някоя е под нужните килограми я спираха от участия.

Ужасно е как постоянно се натяква на младите, че трябва да са супер слаби за да са красиви  ooooh!

# 33
  • Мнения: 6 167
да бе, забранили
забранили на някакво световно неизвестно ревю,
в испания, която не знам какво означава на картата
на модата. и направили новина.
анорексиите ще продължат да се разхождат.
споко.

# 34
  • Мнения: 4 212
 Mr. Green vse kompetentni po modata

# 35
  • Мнения: 282
Най-после-то време беше Mr. Green

# 36
  • Мнения: 677
За кво "време" говорите бе?!Нищо не ви разбирам..
Спонсора е бил сигурно някоя колбасарска компания..
Модата в модата,освен тва,не се диктува в Испания..
ma ti si moden spec bre! Modata se diktuva  I ot Ispniq, kolkoto i da ne ti se vqrva. New York, London, Milano , MAdrid i Barcelona.  Tva da ne ti e Balgaria, sponsor bil kolbasarska kompaniq, Laughing izbi ribata  Mr. Green Laughing
Признай че живееш в Испания  Twisted Evil
А и не е само "New York, London, Milano , MAdrid i Barcelona"пълният списък с модните столици..По твоята логика мога да го продължа-  New York, London, Milano , MAdrid , Barcelona,Simitli,Susurlevo,Dolna djumaia i Mugliava pоliana!

# 37
  • UK
  • Мнения: 3 959
Истината са фотомоделите, те изглеждат добре, съгласете се, че една манекенка за фотомодел не става. Мноого рядко и то не тези скелетообразните.

# 38
  • Мнения: 677
Е съгласен съм..А за Анна Фалки дваждъш повече съм съгласен  Twisted Evil

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За кво "време" говорите бе?!Нищо не ви разбирам..
Спонсора е бил сигурно някоя колбасарска компания..
Модата в модата,освен тва,не се диктува в Испания..
ma ti si moden spec bre! Modata se diktuva  I ot Ispniq, kolkoto i da ne ti se vqrva. New York, London, Milano , MAdrid i Barcelona.  Tva da ne ti e Balgaria, sponsor bil kolbasarska kompaniq, Laughing izbi ribata  Mr. Green Laughing
Признай че живееш в Испания  Twisted Evil
А и не е само "New York, London, Milano , MAdrid i Barcelona"пълният списък с модните столици..По твоята логика мога да го продължа-  New York, London, Milano , MAdrid , Barcelona,Simitli,Susurlevo,Dolna djumaia i Mugliava pоliana!
Мадрид и Барселона май са изместили Париж, като гледам.
Но да внимават, че Сусурлево вече им диша в модните вратове.  Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 1 616
И аз се съмнявам, че кльощавите манекенки скоро ще бъдат детронирани. Харесва ни ли не, факт е, че именно свръхслабите с анемичен вид момичета са търсени за ревютата по света. Може би затова сочните нашенки не се котират много в чужбина (е, има и изключения). Всъщност критериите се менят с времето - през деветдесетте доста актуални бяха крещящо женствените манекенки, но дори и тогава дръгливата Кейт Мос доби голяма известност. А доколкото помня, Карл Лагерфелд се опита да наложи Стела Тенът вместо Клаудия Шифър. Е, тогава не успя, но пък тенденцията продължи и ето - днес по подиумите се разхождат високи и слаботелесни момичета.

# 41
  • Мнения: 146
Време беше някой да помисли и за здравето на тези недохранени момичета, някой приличат на гладните деца в Африка, срамота.  Толкова много момичета им подражават, че си докарват анорексия. Приветствам тази идея и я подкрепям.

# 42
  • Мнения: 14 654
чудесно! забранили са на кльощавите манекенки да дефилират, може би е време да забранят и на прекалено високите, защото повечето обикновени девойки са по-дребни и ще страдат заради десетината сантиметра, които не им достигат...
най-добре ще бъде ако манекенките се подбират така, че да са неугледни и като ги виждаме да се успокояваме, че сме по-красиви (макар и леко дебелки) и да няма тъгуващи тинейджърки, опитващи се да подражават на тяхното прелестно съвършенство

анорексия не се хваща от гледане на клощави жени, това е психическо състояние, до което могат да те доведат хиляди причини. едно момиче, болно от анорексия разказваше как се отвращавало от дъвчещите хора и спряло да яде

# 43
  • Мнения: 677
Тенкю Раде!Къде ходиш до сега бе?!

# 44
  • Мнения: 6 417
Тенкю Раде!Къде ходиш до сега бе?!

Сигурно по мъже newsm78

# 45
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Вие пък сега искарахте всички манекенки анорексички.
На повечето просто им е такава фигурата. Да подчертая, че не съм манекенка, не съм била и никога не съм имала подобни амбиции.
Аз също имам доста слабо телосложение(168/46 кг.) Не мога и не мога да кача. Ям каквото и когато си поискам, но килограмите ми не помръдват. Някой и мен може да ме помисли за анорексичка, ама на--не съм. Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 022
чудесно! забранили са на кльощавите манекенки да дефилират, може би е време да забранят и на прекалено високите, защото повечето обикновени девойки са по-дребни и ще страдат заради десетината сантиметра, които не им достигат...
най-добре ще бъде ако манекенките се подбират така, че да са неугледни и като ги виждаме да се успокояваме, че сме по-красиви (макар и леко дебелки) и да няма тъгуващи тинейджърки, опитващи се да подражават на тяхното прелестно съвършенство

анорексия не се хваща от гледане на клощави жени, това е психическо състояние, до което могат да те доведат хиляди причини. едно момиче, болно от анорексия разказваше как се отвращавало от дъвчещите хора и спряло да яде

Допълвам, че то по тази логика дай ся всички, които са под индекс 18 и над индекс да речем 23-24 да ги хвърлим на кучетата, щото е нездравословно, както и тия дето са под 130см и тия дето са над 170 см да изчезват. Правилно казвате анорексията е психическо заболяване, това не зависи много от нещата и щеките, които виждаме по модните дефилета, всичко е в главата, а най-често се корени в депресивни състояния, които може да са в резултат на много и различни преживявания, разочарования или някакви психически състресения...

Мнението ми е непрофесионално, ако има професионалисти, психолози да разяснят за какво иде реч, и къде грешим или не грешим

# 47
  • Мнения: 677
Ааааа..Лиска да се намеси  Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 5 647
И добре са направили и без това прекалено слабите манекенки не ми харесваха.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 116
За да не се счупчт ли???  rotfImao

# 50
  • София
  • Мнения: 3 408
Ей-й-й, добре  Twisted Evil
Била съм балерина 10-тина години, имам поглед и над модния свят/не само у нас/, че моделките изглеждат "неугледно" наживо си е чиста истина, повечето са си тинейджърки и още не са излезли от пубертета, за да натрупат "маса", така да се каже.
Балерините на 25 вече се ориентират към приключване на активната си кариера, а поддържането на определена норма в килограмите важи не само за тях.
Бих казала, че тенденциите за топ-модел отдавна не са "ходещи скелети", със сигурност дъщеря ми ще отиде на балет след 5 годишната си възраст и със сигурност ще се опитам и създам необходимата двигателна култура и хранителни навици, а ако иска да става модел или балерина- много се съмнявам, че баща и ще се съгласи  Grinning

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 704
за пореден път чета заглавието,че са забранили на манекенките да се епилират  Crazy

а цитираната няколко пъти снимка е на Жизел Бюндхен

и мисля,че е колаж (не че има значение,но нека бъдем точни Simple Smile )

# 52
  • Мнения: 35 970
разгеле!

# 53
  • Мнения: 1 612
Всеки сам трябва да прецени за себе си това красиво ли е или не и дали иска да подръжава на тези "скелети" както ги наричате.
Аз бях манекен навремето и никой не ме е карал да пазя диети. То и на тогавашните ми 15 - 17 години представете си колко "сланина" съм имала по себе си.
Всичко е въпрос на обмяна на веществата.
Сега съм на 26 години, висока съм 174 и тежа 50 кг. Намирам, че изглеждам добре и не съм болезнено слаба.

# 54
  • Мнения: 3 423
Ааааа..Лиска да се намеси  Twisted Evil

Намесвам се.
Апетитът ми е вълчи.
И ми е разрешено да дефилирам.
Дръж се, земьо.

Абе много ги дъвчем тези манекенки, бре.
Не ви ли писна?!

# 55
  • Мнения: 1 462
Е!  Е!
Веднъж като си изградиш образ на минно поле, хората започват да се съобразяват с това, а щом те викат даже значи се очаква още по-бурна реакция Grinning  Иначе все едно ти свършва бензина.

Към бомбоубежищата!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 271
Винаги съм се чудела, дали някой харесва тропащите кокали....
Мъжете със сигурност харесват заоблени форми, стегнати мускули и такива неща...
Не зная кой лансира идеята, че много слабите жени са красиви, но май на никого не му харесва?!?

# 57
  • Мнения: 588
Съвсем не вервам тва да е Жизел Бюндхен (изглежда МНОГО различно на другата снимка която сте дали), па де да знам и аз  Rolling Eyes егати фотшопа

ет го сайта: http://www.alu.ua.es/s/sm12/anorexia_nerviosa.htm

някой да превежда.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 704
да бе,и на мен хич не ми прилича, ама една приятелка е много в час с моделките и тя така каза.
После,като се разрових за доказателствен материл, намерих един сайт и там я има същата снимка, ама мъничка и само главата й се вижда. По-голяма не ми се търсеше,че там има хиляди
ей тука цъкваш
http://www.giselebundchen.hpg.ig.com.br/
скипваш интрото и избираш англ вариант. отваря се друг прозорец и гледай горе десния ъгъл
а така! събра ти се за домашно, като не верваш  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт