Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 33

  • 25 313
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 91
Дано да е от боледуването, че иначе излиза, че 3м и половина режим+Глюкофаж нищо не съм направила.Аз преди режима, като си ядях всичко не съм имала такава кз на гладно.

# 61
  • Мнения: 956
Сега ми светна за моя резултат 6.6 на гладно. И аз пиех поне десетина дена тайлол  хот и тера флу, то сигурно същи е пълно със захар.

# 62
  • Мнения: 534
Аз да питам нещо.Купих на дъщеря ми магне доро на  сашета  ликуид витамин Д на Дженсън.Това дали е добре?.Тя в момента няма никакъв апетит и почти не яде в къщи.На дневния център още уточняваме нещата.Докторката ми изписа диета 9 ,това май не е много добре но в момента няма как да търсим второ мнение.Много не ни се ходи по поликлиники сега.Чудя се защо не ни изписа лекарство при положение че никакво движение няма.Даже и добавките аз си ги изписах

# 63
  • Мнения: 31 676
Аз да питам нещо.Купих на дъщеря ми магне доро на  сашета  ликуид витамин Д на Дженсън.Това дали е добре?.Тя в момента няма никакъв апетит и почти не яде в къщи.На дневния център още уточняваме нещата.Докторката ми изписа диета 9 ,това май не е много добре но в момента няма как да търсим второ мнение.Много не ни се ходи по поликлиники сега.Чудя се защо не ни изписа лекарство при положение че никакво движение няма.Даже и добавките аз си ги изписах

Не не е добре. Магне доро е с подсладител. Не се консумират подсладители при ИР.

# 64
  • Мнения: 534
А кой е без представител?

# 65
  • Мнения: 31 676
Трябва да се научиш да четеш състава на нещата, които купуваш.

https://www.google.com/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D … =1920&bih=937

# 66
  • Мнения: 1 684
И аз пия Магне доро на капсули. Може би в сашетата  има подсладител

# 67
  • София
  • Мнения: 5 725
Помня, че Чоколата беше писала в темата за НВ-ВМ, че липсата на въглехидрати може да повлияе неблагоприятно на щитовидната жлеза при жените. Минимумът беше 50 г на ден. Спазвате ли това ограничение?
Проблемът ми е, че пия кафе, а не мога да пия горчиво. Сега разбирам, че стевията, която употребявам, не е ОК.
Та се чудя с какво да я заместя? Ако вземам малко мед?

# 68
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моят любим д-р Пелов Simple Smile препоръчва магнерот. Аз имам обикновен магнезий, не го знам какъв е, но и го пия изключително рядко. Като го свърша, като типичен апологет, ще си взема и магнерот.

# 69
  • Мнения: 1 052
Това е кармолиса https://www.google.com/amp/s/www.afya-pharmacy.bg/show-product-486-amp.html. Аз си капя в чая около 15-20 капки (но на части по3-4 капки, дишам, като изветреят, пак и така, докато станат 15-20). Правя го на много горещ чай и внимавам парата да не ми влиза в очите. После като леко се охлади и става за пиене, до го изпивам.

Момичета, искам да ви кажа, че резултатите от “празничната седмица”, в която хапнах тирамису и не успях да се движа ме преследваха до днес. Сигурно над 10 дена не съм се будила с наистина хубава кз. Едва днес видях стойности започващи с 4 като последните 2 дена беше сериозна борба. По над час и половина на крос тренажора. Да не говорим, че през цялото време, докато ми е по-висока кз ме боли главата. Така де, нищо кой знае колко нередно не съм правила и доста се шашнах колко неспособно да се справи тялото ми с нивата на кз при леки прегрешения и липса на движение. Докато бях бременна доста работех, беше карантина и не се движех особено, а ядях въглехидрати макар основно бавни и не твърде много. Сега осъзнавам, че съм била сигурно все с висока кз и съм се увреждала и себе си, и бебето ...

# 70
  • Мнения: 27 517
Деси, няма как да знаеш за бебето Hug

# 71
  • Мнения: 31 676
Помня, че Чоколата беше писала в темата за НВ-ВМ, че липсата на въглехидрати може да повлияе неблагоприятно на щитовидната жлеза при жените. Минимумът беше 50 г на ден. Спазвате ли това ограничение?
Проблемът ми е, че пия кафе, а не мога да пия горчиво. Сега разбирам, че стевията, която употребявам, не е ОК.
Та се чудя с какво да я заместя? Ако вземам малко мед?

Защо трябва да я заместваш? Не може ли чисто? Или с малко прясно мляко поне.
Мани ги тия медчета и захарчета.
Пробвай.

# 72
  • Мнения: 27 517
По-добре е да се добави сметана към кафето отколкото мляко. Но на първо време и малко мляко е по-добре от добавяне на захар.

# 73
  • Мнения: 956
Момичета, как се борите с умората? Аз кафе не пия и съм шах и мат, не мога да стана сутрин.

# 74
  • Мнения: 27 517
Когато я има- трудно. Но аз никога не съм пила кафе за разсънване, а понеже обичам аромата...

Общи условия

Активация на акаунт